800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Rozpis ceny

Rady na cestu na Kypr

od 10 486 Kč za
Rady na cestu na Kypr

Základní informace

Hlavní město:

Počet obyvatel:

Doba letu:

Jazyk:

Měna:

Rozloha:
Nikósie

775 927

4:0 h

řečtina, turečtina

Kyperská libra (CYP), euro (EUR)

9 251 km2

Víza a doklady

Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Kypru na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Motoristé mohou při svých krátkodobých pobytech používat platný mezinárodní řidičský průkaz. Při cestě vlastním automobilem je nutný platný technický průkaz a tzv. zelená karta.

Zdravotní a bezpečnostní rizika

Čeští občané mají nárok na poskytnutí lékařsky nezbytné zdravotní péče na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění (EHIC).

Zdarma poskytnout péči mohou pouze státní zdravotnická zařízení, u soukromých lékařů je nutné platit v hotovosti. Doporučuje se sjednání komerčního připojištění.

Zajímavosti

Pohoří Troodos

Pohoří zabírající téměř třetinu rozlohy Kypru je úchvatným místem starobylých byzantských klášterů a kostelů, z nichž devět je zapsáno na seznam památek UNESCO. Je zde mnoho vyhlášených horských středisek, naučných stezek, malebných vesniček. K nejvyšší hoře Olympos, měřící 1951 metrů, vede silnice. V zimě je Troodos oblíbeným místem lyžařů. Impozantní pohoří nabízí k vidění unikátní Cedrové údolí, kde se vyskytuje vzácný cedr krátkolistý. Toto údolí je jediným místem jeho výskytu na celém světě.

Ostrov sportu

Kypr je ostrov sportu. O to více budete Kyprem okouzleni, když si spojíte sport a krásnou volnou přírodu. Ostrov je vhodný pro cyklisty, oblíbené je pohoří Throodos. Vydat se můžete na pěší túry do hor, v zimě na lyže. Příznivci podmořského světa budou obdivovat útesy, prolákliny, kolonie korálů, mořské sasanky, houby, překrásně barevné ryby a korýše. Potápěčská centra najdete v Pafosu, Coral Bay, Pakli, Larnace, Limassolu, Agia Napa i Protarasu.

Kourion - pozůstatky z doby římské

Významná archeologická lokalita oplývající památkami z doby římské leží asi 20 km od Limassolu. Ukrývá zrekonstruované klasické, terasovité divadlo, překrásné antické sloupy, dům gladiátorů, zříceniny baziliky, lázně, stadion a Apollónův chrám. Kromě úžasného starobylého městečka Vám útes, na kterém se toto místo nachází, poskytne i nádherný výhled od krajiny.

Akamas - hnízdiště karet obrovských

Poloostrov na západě ostrova s málo dotčenou přírodou a jedinečnou florou je ideální pro pěší turistiku. Území chráněné od roku 1989 zahrnuje pobřeží Akamasu, které je hnízdištěm mořských želv karet obrovských, žije zde i druh tuleně středomořského. Východiskem pro turistické výpravy a procházky jsou Afroditiny lázně (cca 10 km od Polis).

Kypr - vybrané hotely

HOTEL CRYSTAL ROCKS
8,5

HOTEL CRYSTAL ROCKS

Kypr, Severní Kypr, Famagusta

Cena od: 11 927 Kč

Pro skupinu:

HOTEL CAVO MARIS
9,6

HOTEL CAVO MARIS

Kypr, Jižní Kypr, Protaras

Cena od: 20 910 Kč

Pro skupinu:

HOTEL SALAMIS BAY CONTI RESORT
9,7

HOTEL SALAMIS BAY CONTI RESORT

Kypr, Severní Kypr, Famagusta

Cena od: 18 283 Kč

Pro skupinu:

HOTEL CRYSTAL SPRINGS
9,1

HOTEL CRYSTAL SPRINGS

Kypr, Jižní Kypr, Protaras

Cena od: 19 210 Kč

Pro skupinu:

HOTEL ASTERIAS BEACH
5

HOTEL ASTERIAS BEACH

Kypr, Jižní Kypr, Ayia Napa

Cena od: 19 060 Kč

Pro skupinu:

FLAMINGO BEACH HOTEL

FLAMINGO BEACH HOTEL

Kypr, Jižní Kypr, Larnaca

Cena od: 19 490 Kč

Pro skupinu:

×