VELKÝ OKRUH KUBOU + CAYO SANTA MARIA

Kuba / Jardines del Rey / Cayo Santa Maria

Popis ubytování

Informace o hotelu

Vydejte se na poznávací okruh Kubou a poznejte úžasná místa této krásné a zajímavé země. Program zakončete odpočinkem na ostrově Cayo Santa Maria, který je proslulý svými krásnými bílými plážemi a luxusními letovisky.

Havana - Santiago de Cuba - Camaguey - Trinidad - Cayo Santa Maria - Havana

Program zájezdu

1. den: Praha - Havana
Přelet z Prahy do Havany, transfer do hotelu Memories Miramar Havana 4* s polopenzí (nebo podobného). Ubytování, nocleh.
Ubytování: Memories Miramar Havana 4* s HB (nebo podobný)

2. den: Havana
Snídaně v hotelu, poté následuje půldenní prohlídka hlavního města. V rámci prohlídky nás čeká návštěva Plaza de Armas, nejstaršího náměstí v Havaně, které bylo v minulosti využívané k vojenským cvičením. Dále uvidíte monument El Templete, pevnost Castillo de la Real Fuerza, náměstí Plaza de la Catedral a další zajímavá místa. Během dne oběd v restauraci Aljibe, návrat na hotel a večeře.
Ubytování: Memories Miramar Havana 4* s HB (nebo podobný)

3. den: Havana - Soroa - Vinales - Havana
Po snídani v hotelu vás čeká exkurze do národního parku Vinales. Po cestě navštívíte turistické letovisko Soroa, které si doposud zachovává svůj tradiční venkovský ráz - pozorujte místní vodopád a orchideje. Poté pokračujeme do Vinales, čeká nás návštěva Indické jeskyně (neboli Cueva del Indio), známé vápencové jeskyně, a pravěké nástěnné malby (neboli Mural de la Prehistoria). Jedná se o obří, 120 metrů dlouhou, kontroverzní malbu vytvořenou na skalní stěně hory Mogote Dos Hermanas několik kilometrů od vesnice Vinales. Během dne oběd v restauraci, po programu návrat na hotel a večeře.
Ubytování: Memories Miramar Havana 4* s HB (nebo podobný)

4. den: Havana - Santiago de Cuba
Po snídani vás čeká transfer na letiště v Havaně a přelet do města Santiago de Cuba, jehož historický význam je pro zemi opravdu velký. Po příletu následuje návštěva Basílica de Nuestra Senora del Cobre, která je nejuctívanějším svatostánkem na Kubě. Poté následuje transfer do hotelu. Ubytování na hotelu Meliá Santiago 5* s polopenzí (nebo podobném).
Ubytování: Melia Santiago 5* s HB (nebo podobný)

5. den: Santiago de Cuba
Po snídani vás čeká prohlídka města Santiago de Cuba. Navštívíme jeden z nejstarších domů na Kubě - Casa de Diego Velásquez. Dále náměstí Parque Céspedes, jež je pojmenováno podle Carlose Manuela de Céspedes, hrdiny v bojích za nezávislost. Na jeho počest je zde umístěn památník s bronzovou bustou. Náměstí lemují velmi hezké koloniální budovy. Může se pochlubit také mohutnou katedrálou Catedral de Nuestra Senora de la Asunción. Další zastávkou je středověká pevnost Castillo del Morro, jejímž hlavním úkolem byla v minulosti ochrana přístavu v Santiagu. V roce 1997 byla pevnost zapsána na Seznam kulturních památek UNESCO. Během dne oběd v restauraci El Morro. Návrat do hotelu a večeře.
Ubytování: Melia Santiago 5* s HB (nebo podobný)

6. den: Santiago de Cuba - Bayamo - Camaguey
Po snídaní vás čeká odjezd do Camagüey, třetího nejlidnatějšího města na Kubě. Na cestě si můžete vychutnat město Bayamo a vyzkoušet si jízdu na koňském povozu. Čeká vás oběd v hotelu Royalton, po příjezdu do Camagüey ubytování v hotelu Camagüey s polopenzí (nebo podobném).
Ubytování: Hotel Camagüey s HB (nebo podobný)

7. den: Camaguey - Trinidad
Po snídani následuje návštěva města Camagüey s obědem v Campana de Toledo. Poté pokračujeme do Trinidadu. Po příjezdu ubytování v hotelu Memories Trinidad del Mar 4* s All Inclusive (nebo podobném).
Ubytování: Memories Trinidad del Mar 4* s AI (nebo podobný)

8. den: Trinidad - Cienfuegos - Cayo Santa Maria
Osmý den začneme návštěvou parku Guanayara, který láká svou unikátní endemickou faunou i florou. Poté následuje oběd v místní restauraci. Po obědě se vydáme na prohlídku města Trinidad s návštěvou Palacio Cantero a baru La Canchanchara. Po prohlídce města následuje transfer na Cayo Santa Maria a ubytování v hotelu Memories Paraiso 5* s All Inclusive (nebo podobném).
Ubytování: Memories Paraiso 5* s AI (nebo podobný)

9. - 14. den: Cayo Santa Maria
Volný program v hotelu Memories Paraiso 5* s All Inclusive.
Ubytování: Memories Paraiso 5* s AI (nebo podobný)

15. den: Cayo Santa Maria - Havana - Praha
Transfer z hotelu na letiště v Havaně, odlet do Prahy.

Upozornění: Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava Praha - Havana - Praha v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování ve vybraných hotelech dle programu nebo podobných (v případě 16denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle programu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště, transfery v rámci programu klimatizovaným autobusem, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění (podrobnosti o pojištění na www.eximtours.cz), vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a za poplatek 950 Kč/osoba), fakultativní služby a volitelné vstupy, spropitné.

Vybavení hotelu

Služby delegáta Poznávací zájezd Novelty Poznávací - okruh

Termíny a ceny

Recenze

Mapa