800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Cuba Sí (Bellevue Puntarenas - Playa Caleta)

  • 13/15 denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis

13 nebo 15denní poznávací zájezd v kombinaci s pobytem na Varaderu.

Havana - Pinar del Rio - Viňales - Guamá - Cienfuegos - Trinidad - Camaguey - Bayamo - Santiago de Cuba - Varadero

Porgram - 1.den

Praha – Varadero – Havana
Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer do Havany. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu Occidental Miramar **** (3 noci s polopenzí).

2. den

Viňales
Po snídani celodenní výlet do oblasti pěstování světoznámého kubánského tabáku. Tabákové plantáže v provincii Pinar del Río na západ od Havany leží v kulturní zemědělské oblasti. Zelená údolí jsou přerušována balvanitými šedými oblými vrcholy „mogot”, připomínajícími hřbety sloního stáda.
Uvidíte řadu dobře zachovalých koloniálních zemědělských usedlostí a při své cestě napříč oblastí Valle de Viňales také pozůstatky původních indiánských předkolumbovských kultur. Den zakončí plavba ponornou říčkou. Během dne oběd v typické venkovské restauraci. Odpoledne návrat do hotelu v Havaně, večeře a nocleh.

3. den

Havana
Po snídani celodenní prohlídka města. Návštěva pevnosti Morro, odkud je panoramatický výhled na přístav a město. Procházka historickým centrem města, které bylo prohlášeno jednou z památek světového kulturního dědictví pod ochranou UNESCO. Při procházce uličkami středověkého centra s jeho paláci, kostely a náměstími budete moci obdivovat místy zašlou a jinde krásně opravenou nádheru středověkých staveb. Na kouzlo staré Havany navázaly novější části města s významnými stavbami, jako je havanský Kapitol, Velké divadlo a další. V moderní Havaně budete mít možnost seznámit se s místem lidových shromáždění na náměstí Revoluce, kterému dominuje památník J. Martího a vládní administrativní budovy. Během dne oběd v místní restauraci. Po prohlídce města návrat do hotelu večeře, nocleh. Fakultativně lze večer navštívit program proslulého kabaretu Tropicana, kde přímo na otevřené scéně pod hvězdami vystupuje přes 120 umělců. Tropicana se stala vzorem pro podobné podniky všude v Karibiku a ve světových metropolích. Návštěva je nezapomenutelným zážitkem!

4. den

Havana – Guamá – Cienfuegos
Po snídani odjezd z hotelu v Havaně na jižní karibské pobřeží Kuby do přírodní rezervace Guamá, kde navštívíte místní známou krokodýlí farmu. Oběd v místní restauraci. Následuje prohlídka muzea Girón, věnovaného porážce proticastrovské invaze v Zátoce sviní, a odjezd vyhlídkovou silnicí Yaguarama do města Cienfuegos. Po příjezdu do Cienfuegos krátká okružní prohlídka města, nazývaného Město moře nebo Perla jihu, jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Ubytování v hotelu Rancho Luna *** (2 noci s programem All Inclusive). Večer volno.

5. den

Cienfuegos – Trinidad
Po snídani celodenní výlet do Trinidadu. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města, které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky, pirátství, pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice středověkého centra vás dovedou na náměstí Plaza Mayor, jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu, plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury, nyní přeměněných na muzea, umělecké galerie, obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v místní restauraci. Po obědě návrat do Cienfuegos. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu Rancho Luna ***.

6. den

Cienfuegos – Villa Santa Clara – Camaguey
Po snídani odjezd z Cienfuegos horami Escambray do hlavního města centrální Kuby Santa Clara. Krátká okružní prohlídka města, známého svými parky Parque del Carmen (kde leží základní kámen města z roku 1685) a Parque Leoncio Vidal. Centrální náměstí nese jméno charismatického kubánského revolucionáře argentinského původu Che Guevary, který zde má monumentální památník a je tu i malé muzeum, upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra, z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Po obědě odjezd do Camaguey, jednoho ze sedmi původních španělských koloniálních měst, založených dobyvatelem Velásquezem, které leží v centru dobytkářské oblasti centrální části Kuby. Historické centrum města s jeho klikatými uličkami a řadou obnovených historických budov přímo vyzývá k procházce. Po prohlídce ubytování, večeře a nocleh v hotelu Camaguey ** (1 nocleh s polopenzí).

