800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Belleza Cubana + Club Oasis

12., 13. nebo 16. denní poznávací zájezd - odlet Praha
Varadero - Guamá - Cienfuegos - Trinidad - Hanabanilla - Santa Clara - Varadero

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

12.; 13. nebo 16. denní poznávací zájezd - odlet Praha
Varadero - Guamá - Cienfuegos - Trinidad - Hanabanilla - Santa Clara - Varadero

Program poznávacího okruhu

1.den: Praha – Varadero – Playa Larga
  • Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem letadlem dálkové flotily Travel Service s jedním technickým mezipřistáním. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer na jižní karibské pobřeží Kuby do oblasti přírodní rezervace Guamá na polostrově Zapata. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Playa Larga ***; který leží přímo na známé pláži v Bahía de Cochinos – Zátoce sviní (1 noc s polopenzí).
2.den: Playa Larga – Cienfuegos
  • Po snídani odjezd z hotelu do přírodní rezervace Guamá; kde navštívíme expozici životního stylu původních obyvatel – indiánů kmene Taínos; kteří obývali tuto oblast před příchodem španělských kolonizátorů. Poté návštěva místní známé krokodýlí farmy. Oběd v místní restauraci. Následuje prohlídka muzea Girón; věnovanému porážce proticastrovské invaze v Zátoce sviní a odjezd vyhlídkovou silnicí Yaguarama do města Cienfuegos. Po příjezdu do Cienfuegos krátká okružní prohlídka města; nazývaného Město moře nebo Perla jihu; jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Návštěva takových skvostů architektury jako je divadlo Tomás Terry s původním interiérem; ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt; nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry; kde si vyslechnete legendu spojenou s jeho stavbou. Ubytování v hotelu Rancho Luna *** (2 noci s programem All Inclusive). Večer volno.
3.den: Cienfuegos – Trinidad
  • Po snídani celodenní výlet do Trinidadu. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města; které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky; pirátství; pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice středověkého centra Vás dovedou na náměstí Plaza Mayor; jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu; plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury; nyní přeměněných na muzea; umělecké galerie; obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v místní restauraci. Po obědě návrat do Cienfuegos. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Rancho Luna ***.
4.den: Cienfuegos – Cumanayagua – Hanabanilla – Villa Santa Clara
  • Po snídani odjezd z Cienfuegos horami Escambray přes Cumanayagua a oblast pěstování tabáku v údolí u jezera Lago Hanabanilla; jediné horské jezero na Kubě. Zdejší hory poskytují jedinečné klimatické podmínky a osvěžení pro všechny cestovatele; přijíždějící z pobřežního pásu. Zastávka na jedné z místních farem; kde se můžeme seznámit s pěstováním a zpracováním zdejšího proslulého tabáku. Oběd v restauraci Criollo Río Negro. Pokračování cesty do Santa Clary. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu La Granjita *** (1 noc s polopenzí).
5.den: Santa Clara – Varadero
  • Po snídani prohlídka města Santa Clara; administrativního střediska centrální Kuby. Zelené město je známé svými parky Parque del Carmen (kde leží základní kámen města z roku 1685) a Parque Leoncio Vidal. Centrální náměstí nese jméno charismatického kubánského revolucionáře argentinského původu Che Guevary; který zde má monumentální památník a je tu i malé muzeum; upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra; z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Památky na revoluční nadšení doplňuje zvláštní muzeum – obrněný vlak; který byl neúspěšně použit v roce 1958; aby zastavil Castrovy povstalce. Oběd v restauraci Ceneyes. Po obědě pokračování cesty na Varadero a transfer do pobytového hotelu Club Oasis.
6.- 10./ 11./ 14.den: Varadero
  • Dny volna a odpočinku ve světoznámém kubánském letovisku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na nádherné pláži ve Vámi zakoupeném hotelu Club Oasis **. K dispozici zvídavým je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.
11./ 12./ 15.den: Varadero – Praha
  • Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem letadlem dálkové flotily Travel Service s mezipřistáním v Cancúnu a Ganderu.
12./ 13./ 16.den: Praha
  • Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena.

Počasí

Havana

25°C Klidno

Playa Giron

24°C Převážně oblačno

Varadero

27°C Převážně oblačno

×