800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta Kubou od východu na západ

Varadero | Havana | Viňales | Santiago | Baracoa | Chorro de Maita | Holguín | Camagüey - Sancti Spiritus - Santa Clara | Trinidad | Escambray | Cienfuegos - Ciénaga de Zapata

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy na Varadero s přestupem v Evropě v dopoledních hodinách. Transfer do Havany, ubytování v hotelu, večeře, nocleh. 

2. den: Snídaně. Okruh historickým jádrem  Havany, nejzachovalejšího španělského koloniálního města v Latinské Americe, zařazeného na listině UNESCO. Procházka po starých náměstích, exkurze do továrny na doutníky. Prohlídka monumentálního  Capitolu, dokončeného v roce 1929, náměstí Revolucepamátníkem José  Martího, během programu oběd. Nocleh v hotelu v Havaně.

3.den:
Snídaně. Prohlídka vesničky Cojímar s ochutnávkou typického Hemingwayova koktejlu, návštěva pevnosti Morro Fagana se zastávkou na vyhlídce na Malecon od Kristovy sochy. Dále návštěva hřbitova Colon a pohled na rekonstruované sídlo Ernesta Hemingwaye Finca La Vigía. Během programu oběd. Večer fakultativně Kabaret Tropicana. Nocleh v hotelu v Havaně.

4. den:
Snídaně, odjezd do provincie Pinar del Rio, zastávka v proslulém orchidáriu Soroá. Pokračujeme do údolí Vinales – návštěva tabákové plantáže a manufaktury. Prohlídka Indiánovy jeskyně, během programu oběd. Návrat do Havany, večeře a nocleh.

5. den:
Časně ráno odlet do Santiaga de Cuba. Prohlídka „nejkaribštějšího“ a nejhudebnějšího města na Kubě s návštěvou Muzea rumu. Oběd. Odpoledne vyjedeme k bazilice  Nuestra  Seňora de Cobre, prvořadému kubánskému poutnímu místu. Ubytování v hotelu Meliá Santiago, účast na obřadu Západ slunce v pevnosti Morro. Večeře, nocleh.

6. den:
Po snídani prohlídka hřbitova sv. Ifigenie a odjezd přes Guantanamo klikatou a okouzlující cca 30 km dlouhou silnicí „La Farola“ do tropického pobřežního městečka  Baracoa, které se nachází mezi zelenými kopci pokrytými kakaovými a kokosovými háji a palmovými plážemi a obklopuje ho více než 10 řek. Oběd na cestě, večeře a nocleh v hotelu.

7. den:
Snídaně, návštěva Národního parku Alexandra von Humboldta – jediného deštného pralesa na Kubě, který je domovem řady endemických druhů. Pěší túra s pozorováním místní flory a fauny. Oběd v balíčku. Odpoledne volno k individuální procházce po městečku Baracoa, včeře, nocleh.

8. den:
Po časné snídani odjezd do Guardalavacy na severovýchodním pobřeží, poblíž místa kde se v roce 1492 vylodil Kryštof Kolumbus. Oběd na cestě, nocleh s all inclusive v hotelu v Guardalavace.

9. den:
Po snídani odjezd do města Boca de Samá, odkud pokračujeme do Yaguajay. Návštěva Indiánské vesnice a Chorro de Maita. Prohlídka rolnického domku. Volno k prohlídce trhu s krajkami v Guardalavace. Návrat na oběd do hotelu, odpoledne volno na pláži.

10. den:
Po snídaní přejezd do Camaguey. Oběd během cesty. Volno, večeře a nocleh v hotelu ve městě.

11. den:
Snídaně. Prohlídka města s použitím cyklotaxi (obdoba rikšy). Poté odjezd do Trinidadu, během cesty oběd. Ubytování v hotelu včetně all inclusive.

12. den:
Po snídani odjezd do pohoří Escambray, odtud pokračujeme horskými nákladními vozy do Národního parku Guanayara. Pěší túra Melodická řeka: asi 2hodinová procházka po přírodní stezce, kde můžete vidět nejmenší orchideje na světě, vodopády a přírodní jezírka, kde si můžete zaplavat a při troše štěstí i vzácného endemického ptáka Tocororo. Oběd v Casa dela Gallega. Návrat do Trinidadu, prohlídka nejzachovalejší ze 7 původních vesnic založených španělským dobyvatelem Diegem Velázquezem. Nocleh v hotelu včetně all inclusive.

13. den:
Po snídani plavba po Karibském moři ke korálovému útesu Macho de Afuera. Volno na šnorchlování u neporušeného útesu bude vystřídáno obědem z čerstvých plodů moře a volnem na pláži atolu. Návrat do hotelu.

14. den:
Po snídani odjezd do Cienfuegos. Návštěva nejznámější botanické zahrady na Kubě. Volno k individuální prohlídce tohoto krásného městečka. Po obědě odjezd na Varadero, ubytování v hotelu včetně all inclusive.

15. a 16. den:
Volno, relaxace nejkrásnější kubánské pláži Varadero.

17. den:
Transfer na letiště, odlet do Evropy.

18. den:
Přílet přes Evropu do Prahy.

Naše tipy pro správnou volbu

program rošířený o nová atraktivní místa | přes poznávací charakter nebude nouze o relaxaci u moře

Počasí

Havana

25°C Klidno

Playa Giron

24°C Převážně oblačno

Varadero

27°C Převážně oblačno

×