800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Kuba Si! + Villa Tortuga

"Poznávací zájezd 13 nebo 16 dnů v kombinaci s pobytem na Varaderu - Havana - Pinar del Rio - Viňales - Guamá - Cienfuegos - Trinidad - Camaguey - Bayamo; Santiago de Cuba - Varadero."

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

Poznávací zájezd 12; 14 nebo 16 dnů v kombinaci s pobytem na Varaderu

 • Havana
 • Pinar del Rio
 • Viňales
 • Guamá
 • Cienfuegos
 • Trinidad
 • Camaguey
 • Bayamo
 • Santiago de Cuba
 • Varadero
Den 1. Praha – Varadero – Havana
 • Odlet z Prahy na Kubu přímým charterovým letem s technickým mezipřistáním na Azorských ostrovech a Bermudách. Přivítání na letišti ve Varaderu. Transfer do Havany. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Occidental Miramar **** (3 noci s polopenzí).
Den 2. Viňales
 • Po snídani celodenní výlet do oblasti pěstování světoznámého kubánského tabáku. Tabákové plantáže v provincii Pinar del Río na západ od Havany leží v kulturní zemědělské oblasti. Zelená údolí jsou přerušována balvanitými šedými oblými vrcholy mogoty; připomínajícími hřbety sloního stáda. Uvidíte řadu dobře zachovalých koloniálních zemědělských usedlostí a při své cestě napříč oblastí Valle de Viňales také pozůstatky původních indiánských předkolumbovských kultur. Den zakončí plavba ponornou říčkou. Během dne oběd v typické venkovské restauraci. Odpoledne návrat do hotelu v Havaně; večeře a nocleh.
Den 3. Havana
 • Po snídani celodenní prohlídka města. Návštěva pevnosti Morro; odkud je panoramatický výhled na přístav a město. Procházka historickým centrem města; které bylo prohlášeno jednou z památek světového kulturního dědictví pod ochranou UNESCO. Při procházce uličkami středověkého centra s jeho paláci; kostely a náměstími budete moci obdivovat místy zašlou a jinde krásně opravenou nádheru středověkých staveb. Na kouzlo staré Havany navázaly novější části města s významnými stavbami jako je havanský Kapitol; Velké divadlo a další. V moderní Havaně budete mít možnost seznámit se s místem lidových shromáždění na náměstí Revoluce; kterému dominuje památník J. Martího a vládní administrativní budovy. Během dne oběd v místní restauraci. Po prohlídce města návrat do hotelu večeře; nocleh. Fakultativně lze večer navštívit program proslulého kabaretu Tropicana; kde přímo na otevřené scéně pod hvězdami vystupuje přes 120 umělců. Tropicana se stala vzorem pro podobné podniky všude v Karibiku a ve světových metropolích. Návštěva je nezapomenutelným zážitkem!
Den 4. Havana – Guamá – Cienfuegos
 • Po snídani odjezd z hotelu v Havaně na jižní karibské pobřeží Kuby do přírodní rezervace Guamá; kde navštívíme místní známou krokodýlí farmu. Po cestě s návštěvou výrobny proslulých doutníků; jejíž skvělé výrobky si budete moci na místě zakoupit se zárukou pravosti. Oběd v místní restauraci. Následuje prohlídka muzea Girón; věnovanému porážce proticastrovské invaze v Zátoce sviní a odjezd vyhlídkovou silnicí Yaguarama do města Cienfuegos. Po příjezdu do Cienfuegos krátká okružní prohlídka města; nazývaného Město moře nebo Perla jihu; jehož tradiční neoklasicistní architektura ukazuje na silné francouzské vlivy ve vkusu místních obyvatel. Návštěva takových skvostů architektury jako je divadlo Tomás Terry s původním interiérem; ve kterém vystupovali i Enrico Caruso a Sara Bernhardt; nebo zdobný Palacio de Valle na konci palmové riviéry; kde si vyslechnete legendu spojenou s jeho stavbou. Ubytování v hotelu Rancho Luna *** (2 noci s programem All Inclusive). Večer volno.
Den 5. Cienfuegos – Trinidad
 • Po snídani celodenní výlet do Trinidadu. Silnice se 80 km vlní v podhůří Sierry del Escambray. Prohlídka města; které je nejzachovalejším svědkem středověké slávy obchodu s otroky; pirátství; pašování a pěstování cukrové třtiny na Kubě. Dlážděné ulice středověkého centra Vás dovedou na náměstí Plaza Mayor; jednoho z nejpůsobivějších architektonických skvostů celé Střední a Jižní Ameriky. Již v roce 1988 vyhlásilo UNESCO svůj patronát nad historickým středem Trinidadu; plným úžasných příkladů klasické bohaté španělské koloniální architektury; nyní přeměněných na muzea; umělecké galerie; obchody s řemeslnou výrobou a restaurace. Prohlídka historického muzea v Palacio Cantero na jižní straně náměstí se zachovalým původním historickým interiérem a nábytkem. Po prohlídce města oběd v místní restauraci. Po obědě návrat do Cienfuegos. Ubytování; večeře a nocleh v hotelu Rancho Luna ***.
Den 6. Cienfuegos – Villa Santa Clara – Camaguey
