800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPeru a Kuba

14-ti denní poznávací zájezd - Peru a Kuba - Titicaca, Cuzco, Posvátné údolí, Machu Picchu a karibské pláže

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

ODLET
Odlet z Prahy do Limy.

2. den

LIMA
Přílet do Limy – transfer do hotelu Casa Andina Miraflores Centro a na rozdíl od jiných programů na našem trhu ihned ubytování, snídaně a odpočinek po cestě – odpoledne prohlídka centra města s privátním průvodcem – nocleh.

Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac, kdysi byla nejbohatším městem světa. Dnešní Lima je kosmopolitním velkoměstem s řadou koloniálních památek převážně církevního charakteru, které kontrastují s moderní výstavbou a chudinskými čtvrtěmi na okraji města. Klasická koloniální architektura vyniká barokním zdobnostím. Chloubou města je centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou. V jedné z kaplí katedrály odpočívá Francisco Pizarro, dobyvatel, který rozvrátil nejmocnější indiánskou říši amerického kontinentu, Inckou říši. Největší atrakcí Limy je jedinečné Muzeum zlata, kde je možné vidět pozůstatky bývalého bohatství z období civilizací Chavín, Paracas, Nazca, Chimú, Moche, Wari, Lambayeque a Inca.

3. den

PUNO (JEZERO TITICACA)
Snídaně v hotelu – transfer na letiště a odlet do Juliaca – přílet a transfer do hotelu v Punu (Casa Andina Classic - Puno Plaza) – odpoledne návštěva světoznámého archeologického naleziště Sillustani - nocleh
Stravování: snídaně

Puno leží na břehu jezera Titicaca, je to město se širokou paletou památek z doby největšího rozkvětu civilizace Inků a zezero Titicaca zde vytváří přirozený přístav. Puno bylo založeno v roce 1668 a v minulosti patřilo k nejbohatším městům v Peru díky stříbrným dolům v okolí.
Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem a je tak největším vysokohorským jezerem světa, zároveň je posvátným místem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu, je tu také knihovna a ošetřovna.

4. den

PUNO (JEZERO TITICACA)
Snídaně v hotelu – odchod do přístavu – plavba k rákosovým ostrůvkům kmene Los Uros – návštěva ostrůvků – návrat do hotelu – oběd – odpoledne návštěva ostrova Taquile – v podvečer návrat do hotelu – nocleh
Stravování: snídaně, oběd

Jezero Titicaca leží na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem se rozkládá jezero Titicaca, které je největším vysokohorským jezerem světa a je posvátným jezerem Inků. Má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros. Žijí na nich indiáni, kteří věří ve svou výjimečnost. Říkají o sobě, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, které má stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Své jezero opouštějí jen zřídka. Žijí kolektivním způsobem, připomínajícím jakousi komunu. Společně vyrábějí rukodělné výrobky, společně vyjíždějí na lov ryb. Své přebytky vozí na trh do města Puno, které leží na břehu jezera. O výdělky se dělí. Na jednom z ostrůvků zřídila vláda před několika lety školu s pěti třídami, je tu také knihovna a ošetřovna. Zdrojem příjmů ostrovanů jsou také turisté.

5. den

PŘEJEZD AND Z PUNA DO CUZCA
Snídaně v hotelu - odjezd - přejezd hor ( téměř 5 000 m.n.m.) – naschvál nevolíme obvyklou cestu vlakem, protože přejezdem autobusem máte možnost zažít opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Antiplano - příjezd do Cusca - transfer do hotelu Casa Andina Classic - Cusco Catedral - ubytování v hotelu – nocleh
Stravování: snídaně - oběd

Cusco je nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Cusco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

6. den

CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Snídaně v hotelu – odjezd do Sacred Valley, nádherného údolí řeky Urubamby – návštěva Ollantaytambo, původního vojenského, náboženského a zemědělského centra. Odtud zdejší pevnost, nacházející se v nejvyšší části pohoří, chráninila celé údolí od nájezdů útočníků. Pohled na město z vrcholu je ohromující a ještě dnes jsou úzké uličky a vodní kanály používány místními obyvateli. Po obědě v místní restauraci, budete pokračovat do městečka Pisac, známého pro své typické řemeslné trhy, plné barev a tradicí. Odpoledne ubytování v hotelu přímo v Sacred Valley (Casa Andina Private Collection – Valle Sagrado).

7. den

CUZCO / MACHU PICCHU
Snídaně v hotelu – transfer na vlakové nádraží a odjezd luxusním vlakem Vistadome krásnou peruánskou horskou krajinou až na úpatí hory, na které stojí mýtické Machu Picchu – prohlídka s průvodcem světoznámé památky – návrat do městečka Machu Picchu Pueblo – oběd a návrat vlakem do Cusca – transfer z nádraží v Cusco do hotelu Casa Andina Classic - Cusco Catedral – nocleh

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl kromě několika místních Kečuů nikdo. Až v roce 1911 na něj narazil americký historik Hiram Bingham.
Prohlídka s průvodcem Vám dá možnost orientace po tajemstvím opředeném městě, včetně zajímavého výkladu.

8. - 13. den

CUZCO - VARADERO
Po snídani transfer na letiště a odlet do Limy a dále do Havany na Kubě.
Po příletu přivítání naším místním zástupcem a transfer do hotelu ve Varaderu (Iberostar Tainos).
Stravování: All Inclusive

13. den

ODLET
Check out v dopolednich hodinach. (za příplatek možnost přodloužení pobytu). Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

PŘÍLET
Přílet

Hotel IBEROSTAR TAINOS 4*

Země - Kuba
Lokalita - Varadero
Popis - Nejlepší 4* hotel ve Varaderu s krásnou pláží a službami odpovídajícími kategorii hotelu. Příjemné prostředí, kvalitní služby a rozumná velikost hotelu jsou devizami, pro které ho doporučujeme.

