Hotel a destinace
Sleva 500 Kč
Rezervujte si zájezd online a získejte
500 Kčslevu
Zobrazit všechny nabídky
Kuba

Okruh koloniální Kubou

   Poloha a popis

   Koloniální Kuba

   Uvidíte koloniální architekturou významných kubánských měst. Zpestřením bude celodenní plavba katamaránem na ostrůvek Cayo Macho de Afuera.

   Popis

   Program

   1: PRAHA - HAVANA
   Sraz skupiny na letišti v Praze 2 hodiny před plánovaným odletem. Odlet na Kubu. Přílet do Havany, transfer do hotelu v Havaně, nocleh.

   2: HAVANA
   Snídaně. Celodenní prohlídka historic kého centra Havany. Uvidíte pobřežní promenádu Malecón, náměstí Revoluce, Capitol a navštívíte továrnu na doutníky a muzeum rumu s ochutnávkou nebo Palác de la Artesania.. Po obědě v místní restauraci následuje procházka přes náměstí Las Armas s koloniálními paláci a návštěva havanské pevnosti. Odpoledne návrat do hotelu, nocleh.

   3: HAVANA – TRINIDAD – CIENFUEGO
   Snídaně. Přejezd rozmanitou krajinou s lány cukrové třtiny k jižnímu pobřeží Kuby do Cienfuegos, které se nachází v centrální části jižního pobřeží ostrova 250 km od Havany. Město Cienfuegos bylo založeno v roce 1819 francouzskými usedlíky a dodnes si zachovalo francouzskou atmosféru. Oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka historického města Trinidad, v roce 1988 vyhlášeného světovým kulturním dědictvím UNESCO. Trinidad byl založen již v 16. století, pyšní se řadou uměleckých galerií a je spolu s Havanou považován za kulturní centrum Kuby. Ubytování, večeře a nocleh v Trinidadu.

   4: PLAVBA NA OSTRŮVEK CAYO MACHO DE AFUERA
   Snídaně. Celodenní plavba katamaránem na ostrůvek Cayo Macho de Afuera, během plavby možnost šnorchlování u korá lového útesu. Po obědě v rybí restauraci na ostrově Cayo Macho de Afuera (v ceně 1 nápoj) volno na koupání. Odpoledne transfer do Topes de Collantes v centru horské oblasti Escambray’s. Ubytování v Topes de Collantes, večeře, nocleh.

   5: ESCAMBRAY’S - VARADERO
   Snídaně. Cesta nákladním automobilem s pozorováním rozmanitých horských údolí. Možnost koupání v jezeře Poceta del Venador. Oběd v místní restauraci Casa de la Gallega. Po obědě transfer přes město Santa Clara (prohlídka mauzolea a pomníku Che Guevary) do vybraného hotelu ve Varaderu k následnému pobytu.

   6 - 10: VARADERO
   Pobyt ve vybraném hotelu. Základní ce na zahrnuje ubytování v hotelu Mar del Sur s All Inclusive, za příplatek možný jakýkoli jiný hotel v oblasti Varadera nebo Cayo Santa Maria s All Inclusive.

   11: ODLET DO PRAHY
   Snídaně. Transfer na letiště v Havaně a odlet zpět do Prahy.

   12: PŘÍLET DO PRAHY

   Cena zahrnuje:

   • leteckou přepravu Praha–Paříž – Havana a zpět
   • letištní taxy
   • 2x nocleh se snídaní v Havaně
   • 1x nocleh s polopenzí v Trinidad
   • 1x nocleh s polopenzí v Topes de Collantes
   • následný pobyt 6/7 nocí v hotelu Mar del Sur** (Varadero) s All Inclusive
   • 4x oběd
   • program včetně vstupů a transferů
   • česky hovořící průvodce (min. 10 osob)

   Cena nezahrnuje:

   • vstupní vízum (vyřídíme za poplatek 950,– Kč)
   • fakultativní výlety nad rámec programu
   • spropitné během okruhu

   Poznámka: Prodloužení pobytu na Kubě po okruhu v letovisku Varadero