 • Po snídani odjezd z Cienfuegos horami Escambray do hlavního města centrální Kuby Santa Clara. Krátká okružní prohlídka města; známého svými parky Parque del Carmen (kde leží základní kámen města z roku 1685) a Parque Leoncio Vidal. Centrální náměstí nese jméno charismatického kubánského revolucionáře argentinského původu Che Guevary; který zde má monumentální památník a je tu i malé muzeum; upomínající na osobnost a život tohoto druha Fidela Castra; z něhož po jeho tragické smrti režim vytvořil mezinárodně populární ikonu revoluce. Po obědě odjezd do Camaguey; jednoho ze sedmi původních španělských koloniálních měst; založených dobyvatelem Velásquezem; které leží v centru dobytkářské oblasti centrální části Kuby. Historické centrum města s jeho klikatými uličkami a řadou obnovených historických budov přímo vyzývá k procházce. Po prohlídce ubytování; večeře a nocleh v hotelu Camaguey ** (1 nocleh s polopenzí).
Den 7. Camaguey – Bayamo – El Cobre - Santiago de Cuba
 • Po snídani odjezd z Camaguey do Santiago de Cuba. Cestou zastávka v historickém centru města Bayamo; hlavního města provincie Granma; jemuž dominuje jeden z nejvýznamnějších středověkých chrámů Kuby – Chrám nejsvětějšího Salvadora – ze 16. století. Bayamo je významným místem; kde historicky vznikla první hnutí za národní samostatnost Kuby: 10-tiletá válka v letech 1868-1878 a úspěšná válka za nezávislost 1895-1898. Na hlavním náměstí je k vidění rodný dům prvního kubánského revolucionáře Carlose Manuela de Céspedes; který osvobodil na své farmě otroky a stanul v čele prvního protikoloniálního hnutí. Oběd ve městě. Během pokračování cesty zastávka v horách El Cobre. Zdejší město je výsledkem zlaté horečky; kdy byla ve zdejších horách v polovině 16. století jako vedlejší produkt objevena rozsáhlá naleziště mědi (El Cobre). Místo je významné jako centrum kultu Nejsvětější Panny Marie Milosrdné; katolické patronky Kuby; která bývá v očích řady místních věřících též ztělesněním bohyně Ochún; symbolu a zdroje ženské něžnosti; lásky a úrodnosti v synkretických náboženstvích. Její soška byla podle legendy vylovena rybáři na pokraji smrti v bouřlivých vlnách před takřka 400 lety a zjevení Svaté Panny je nejuctívanějším zázrakem na Kubě. Během své návštěvy v roce 1998 sochu korunoval papež Jan Pavel II. a dále tak podpořil její zázračný kult. Po příjezdu do Santiago de Cuba večeře; ubytování a nocleh v hotelu Melia Santiago Cuba ***** (2 noci s polopenzí).
Den 8. Santiago de Cuba
 • Po snídani celodenní prohlídka města; které je druhým největším na Kuběa zakládá si především na bohatství své kultury a historie. Město bylo do počátku 17. století hlavním městem ostrova a teprve po jeho zničení zemětřesením a vyplenění korzáry a piráty se sídelním městem stala Havana. Santiago si však nadále uchovalo výsadní postavení na východě země. Historické centrum lze projít pěšky a poznat všechna zdejší hlavní pamětihodná místa; ať historická jako je centrální katedrála; nebo kulturní jako je rodiště proslulé skupiny Buena Vista Social Club; zdejší Casa de Trova; nebo třeba kosmopolitní jako jsou sbírky rodiny Bacardí; vystavené v původním sídle této rodiny; které dnes slouží jako muzeum. Vlastní výrobnu celosvětově proslulého rumu (rodina si jméno odnesla s sebou do emigrace na Portoricu) lze vidět blízko přístavu; stejně jako mauzoleum revolucionáře José Martího na historickém hřbitově; nebo kasárna Moncada; kde začala cesta ke castrovské revoluci. Na závěr dne navštívíme pevnost San Pedro de la Roca del Morro; krátce El Morro; která je pro svoji historickou cennost zapsána do seznamu UNESCO. Po prohlídce města; která je včetně oběda; návrat do hotelu; večeře; nocleh.
Den 9. Santiago de Cuba – Varadero
 • Po snídani volno ve městě. Během dne transfer z hotelu na letiště k odletu místní linkou do Havany; odkud je zajištěn transfer do hotelu Villa Tortuga *** na Varaderu; Aguas Azules ***+; Brisas del Caribe **** (s programem All Inclusive); nebo Be Live Turguesa ****.
Den 10.–12./14. Varadero
 • Dny odpočinku a volný program na pláži v letovisku Varadero v hotelu podle vlastního výběru se systémem služeb All Inclusive.
Den 11./13./15. Varadero - Praha
 • Ukončení pobytu; transfer na letiště k odletu do Prahy. Odlet z letiště ve Varaderu do Prahy přímým charterovým letem s mezipřistáním na Bermudách.
Den 12./14./16. Praha
 • Přistání v Praze.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob.

Počasí

Havana

26°C Jasno

Playa Giron

27°C Jasno

Varadero

25°C Skoro jasno