800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Kuby

Seznámíte se s architekturou koloniální Havany a Trinidadu, spatříte jedinečné přírodní krásy oblasti Viňales a pohoří Sierra del Escambray.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

PRAHA – HAVANA (VARADERO)
Sraz skupiny na letišti Praha – Ruzyně 2 hodiny před odletem. Odlet na Kubu. Přílet do Varadera (Havany), transfer do hotelu Plaza v centru Havany, nocleh.

2. den

HAVANA
Snídaně. Celodenní prohlídka Havany. Prohlídka historického centra. Uvidíte havanskou pevnost, Capitol, náměstí Las Armas s koloniálními paláci, bývalý prezidentský palác, náměstí Revoluce, proslulou pobřežní promenádu Malecón. Po obědě ve světoznámé restauraci Bodeguita del Medio si prohlédnete havanskou kated­rá­lu a muzeum kubánského rumu s ochutnávkou. Návštěva továrny na výrobu doutníků s možností zakoupení kubán­ských doutníků. Návrat do hotelu, nocleh.

3. den

VIŇALES, PIŇAR DEL RIO
Snídaně. Celodenní výlet autobusem do oblasti tabákových plantáží Viňales, kde budete moci pozorovat práci místních dělníků na tabákových plan­tá­žích. Po prohlídce Zdi prehistorie (Mural de la Prehistoria) následuje oběd v typické místní restauraci, a po­té návštěva jeskyně Indian Cave s plavbou podzemní řekou. Návrat zpět do Havany, nocleh v hotelu Plaza v Havaně.

4. den

HAVANA – CIENFUEGOS
Snídaně. Přejezd krajinou s lány cukrové třtiny k jižnímu pobřeží Kuby do Cienfuegos, které se nachází v centrální části jižního pobřeží ostrova 250 km od Havany. Cestou zastávka na krokodýlí farmě, spojená s výletem lodí po laguně a návštěvou indiánské vesnice Guama. Po obědě v místní restauraci odjezd do Cienfuegos, města, založeného v r. 1819 francouzskými usedlíky, které si dodnes zachovalo francouzskou atmosféru. Během prohlídky centra města uvidíte akademii San Lorenzo a místní katedrálu Concepción. Ubytování a nocleh v hotelu Jagua v Cienfuegos.

5. den

SIERRA DEL ESCAMBRAY’S
Snídaně. Celodenní výlet do horské ob­lasti Escambray’s. Během jízdy auto­­busem budete moci pozorovat kávové plantáže, které se táhnou po horských úbočích. Ze střediska Topes de Collantes následuje cesta nákladními automobily s pozorováním rozmanitých horských údolí. Možnost koupání v jezeře Poceta del Venador. Oběd v místní Casa de la Gallega. Po obědě volno. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu Aneon.

6. den

TRINIDAD
Snídaně. Odjezd do historického města Trinidad, v r. 1988 vyhlášeném Unescem světovým kulturním dědictvím, prohlíd­ka města. Trinidad byl založen v 16. sto­letí, pyšní se řadou uměleckých galerií a je s Havanou považován za kulturní cen­trum Kuby. Po obědě odjezd do hotelu Ancon, ubytování, možnost vodních sportů, pobyt s All Inclusive. Nocleh.

7. den

SANTA CLARA – VARADERO
Snídaně. Odjezd autobusem přes maleb­né Údolí cukrovarů, které bylo Unescem vyhlášeno místem světového dědictví. Zde se nacházejí dnes již nepoužívané cukrovary z 19. století a rozhledna Mira­dor. Příjezd do města Santa Clara. Prohlíd­ka mauzolea a pomníku Che Gueva­ry na náměstí revoluce a historického centra města. Po obědě přejezd do nejznámějšího střediska Kuby-Varadera. Ubytování ve vybraném hotelu.

8.-10. den

VARADERO
Pobyt ve vybraném hotelu. Základní cena zahrnuje ubytování v hotelu Mar del Sur se snídaní, za příplatek je možný jakýkoliv jiný hotel v oblasti Varadero nebo Cayo Santa Maria s programem All Inclusive.

11. den

ODLET DO PRAHY
Snídaně. Transfer na letiště v Havaně nebo ve Varaderu a odlet do Prahy.

12. den

PŘÍLET DO PRAHY

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Možnosti ubytování

Počasí

Havana

31°C Skoro jasno

Playa Giron

30°C Bouřky

Varadero

29°C Bouřky

×