800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBelleza Cubana + hotel Playa Varadero

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Praha - Varadero - Cienfuegos: Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem ČSA s technickým mezipřistáním v Madridu. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer do města Cienfuegos. Ubytování v hotelu Faro de Luna *** nebo podobném na stejné úrovni. Ubytování se snídaní. Po zbytek dne volno.

2. den

Cienfuegos: Po snídani prohlídka města nazývaného Město moře nebo Perla jihu; jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Návštěva takových skvostů architektury jako je divadlo Tomáš Terry s původním interiérem; ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt; nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry; kde si vyslechnete legendu spojenou s jeho stavbou. Oběd v restauraci Club El Beny. Odpoledne volný program. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den

Cienfuegos-Trinidad-Sancti Spíritus: Po snídani odjezd do Trinidadu jednou z nejkouzelnějších cest na Kubě. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města; které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky; pirátství; pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice středověkého centra Vás dovedou na náměstí Plaza Mayor; jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu; plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury; nyní přeměněných na muzea; umělecké galerie; obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v restauraci Don Antonio. Po obědě pokračování cesty do Santi Spiriti. Ubytování; večeře a nocleh ve venkovském hotelu Rancho Hatuey.

4. den

Santi Spíritus - Santa Clara: Po snídani pokračování cesty horami Escambray přes městečko Manicaragua; střediska pěstování podhorského tabáku a kávy vysoké kvality. Návštěva na farmě; kde se budete moci seznámit s tajemstvím pěstování; sběru a kultivování zdejšího světoznámého tabáku. Při další cestě mineme Lago Hanabanilla; jediné horské jezero na Kubě. Zdejší hory poskytují jedinečné klimatické podmínky a osvěžení pro všechny cestovatele; přijíždějící z pobřežního pásu. V centrální chráněné části v Národním parku Topes de Collantes je i rozsáhlé léčebné zařízení využívané k léčbě nemocí dýchacích cest; oběhového a pohybového systému. Oběd v restauraci Criollo Río Negro. Pokračování cesty do Santa Clary. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu La Granjita.

5. den

Santa Clara - Varadero: Po snídani prohlídka města Santa Clara; administrativního střediska centrální Kuby. Zelené město je známé svými parky Parque del Carmen (kde leží základní kámen města z roku 1685) a Parque Leoncio Vidal. Centrální náměstí nese jméno charismatického kubánského revolucionáře argentinského původu Che Guevary; který zde má monumentální památník a je tu i malé muzeum; upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra; z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Památky na revoluční nadšení doplňuje zvláštní muzeum - obrněný vlak; který byl neúspěšně použit v roce 1958; aby zastavil Castrovy povstalce. Oběd v restauraci La Concha. Po obědě pokračování cesty do Varadera a transfer do vybraného pobytového hotelu.

6 - 11. den

Varadero: Dny volna a odpočinku ve světoznámém kubánském letovisku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na nádherné pláži. K dispozici zvídavým je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

12. den

Varadero-Praha: Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem ČSA.

13. den

Praha: Přílet do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Havana

26°C Polojasno

Playa Giron

25°C Polojasno

Varadero

27°C Polojasno

×