800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelký Okruh Costa Rica Ecológica - Barata

13 denní poznávací zájezd - odlet Praha
Liberia - Guanacaste - Monte Verde - El Arenal - Tortuguero - Puerto Viejo - San José - Guanacaste

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

13 denní poznávací zájezd - odlet Praha
Liberia - Guanacaste - Monte Verde - El Arenal - Tortuguero - Puerto Viejo - San José - Guanacaste

Program:

1.den:
Praha-Liberia
Odlet do Kostariky (letiště Libérie) přímým charterovým letem s jedním technickým mezipřistáním.
Přivítání na letišti v Libérii. Transfer do plážového hotelu v oblasti Guanacaste (severozápadní část Kostariky) na pobřeží Tichého oceánu v plážovém hotelu na úrovni *** (typu Sol Papagayo; za příplatek hotel Casa Condé del Mar ****) s programem All Inclusive. Ubytování. Nocleh.

2.den:
Guanacaste - Monte Verde
Po časné snídani odjezd z hotelu do vnitrozemí do oblasti horského deštného pralesa Monte Verde (zelené kopce). Stejnojmenná přírodní rezervace - Reserva Biológica Bosque Nuboso Monteverde - je vyhlášenou ekologickou lokalitou celé Střední Ameriky a po celý den se během cesty nabízí k pozorování bohatá flóra i fauna; stejně jako pro Kostariku typické panorama sopečných vrcholků.
Zdejších 500 druhů orchidejí a mnoho dalších rostlin včetně endemických; skoro 100 druhů ptáků a celkově na život bohatý prales je jedním z nejnavševovanějších ekologických rájů světa.
Obědový balíček z pobytového hotelu v Guanacaste. Odpoledne příjezd do hotelu El Establo ***** (nebo podobného) a podle časových možností možnost fakultativní návštěvy přírodní rezervace. Večeře; nocleh.

3.den:
Monte Verde
Volný den; možnost fakultativních výletů; polopenze.

4.den:
Monte Verde - El Arenal
Po snídani odjezd z Monte Verde k jedné z největších ekologických atrakcí Kostariky - mohutnému činnému vulkánu El Arenal; který bývá pro svoji stálou vysokou aktivitu a s tím spojenou pozoruhodnou podívanou také nazýván největším přírodním ohňostrojem světa. Ubytování a nocleh v oblasti El Arenal v La Cangreja lodge *** (nebo podobném); za příplatek v hotelu s jedinečným výhledem na sopku (hotel Los Lagos **** nebo podobný). Hotely v této oblasti nabízejí návštěvníkům také celou řadu oddechových a léčebných procedur při využití termálních minerálních pramerů z okolí sopky (lze využít fakultativně).
Večer pozorování jedinečné podívané přímo z areálu hotelu (v závislosti na momentálním počasí). Večeře a nocleh v hotelu.5.den:
El Arenal - Tortuguero
Po snídani odjezd na východ z hornaté centrální Kostariky až k jejímu nížinatému karibskému pobřeží do ekologické oblasti Tortuguero; které daly jméno západokaribské zelené želvy z rodu kater a kožatek velkých. Zdejší oblast je plná vnitrozemských lagun a přírodních kanálů; neprostupných mokřinatých porostů a písečného podloží; které společně tvoří ideální životní prostředí nejen pro želvy; ale i pro další vodní živočichy jako jsou krokodýli; kajmani; kapustňáci; krabi; raci a nepřeberné množství druhů ryb; žijících převážně ve zdejších brakických vodách; vznikajících smísením mořské vody a bohatých přítoků sladké vody z pevniny. Ubytování v přírodní rezervaci Tortuguero je v malých komplexech tzv. Lodge o několika málo desítkách pokojů/ bungalovů v místním rustikálním stylu a umožňuje přímý kontakt s okolní přírodou. Ubytování večeře a nocleh v La Baula Lodge nebo podobném zařízení.

6.den:
Tortuguero
Po snídani během dne možnost několika fakultativních výletů v otevřených člunech po vodních tocích a lagunách.za místní faunou a fl órou. Každý bude mít možnost vybrat si; kterou oblast navštívit a kterému zaměření se věnovat (želvy; další vodní živočichové; ptactvo či rostlinstvo). Večeře a nocleh zpět v hotelu v oblasti Tortuguero.

7.den:
Tortuguero - Puerto Viejo
Po snídani odjezd do malého oblíbeného přímořského letoviska na karibském pobřeží Kostariky u hranic s Panamou - Puerto Viejo de Limón. Jde o relaxované ospalé městečko; které je rájem surfařů a milovníků uvolněného karibského stylu života. Ideální místo k příjemnému odpočinku po dnech poznávání kostarické přírody. Ubytování na pláži v hotelu Las Palmas *** nebo podobném (za příplatek hotel Le Cameleon***+). Večeře; nocleh.

8.den:
Puerto Viejo
Zasloužený den volna po náročném poznávacím programu. Odpočinek v hotelu; případně účast na nabízených fakultativních výletech (např. na panamský ostrov Boca de Toro). V hotelu v dispozici polopenze - snídaně a večeře

9.den:
Puerto Viejo - San José
Po snídani odjezd z Puerto Viejo do hlavního města Kostariky San José. Ubytování v hotelu City One na úrovni *** (za příplatek ubytování v hotelu San Jose Real Intercontinental *****). Volno k poznání San José. Večeře; nocleh.

10.den:
San José - Guanacaste
Po snídani odjezd na pacifické pobřeží do oblasti Guanacaste. Ubytování v plážovém hotelu *** s programem All Inclusive (za příplatek hotel **** s plnou penzí).

11.den:
Guanacaste
Volno k odpočinku v hotelu u pláže.

12.den:
Guanacaste
Ukončení pobytu v Kostarice. Během dne transfer na letiště k odletu z letiště v Libérii zpět do Prahy přímým charterovým letem.

13.den:
Praha
Přistání v Praze.

Ubytování za příplatek:

  • jednolůžkový pokoj na vyžádání

Poznámka:
Dle Vašich požadavků si můžete vybrat program s nižší kategorií ubytování - Costa Rica Ecológica BARATA nebo ubytování s vyšším standardem za příplatek - Costa Rica Ecológica CARA. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na změnu programu.

Počasí

Puntarenas

32°C Převážně oblačno

San José

25°C Převážně oblačno

×