V posledních letech se Kuba stává rájem, který je vyhledávám lidmi z celého světa především díky překrásným plážím s bělostným pískem, na kterých vyrostla moderní prázdninová střediska s luxusními hotely a dokonalými službami. Kromě pobytu na krásných plážích, Kuba nabízí národní parky a zejména mnoho kulturních a architektonických památek. Pobyt na ostrově Kuba, který je označován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Karibském moři, je nezapomenutelným zážitkem pro každého.

Hotel se nachází v nové části střediska Varadero v tropické zahradě u pláže Playa Los Tainos ve vzdálenosti cca 40 kilometrů od letiště ve Varaderu a 160 kilometrů od letiště v Havaně.římo u hotelu krásná pláž s bílým pískem. Lehátka jsou zdarma.
Stravování - Plná penze bufetovým způsobem all-inclusive, včetně místních nápojů a odpoledního občerstvení. Možnost večeří v restauracích s obsluhou, nabízejících brazilskou a karibskou kuchyni.
Sport a zábava - Kulečník, večerní animační programy, vodní sporty na pláži, tenis, košíková, stolní tenis, posilovna, masáže a disko.
Vybavení pokojů - Standardní dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou umístěny v hlavní 3 patrové budově a 17 patrových vilkách. Pokoje mají satelitní televizi, telefon, klimatizaci, lednici, trezor za poplatek, koupelnu se sprchou, vanou, bidetem a vysoušečem. Všechny pokoje mají balkon nebo terasu s výhledem na moře, bazén, nebo do zahrady

Typ ubytování - hotel
Poloha - Přímo u pláže
Vybavení - slunečníky a lehátka, restaurace, masáže, fitness, diskotéka, bazén, bar, animační programy
Sport v místě - tenis, stolní tenis, kulečník, fitness, bazén, basketbal
Sport v okolív - vodní sporty

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
Počet osob - 3 os.
Vybavení pokoje - balkon, fén, klimatizace, koupelna, lednička, satelit, trezor, sprcha, telefon, televize, výhled na moře, WC

Hotel CASA ANDINA MIRAFLORES CENTRO 3*+

Země - Peru
Popis - Hotel Casa Andina Miraflores se nachází nedaleko centra Miraflores, jedné z tradičních čtvrtí Limy. Vzdálenost od letiště je 20 km. Všech 49 pokojů dýchá místní atmosférou. Hotelová restaurace nabízí místní speciality i mezinárodní kuchyni. K dispozici je také dobře vybavená společenská místnost.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Nedaleko centra
Vybavení - směnárna, restaurace, recepce, prádelna, parkování, konferenční místnost, internet, bar, 24-hod.servis

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Jednolůžkový pokoj
Počet osob - 1 os.
Vybavení pokoje - WC, telefon, trezor, satelit, radio, minibar, koupelna, klimatizace, fén

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj
Počet osob - 2 os.
Vybavení pokoje - WC, telefon, trezor, satelit, radio, minibar, koupelna, klimatizace, fén

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Třílůžkový pokoj
Počet osob - 3 os.
Vybavení pokoje - WC, telefon, trezor, satelit, radio, minibar, koupelna, klimatizace, fén

Hotel CASA ANDINA CLASSIC - CUSCO CATEDRAL 3*+

Země - Peru
Popis - Hotel se nachází v Cuscu v blízkosti obchodního i kulturního centra, jen kousek od hlavního náměstí Plaza de Armas. Je obklopen restauracemi, kluby, diskotékami, klenotnictvými a dalšími obchody. V hotelu je 40 pokojů zařízených v peruánském duchu, které zaručují nezapomenutelný zážitek z dovolené.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Nedaleko centra
Vybavení - výtah, úschovna zavazadel (lyží apod.), restaurace, recepce, půjčovna aut, prádelna, lékař, konferenční místnost, jacuzzi, internet, bar

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj
Počet osob - 3 os.
Vybavení pokoje - WC, telefon, trezor, satelit, koupelna, klimatizace, fén

Hotel CASA ANDINA CLASSIC - PUNO PLAZA 3*

Země - Peru
Popis - Hotel se nachází pouze 7 minut jízdy od jezera Titicaca, jeden blok od halvního náměstí v Punu. Má tedy skvělou polohu pro objevování krás a zajímavostí města Puno. Má k dispozici 35 pokojů vybavených kobercem, SAT-TV, sejfem, koupelnou, telefonem, topením a na požádání také fénem.

Typ ubytování - hotel
Poloha - Centrum města
Vybavení - výtah, směnárna, restaurace, prádelna, parkování, lékař, internet

Typ pokoje - hotelový pokoj
Druh pokoje - Dvoulůžkový pokoj
Počet osob - 2 os.
Vybavení pokoje - fén, koupelna, satelit, trezor, telefon, WC

Hotel CASA ANDINA PRIVATE COLLECTION - VALLE SAGRADO 4*+

Země - Peru
Popis - Nejlepší hotel v Posvátném údolí, horské středisko s panoramatickými výhledy na majestátní Andy. Na 8 akrech se rozkládá Vaše ideální základna pro objevování tohoto překrásného místa s množstvím jedinečných památek. K dispozici je Vám pro relaxaci "Sacred Spa", Planetárium i observatoř, restaurace, bar a 85 přijemně zařízených pokojů s vlastním balkónem nebo terasou.
Typ ubytování - hotel
Poloha - Nedaleko přírodní zajímavosti

Počasí

Havana

25°C Polojasno

Playa Giron

23°C Polojasno

Varadero

27°C Polojasno

×