800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKuba - neobjevený východ

Objevte s námi taje neobjeveného východu.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

PRAHA - HOLGUIN
Přílet do Holguinu, transfer do hotelu Pernik v Hoguinu, ubytování s polopenzí, večeře, nocleh.

2. den

HOLGUIN – BAYAMO – EL SALTON VILLA
Snídaně. Odjezd do Bayama, založeného v roce 1513 Diegem Velázquezem de Cuéllar, a které bylo do 19. století jedním z nejbohatších měst ostrova. Krátká prohlídka centra města, pokračování do El Salton Villa, ubytování s plnou penzí, nocleh.

3. den

EL SALTON VILLA – SANTIAGO DE CUBA
Snídaně. Transfer do Santiaga de Cuba, nejživějšího a nejtemperamentnějšího kubánského města s mnoha starobylými uličkami, parky a kostely. Cestou návštěva jednoho z nejdůležitějších kostelů Kuby – El Cobre. Prohlídka centra Santiaga, které bylo v letech 1524 až 1534 hlavním městem Kuby, se zastávkami na náměstí Parque Céspedes (Plaza de Armas) s radnicí, kde Fidel Castro vyhlásil roku 1959 vítězství revoluce, náměstí Revoluce a hřbitova Santa Ifigenia s mauzoleem José Martího. Oběd v restauraci Don Antonio. Ubytování v hotelu Gaviota Santiago Villa s polopenzí, večeře, nocleh.

4. den

SANTIAGO DE CUBA
Snídaně. Návštěva muzea 26. července v kasárnách Moncada, připomínající neúspěšný útok Fidela Castra z roku 1953, a dále muzea Bacardi s velkým množstvím exponátů od starožitností z koloniálního období, zbraní a přileb ze 16. století až po sbírku současného umění. Návštěva pevnosti Castillo del Morro, oběd u pevnosti. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. den

SANTIAGO DE CUBA – BARACOA
Snídaně. Transfer do Baracoa, jednoho z nejpůvabnějších pobřežních městeček Kuby, leží na místě zvaném Porto Santo, jak jej pojmenoval Kryštof Kolumbus poté, co se zda roku 1492 vylodil. Ulice města jsou lemované koloniálními stavbami s fasádami v pastelových barvách. Baracoa leží v provincii Guantánamo, která je proslulá zejména díky vojenské základně USA, ležící u města Caimanera. Od zbytku provincie je město Baracoa odděleno horským hřebenem, krajina kolem města je plná nádherně zelených kopců s hustými lesy, velkým množstvím palem a kakaovníků. Oběd v El Mirador de Malones, odkud je výhled na americkou vojenskou základnu. Ubytování v hotelu Porto Santo nebo El Castillo s polopenzí, večeře, nocleh.

6. den

BARACOA
Snídaně. Návštěva katedrály Nuestra Senora de la Asunción, skrývající starobylý kříž La Cruz de la Parra, který podle místní legendy přivezl Kryštof Kolumbus ze Španělska a vztyčil ho na zdejším pobřeží a muzea ve Fuerte Matachín, jedné ze tří koloniálních pevností, vybudovaných k obraně města před útoky pirátů. Přejezd na pláž Duaba, lodní výlet po řece, oběd ve vilce Duaba. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

7. den

BARACOA – CAYO SAETIA – HOLGUIN - GUARDALAVACA
Snídaně. Odjezd na malebný ostrov Cayo Saetia s bílým pískem a křišťálově čistým mořem, ostrov je propojený s pevninou úzkým pruhem země a jedním z nejexkluzivnějších kubánských letovisek. V minulosti se na ostrově nacházela soukromá rezervace s privátní pláží, která byla určena výhradně pro prominentní zahraniční vládní návštěvy. Volný čas s obědem. Odpoledne transfer do Holguinu, které je známé jako město parků, prohlídka města s mnoha zachovalými koloniálními stavbami, návštěva La Loma de la Cruz, odkud je nádherný výhled na celé město, a prohlídka centrálního náměstí Parque Calixto García. Poté následuje transfer do známého turistického střediska Guardalavaca s nádhernou cca 1500 metrů dlouhou pláží s jemným bílým pískem, ubytování v hotelu Brisas Guardalavaca s programem All Inclusive.

8. den

ODLET DO PRAHY
Volno na koupání a opalování, vodní sporty. Odpoledne transfer na letiště v Holguinu a odlet do Prahy, případně možnost prodloužení pobytu v Guardalavaca o další týden.

9. den

PŘÍLET DO PRAHY

Cena zájezdu zahrnuje

- leteckou přepravu Praha–Holguin– Praha - letištní taxy 9.200,- Kč - 1x nocleh s polopenzí v Holguin - 1x nocleh s plnou penzí v El Salton Villa - 2x nocleh s polopenzí v Santiago de Cuba - 2x nocleh s polopenzí v Baracoa - 1x nocleh s All Inclusive v Guardalavaca - 6x oběd - program včetně veškerých vstupů a transferů - česky hovořící průvodce (min. 10 osob) - letištní a bezpečnostní taxy

Cena zájezdu nezahrnuje

- vstupní vízum (vyřídíme za poplatek 750,- Kč) - turistickou odletovou taxu při odletu z Kuby 25,- CUC - fakultativní výlety nad rámec programu - spropitné během okruhu

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Havana

26°C Jasno

Playa Giron

22°C Skoro jasno

Varadero

28°C Jasno

×