800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Zážitky z dovolené Kuby

Přidejte zážitek

Podělte se s ostatními o své zážitky.

Podělte se s námi o zážitky z Vaší dovolené. Zúčastnili jste se faktultativních výletů nebo jste cestovali na vlastní pěst? Poraďte všem, kteří se také chystají na dovolenou do této země, na co by si měli dávat pozor, čeho se vyvarovat nebo kam se určitě podívat. Váš příspěvek pomůže ostatním!Havana - Plaza de Armas

Celodenní prohlídka historické části Havany: návštěva muzea slavného spisovatele Ernesta Hemingwaye, prohlídka hotelu Ambos Mundos, kde Hemingway pobýval. Dále prohlídka baru Bodequita del Medio a restaurace Floridita. Po obědě v místní restauraci prohlídka Capitolu, Central Parku, náměstí Revoluce, hřbitov Kryštofa Kolumba. Návrat do hotelu. Transfer do restaurace na večeři. Ve večerních hodinách návštěva La Maison v Miramaru. Ve 21hod. výstřel z děla s doprovodným programem – nástup vojáků,…

Autor: Irena Hrdinová (30 let), navštíveno 1/2009 Celý zážitek

Nejkrásnější zážitek z dovolené pro nás bylo plavání a hlazení s delfíny a následné fotografování.Pak odplutí na šnorchlování na krásný kus korálového moře.Byli tam různé druhy ryb,ješci a mnoho korálů a nepoškozených, v hloubce cca 3 metrů.Pak neobydlený ostrov COYO BLANCO s obědem.

Autor: LUKÁŠ PRÁŠIL (33 let), navštíveno 1/2009 Celý zážitek

Letos jsme navštívili s manželem Kubu.Hodně zemí jsme už procestovali, ale takové štěstí na správňácké lidi z Česka i Slovenska jsme měli jedině tady. Dva mladíci z Čech si mysleli,že jsme rodiče dvou Slovenek/mimo jiné, krásných děvčat/ a 3 dny dovolené chodili za manželem a ptali se, jak se nám tu líbí apd. Chlapci se nám začali zdát "divní". Pak nám se smíchem řekli,že si mysleli,že krásné slovenky jsou naše dcery a chtěli si získat naši přízeň jako rodičů.
Jeden večer se zde na Kubě…

Autor: Zděnka Jakubová (59 let), navštíveno 3/2009 Celý zážitek

Pohlad na rezort

Dovolenka na Cube bolo nieco co som zizila raz a kedze je to celkom financne narocne tak mozno aj posledny krat, ale za to zazitok bol nezabudnutelny. Kubansky obyvatelia su velmi pohostinni. Rezort, kde sme boli bol cisty a zaujimavy pretoze sa skladal z takych bungalovou cim ten rezort nabral velky priestor a bol oddeleny od ostatnych. Velmi rada by som Kubu navstivila este raz v zivote.

Autor: Beata Stancikova (25 let), navštíveno 10/2008 Celý zážitek

Florencia - vyjížďka na koních

Město Trinidad z počátku 16. století, které je zapsáno na seznamu UNESCO, se nachází asi 250km JV od Varadera. V žádném jiném městě se zlatý věk pěstování cukrové třtiny neprojevil tak jako v Trinidadu.
Plaza Mayor – živá vzpomínka na tehdejší rozkvět města. Náměstí se skládá z honosných panských domů tehdejších pěstitelů cukrové třtiny, kostelů, soch, palem a parku v koloniálním stylu.
Museo Romántico – bývalý panský dům ukazuje jak žila smetánka 19. století. V přízemí žili…

Autor: Irena Hrdinová (30 let), navštíveno 1/2009 Celý zážitek

Krokodýlí farma

Prohlídka osady Guamá (asi 80km SZ od města Cienfuegos) v malebné oblasti jezera s 12 ostrůvky, kde se nachází ukázka indiánských obydlí a 32 soch indiánů z kmene Taínů v životní velikosti. Do vesničky jsme jeli malými motorovými čluny. Po prohlídce jsme si dali nápoj v kokovém ořechu (3 CUC) – kokosová voda byla bez chuti, ale rum to spravil. Zpět jsme jeli znovu čluny. Na stromech jsme mohli pozorovat pelikány. Pak jsme ještě navštívili krokodýlí farmu.

Autor: Irena Hrdinová (30 let), navštíveno 1/2009 Celý zážitek

Havana

Peníze
Na Kubě existují 2 měny: národní měna peso CUB (pro místní) a convertible peso CUC (pro turisty). Doporučuje se peníze vyměňovat ve směnárnách nebo v hotelu. Směnárny jsou státní a mají stejné kurzy. Otevírací doba je od 8 do 20hod. Nejvhodnější pro výměnu jsou eura. Kurz byl 1,18 CUC za 1 EUR. CUC nabízejí i místní na ulici, ale mohou být falešné! Mějte s sebou vždy drobnější bankovky do 20 CUC. U bankovek 100-200 C požadují někdy v obchodech ukázat pas nebo hotelovou kartu. Tyto…

Autor: Irena Hrdinová (30 let), navštíveno 1/2009 Celý zážitek


Počet zážitků na stránku
1-7 z 7
×