800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Belleza Cubana(Bellevue Puntarenas - Playa Caleta)

  • 12/13 denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

Poznávací zájezd na 12 nebo 13 dnů po nejzajímavějších místech střední části Kuby kombinovaný s pobytem na Varaderu.

Varadero - Guamá - Cienfuegos - Trinidad - Hanabanilla - Santa Clara - Cayo Santa Maria - Varadero

1. den

Praha – Varadero – Playa Larga
Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer na jižní karibské pobřeží Kuby do oblasti přírodní rezervace Guamá na polostrově Zapata. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu Playa Larga ***, který leží přímo na známé pláži v Bahía de Cochinos – Zátoce sviní (1 noc s polopenzí).

2. den

Playa Larga – Cienfuegos
Po snídani odjezd z hotelu do přírodní rezervace Guamá, kde navštívíte expozici životního stylu původních obyvatel – indiánů kmene Taínos, kteří obývali tuto oblast před příchodem španělských kolonizátorů. Poté návštěva místní známé krokodýlí farmy. Oběd v místní restauraci. Následuje prohlídka muzea Girón, věnovaného porážce proticastrovské invaze v Zátoce sviní a odjezd vyhlídkovou silnicí Yaguarama do města Cienfuegos. Po příjezdu do Cienfuegos krátká okružní prohlídka města, nazývaného Město moře nebo Perla jihu, jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Návštěva takových skvostů architektury, jako je divadlo Tomás Terry s původním interiérem, ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt, nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry, kde si vyslechnete legendu spojenou s jeho stavbou. Ubytování v hotelu Rancho Luna *** (2 noci s programem All Inclusive). Večer volno.

3. den

Cienfuegos – Trinidad
Po snídani celodenní výlet do Trinidadu. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města, které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky, pirátství, pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice koloniálního centra vás dovedou na náměstí Plaza Mayor, jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu, plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury, nyní přeměněných na muzea, umělecké galerie, obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v místní restauraci. Po obědě návrat do Cienfuegos. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu Rancho Luna ***.

4. den

Cienfuegos – Cumanayagua – Hanabanilla
Po snídani odjezd z Cienfuegos horami Escambray přes Cumanayagua a oblast pěstování tabáku v údolí u jezera Lago Hanabanilla, jediné horské jezero na Kubě. Zdejší hory poskytují jedinečné klimatické podmínky a osvěžení pro všechny cestovatele, přijíždějící z pobřežního pásu. Zastávka na jedné z místních farem, kde se můžeme seznámit s pěstováním a zpracováním zdejšího proslulého tabáku. Oběd v restauraci Criollo Río Negro. Uby tování v hotelu Hanabanilla ** (1 noc s polopenzí).

5. den

Santa Clara – Cayo Santa Maria
Po snídani cesta do Santa Clara, krátká prohlídka města včetně památníku Che Guevary. Je tu i malé muzeum, upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra, z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Památky na revoluční nadšení doplňuje zvláštní muzeum – obrněný vlak, který byl neúspěšně použit v roce 1958, aby zastavil Castrovy povstalce. Návštěva malé továrny na výrobu doutníků. Poté pokračování cesty na Cayo Santa Maria. Ubytování v hotelu Playa Cayo Santa Maria ***** (1 noc s all inclusive).

6. den

Cayo Santa Maria - Varadero
V dopoledních hodinách odjezd na Varadero, ubytování ve vybraném pobytovém hotelu.

7./8./9./10. den

Varadero
Dny volna a odpočinku ve světoznámém kubánském letovisku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na nádherné pláži ve vámi zakoupeném hotelu. K dispozici zvídavým je možnost zúčastnit se fakultativních výletů.

11. /12. den

Varadero – Praha
Ukončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem.

12./13. den

Praha
Přistání v Praze.

Počasí

Havana

26°C Polojasno

Playa Giron

24°C Převážně oblačno

Varadero

28°C Polojasno

×