800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Belleza Cubana + hotel Villa Tortuga

12., 13. nebo 16. denní poznávací zájezd - odlet Praha

Varadero - Guamá - Cienfuegos - Trinidad - Hanabanilla - Santa Clara - Varadero

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Poznávací zájezd na 12 nebo 13 dnů po nejzajímavějších místech Kuby kombinovaný s pobytem na Varaderu.

  • Varadero
  • Guamá
  • Cienfuegos
  • Trinidad
  • Hanabanilla
  • Santa Clara
  • Varadero

program okruhu

1. den Praha – Varadero – Playa Larga
Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer na jižní karibské pobřeží Kuby do oblasti přírodní rezervace Guamá na polostrově Zapata. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Playa Larga ***; který leží přímo na známé pláži v Bahía de Cochinos – Zátoce sviní (1 noc s polopenzí).

2. den Playa Larga – Cienfuegos
Po snídani odjezd z hotelu do přírodní rezervace Guamá; kde navštívíte expozici životního stylu původních obyvatel – indiánů kmene Taínos; kteří obývali tuto oblast před příchodem španělských kolonizátorů. Poté návštěva místní známé krokodýlí farmy. Oběd v místní restauraci. Následuje prohlídka muzea Girón; věnovaného porážce proticastrovské invaze v Zátoce sviní a odjezd vyhlídkovou silnicí Yaguarama do města Cienfuegos. Po příjezdu do Cienfuegos krátká okružní prohlídka města; nazývaného Město moře nebo Perla jihu; jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Návštěva takových skvostů architektury; jako je divadlo Tomás Terry s původním interiérem; ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt; nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry; kde si vyslechnete legendu spojenou s jeho stavbou. Ubytování v hotelu Rancho Luna *** (2 noci s programem All Inclusive). Večer volno.

3. den Cienfuegos – Trinidad
Po snídani celodenní výlet do Trinidadu. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města; které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky; pirátství; pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice koloniálního centra vás dovedou na náměstí Plaza Mayor; jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu; plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury; nyní přeměněných na muzea; umělecké galerie; obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v místní restauraci. Po obědě návrat do Cienfuegos. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Rancho Luna ***.

4. den Cienfuegos – Cumanayagua – Hanabanilla
Po snídani odjezd z Cienfuegos horami Escambray přes Cumanayagua a oblast pěstování tabáku v údolí u jezera Lago Hanabanilla; jediné horské jezero na Kubě. Zdejší hory poskytují jedinečné klimatické podmínky a osvěžení pro všechny cestovatele; přijíždějící z pobřežního pásu. Zastávka na jedné z místních farem; kde se můžeme seznámit s pěstováním a zpracováním zdejšího proslulého tabáku. Oběd v restauraci Criollo Río Negro. Ubytování v hotelu Hanabanilla ** (1 noc s polopenzí).

5. den Santa Clara – Varadero
Po snídani prohlídka města Santa Clara; administrativního střediska centrální Kuby. Zelené město je známé svými parky Parque del Carmen (kde leží základní kámen města z roku 1685) a Parque Leoncio Vidal. Centrální náměstí nese jméno charismatického kubánského revolucionáře argentinského původu Che Guevary; který zde má monumentální památník a je tu i malé muzeum; upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra; z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Památky na revoluční nadšení doplňuje zvláštní muzeum – obrněný vlak; který byl neúspěšně použit v roce 1958; aby zastavil Castrovy povstalce. Oběd v restauraci Ceneyes. Po obědě pokračování cesty na Varadero a transfer do vybraného pobytového hotelu.

6./7./8./9./10. den Varadero
Dny volna a odpočinku ve světoznámém kubánském letovisku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na nádherné pláži ve vámi zakoupeném hotelu. K dispozici zvídavým je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

11./12. den Varadero – Praha
Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem.

12./13. den Praha
Přistání v Praze.

V ceně zájezdu je zahrnuto:
Letecká doprava Praha – Varadero – Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostích poplatků; ubytování (v případě 13 denního zájezdu na 11 nocí; v případě 12 denního zájezdu 10 nocí); stravování dle programu a vybraného hotelu; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; transfery z/na letiště v cíli zájezdu; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto:
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 670 Kč/pobyt/dospělá osoba do 70 let; 1 005 Kč/dospělá osoba od 70 let; 470 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete v popisu destinace); fakultativní služby; vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a za poplatek 700 Kč na osobu). Odletová taxa 25 Euro/ osobu splatná před odletem na letišti Varadero.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob.

Počasí

Havana

24°C Polojasno

Playa Giron

22°C Polojasno

Varadero

27°C Polojasno

×