7. den

Camaguey – Bayamo – El CPo snídani odjezd z Camaguey do Santiago de Cuba.
Cestou zastávka v historickém centru města Bayamo, hlavním městě provincie Granma, jemuž dominuje jeden z nejvýznamnějších středověkých chrámů Kuby – Chrám nejsvětějšího Salvadora – ze 16. století. Na hlavním náměstí je k vidění rodný dům „prvního kubánského revolucionáře” Carlose Manuela de Céspedes, který osvobodil na své farmě otroky a stanul v čele prvního protikoloniálního hnutí. Oběd ve městě. Během pokračování cesty zastávka v horách El Cobre. Zdejší město je výsledkem zlaté horečky, kdy byla ve zdejších horách v polovině 16. století jako vedlejší produkt objevena rozsáhlá naleziště mědi (El Cobre). Místo je významné jako centrum kultu Nejsvětější Panny Marie Milosrdné, katolické patronky Kuby, která bývá v očích řady místních věřících též ztělesněním bohyně Ochún, symbolu a zdroje ženské něžnosti, lásky a úrodnosti v synkretických náboženstvích. Její soška byla podle legendy vylovena rybáři na pokraji smrti v bouřlivých vlnách před takřka 400 lety a zjevení Svaté Panny je nejuctívanějším zázrakem na Kubě. Během své návštěvy v roce 1998 sochu korunoval papež Jan Pavel II. a dále tak podpořil její zázračný kult. Po příjezdu do Santiago de Cuba večeře, ubytování a nocleh v hotelu Melia Santiago Cuba ***** (2 noci s polopenzí).obre – Santiago de Cuba

8. den

Santiago de Cuba
Po snídani celodenní prohlídka města, které je druhým největším na Kubě. Město bylo do počátku 17. století hlavním městem ostrova a teprve po jeho zničení zemětřesením a vyplenění korzáry a piráty se sídelním městem stala Havana. Santiago si však nadále uchovalo výsadní postavení na východě země. Historické centrum lze projít pěšky a poznat všechna zdejší hlavní pamětihodná místa, ať historická, jako je centrální katedrála, nebo kulturní, jako je „rodiště” proslulé skupiny Buena Vista Social Club, zdejší Casa de Trova, nebo třeba kosmopolitní, jako jsou sbírky rodiny Bacardi, vystavené v původním sídle této rodiny, které dnes slouží jako muzeum. Vlastní výrobnu celosvětově proslulého rumu (rodina si jméno odnesla s sebou do emigrace do Portorika) lze vidět blízko přístavu, stejně jako mauzoleum revolucionáře José Martího na historickém hřbitově, nebo kasárna Moncada, kde začala cesta ke castrovské revoluci. Na závěr dne navštívíte pevnost San Pedro de la Roca del Morro, krátce El Morro, která je pro svoji historickou cennost zapsána do seznamu UNESCO. Po prohlídce města, která je včetně oběda, návrat do hotelu, večeře, nocleh.

9. den

Santiago de Cuba – Varadero
Po snídani volno ve městě. Během dne transfer z hotelu na letiště k odletu místní linkou do Havany, odkud je zajištěn transfer do vybraného hotelu ve Varaderu.

10. - 11. den

Dny odpočinku a volný program na pláži v letovisku Varadero v hotelu podle vlastního výběru se systémem služeb All Inclusive.

12.den - 14. den

Varadero – Praha
Ukončení pobytu, transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem.

13. - 15. den

Přistání v Praze.

Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 14 osob.

Cena nezahrnuje: doporučený příplatek za cestovní pojištění 890 Kč / pobyt / dospělá osoba a 490 Kč / pobyt / dítě do 18 let, vstupní vízum (cestovní kancelář vám zajistí vstupní vízum na požádání a poplatek 700 Kč na osobu), fakultativní služby a odletovou taxu (odletová taxa 25 € na osobu je splatná v hotovosti před odletem na letišti ve Varaderu).

Počasí

Havana

25°C Polojasno

Playa Giron

24°C Převážně oblačno

Varadero

28°C Polojasno

×