800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Cuba Occidental + Brisas del Caribe

Poznávací zájezd 12 nebo 16 dní po západní části Kuby spojený s pobytem na Varaderu. Navštívíte proslulé tabákové plantáže a vydáte se po stopách Ernesta Hemingwaye. (Hababa, Cabaňa Fortress, Pinar del Río, Viňales, Finca Vigía - dům E. Hemingwaye, Varadero).

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Poznávací zájezd 12 nebo 16 dní po západní části Kuby spojený s pobytem na Varaderu. Navštívíte proslulé tabákové plantáže a vydáte se po stopách Ernesta Hemingwaye.

 • Habana
 • Cabaňa Fortress
 • Pinar del Río
 • Viňales
 • Finca Vigía (dům E. Hemingwaye)
 • Varadero
Den1. Praha-Varadero-La Habana
 • Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem s technickým mezipřistáním na Azorských ostrovech a Bermudách. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer z letiště do La Habana; ubytování v hotelu Occidental Miramar (polopenze).
Den 2. La Habana
 • Po snídani v hotelu následuje celodenní prohlídka města. Pěší procházka Starým městem historické Habany; která byla prohlášena jednou z památek světového kulturního dědictví pod ochranou UNESCO. Při procházce uličkami středověkého centra s jeho paláci; kostely a náměstími budete moci obdivovat místy zašlou a jinde krásně opravenou nádheru původních staveb. Navštívíte Náměstí Sv.Františka z Asisi a hlavní náměstí Plaza Vieja. Následuje prohlídka původního sídla rodiny Bacardi (dnes značka Havana Club); kde je zřízeno muzeum totoho proslulého kubánského nápoje – rumu. Seznámíte se se způsobem jeho výroby a budete jej moci nejen ochutnat; ale i zakoupit přímo u zdroje. Další zastávkou je náměstí Plaza de Armas s palácem Palacio de los Capitanes postaveném v roce 1776 (dnes městské muzeum).
 • Po obědě v místní restauraci pokračujeme prohlídkou nejvyhledávanějšího místa v Havaně - náměstí Plaza de la Catedral; jemuž dominuje krásná barokní katedrála. Do roku 1748 byly v katedrále uloženy ostatky Kryštofa Kolumba. Náměstí je obklopeno výstavními paláci v koloniálním stylu. Následuje krátká zastávka ve velmi populárním bar-restaurantu La Bodeguita del Medio (konzumace není v ceně zájezdu).
 • Pokračujeme panoramatickou jízdou starou Havanou (Muzeum revoluce; Central Parku; Velké divadlo; havanský Kapitol) do Havany moderní; kde si budete moci prohlédnout proslulé místo lidových shromáždění na Náměstí Revoluce s dominantou památníku José Martího. Následuje návrat do hotelu.
 • Ve večerních hodinách odjezd z hotelu na prohlídku pevnosti Cabaňa a Canyon Ceremony; večeře v místní restauraci. Návrat do hotelu v pozdních hodinách.
Den 3. La Habana – Pinar del Río – Viňales – La Habana
 • Po snídani v hotelu odjezd do oblasti pěstování světoznámého kubánského tabáku.Na tabákových plantážích v nejzápadnější části země v provincii Pinar del Río roste nejkvalitnější a nejcenější tabák. Samozřejmě nevynecháme ani návštěvu továrny na doutníky. Zelená údolí; typická pro tuto oblast; jsou přerušována balvanitými šedými; oblými vrcholy mogoty; jež připomínají hřbety sloního stáda.
 • Cestou do Viňales navštívíte farmu El Paraíso a můžete se seznámit s životním stylem místních rolníků a také o pěstování tabáku. Uvidíte řadu zachovalých koloniálních zemědělských usedlostí a při své cestě napříč oblastí údolí Viňales také pozůstatky původních indiánských předkolumbovských kultur. V této oblasti roste i národní strom královská palma. Po obědě v místní restaurace je na programu zastávka u Los Jazmines; odkud lze obdivovat celé údolí Viňales. Po návratu do hotelu volno (večeře v hotelu).
Den 4. La Habana – Varadero
 • Po snídani odjezd na statek Finca Vigía. Z domu; kde žil proslulý americký spisovatel Ernest Hemingway; je dnes muzeum věnované právě tomuto vyjímečnému umělci. Cesta po stopách slavného spisovatele pokračuje návštěvou jeho oblíbené restaurace Floridita; kam rád chodíval na koktail Daiguiri; dále ulicí Obispo až k hotelu Ambos Mundos; v němž rovněž nějakou dobu bydlel. Následuje prohlídka rybářské vesničky Cojímar; v níž měl zakotvenou svou loď a kde je i jeho pomník. Výlet zakončíme oběd v místní restauraci La Terraze de Cojímar; kde spisovatel často obědval s kapitánem své jachty Pilar Gregoriem. Po obědě pokračování cesty na Varadero; transfer do vybraného pobytového hotelu.
Den 5.-10./14. Varadero
 • Dny volna a odpočinku ve světoznámém kubánském letovisku. Po náročných dnech strávených cestováním jistě uvítáte možnost odpočinout si na nádherné pláži ve Vámi zakoupeném hotelu. K dispozici je samozřejmě možnost zúčastnit se fakultativních výletů.
Den 11./15. Varadero - Praha
 • Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem s mezipřistáním na Bermudách.
Den 12./16.
 • Přistání v Praze.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob.

Počasí

Havana

28°C Skoro jasno

Playa Giron

26°C Polojasno

Varadero

28°C Polojasno

×