800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Belleza Cubana + Brisas Del Caribe

"Poznávací zájezd 12 dnů po nejzajímavějších místech Kuby kombinovaný s pobytem na Varaderu; Varadero - Guana - Cienfuegos - Trinidad; Hanabanilla - Santa Clara - Varadero."

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Poznávací zájezd 12 nebo 16 dnů po nejzajímavějších místech Kuby kombinovaný s pobytem na Varaderu

 • Varadero
 • Guamá
 • Cienfuegos - Trinidad
 • Hanabanilla
 • Santa Clara - Varadero
Den 1. Praha – Varadero – Playa Larga
 • Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem s technickým mezipřistáním na Azorských ostrovech a Bermudách. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer na jižní karibské pobřeží Kuby do oblasti přírodní rezervace Guamá na polostrově Zapata. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Playa Larga ***; který leží přímo na známé pláži v Bahía de Cochinos – Zátoce sviní (1 noc s polopenzí).
Den 2. Playa Larga – Cienfuegos
 • Po snídani odjezd z hotelu do přírodní rezervace Guamá; kde navštívíme expozici životního stylu původních obyvatel – indiánů kmene Taínos; kteří obývali tuto oblast před příchodem španělských kolonizátorů. Poté návštěva místní známé krokodýlí farmy. Oběd v místní restauraci. Následuje prohlídka muzea Girón; věnovanému porážce proticastrovské invaze v Zátoce sviní a odjezd vyhlídkovou silnicí Yaguarama do města Cienfuegos. Po příjezdu do Cienfuegos krátká okružní prohlídka města; nazývaného Město moře nebo Perla jihu; jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Návštěva takových skvostů architektury jako je divadlo Tomás Terry s původním interiérem; ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt; nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry; kde si vyslechnete legendu spojenou s jeho stavbou. Ubytování v hotelu Rancho Luna *** (2 noci s programem All Inclusive). Večer volno.
Den 3. Cienfuegos – Trinidad
 • Po snídani celodenní výlet do Trinidadu. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města; které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky; pirátství; pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice středověkého centra Vás dovedou na náměstí Plaza Mayor; jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu; plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury; nyní přeměněných na muzea; umělecké galerie; obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v místní restauraci. Po obědě návrat do Cienfuegos. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Rancho Luna ***.
Den 4. Cienfuegos – Cumanayagua – Hanabanilla – Villa Santa Clara
 • Po snídani odjezd z Cienfuegos horami Escambray přes Cumanayagua a oblast pěstování tabáku v údolí u jezera Lago Hanabanilla; jediné horské jezero na Kubě. Zdejší hory poskytují jedinečné klimatické podmínky a osvěžení pro všechny cestovatele; přijíždějící z pobřežního pásu. Zastávka na jedné z místních farem; kde se můžeme seznámit s pěstováním a zpracováním zdejšího proslulého tabáku. Oběd v restauraci Criollo Río Negro. Pokračování cesty do Santa Clary. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu La Granjita *** (1 noc s polopenzí).
Den 5. Santa Clara – Varadero
 • Po snídani prohlídka města Santa Clara; administrativního střediska centrální Kuby. Zelené město je známé svými parky Parque del Carmen (kde leží základní kámen města z roku 1685) a Parque Leoncio Vidal. Centrální náměstí nese jméno charismatického kubánského revolucionáře argentinského původu Che Guevary; který zde má monumentální památník a je tu i malé muzeum; upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra; z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Památky na revoluční nadšení doplňuje zvláštní muzeum – obrněný vlak; který byl neúspěšně použit v roce 1958; aby zastavil Castrovy povstalce. Oběd v restauraci Ceneyes. Po obědě pokračování cesty na Varadero a transfer do vybraného pobytového hotelu.
Den 6.–10./14. Varadero
 • Dny volna a odpočinku ve světoznámém kubánském letovisku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na nádherné pláži ve Vámi zakoupeném hotelu. K dispozici zvídavým je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.
Den 11./15. Varadero – Praha
 • Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem letadlem s mezipřistáním na Bermudách.
Den 12./16 Praha
 • Přistání v Praze.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob.

Počasí

Havana

25°C Skoro jasno

Playa Giron

23°C Jasno

Varadero

26°C Skoro jasno

×