800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeverní Kypr - trekking východním pobřežím

  • Poznejte krásy Kypru s vyhlášenými nejkrásnějšími písčitými plážemi.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z ČR, přílet - transfer na ubytování, nocleh.

2. den:

volný den.

3. den:

trekking v oblasti poloostrova Karpaz, s vyhlášenými nejkrásnějšími písčitými plážemi. Možnost poznání tajuplné krajiny, kterou nejen běžný turista, který do této oblasti míří hlavně za koupáním, ale ani řada místních obyvatel nezná. Poloostrov Karpaz je největší oblastí v regionu s nedotčenou přírodou, díky novým stezkám je umožněno návštěvníkům vychutnat si jedinečnost této krajiny s výhledy na moře a hory, s vůní cypřišů, záblesků červených skal a rozvalin s pozůstatky dávných civilizací. Transfer z hotelu na výchozí bod poblíž ruin Aphedrika (cca 1,5 hod.), trasa dlouhá cca 13 km (cca 4-5 hod., obtížnost - lehká).

4. den:

druhý trekking v oblasti poloostrova Karpaz, začínající u kostela Ayios Phillion ve východní části vesničky Dipkarpaz, stezka vedoucí pastvinami a podél pobřeží. Trasa dlouhá cca 13,5 km (cca 4-5 hod., obtížnosti - lehká).

5. den:

volný den (možnost fakultativního výletu dle nabídky delegáta v místě, případně doporučujeme návštěvu pozůstatků starobylého římského města Salamis).

6. den:

trekking v oblasti pohoří s troskami hradu Kantara, který byl třetí největší pevností vybudovanou v horách v dobách Byzance. Gotické ruiny dýchnou svojí neopakovatelnou atmosférou, za dobré viditelnosti nabízí Kantara překrásné výhledy na pobřeží a dokonce i na pohoří pevninského Turecka. Přístup na hrad je po relativně strmé stezce/schodech. Transfer z hotelu na výchozí bod vesnici Kantara (cca 40 min.), trasa dlouhá cca 10 km (cca 3-4 hod., obtížnost - lehká až střední).

7. den:

trekking v oblasti Kaleburnu s archeologickým nalezištěm - v r. 2004 byl na King´s Hill poblíž vesnice Kaleburnu objeven mimořádně cenný bronzový poklad, jenž je vystaven v současné době v klášteře Sv. Barnabáše. Transfer z hotelu na výchozí bod (cca 45 min.), trasa dlouhá cca 10 km (cca 3-4 hod., obtížnost střední až těžká - těžká s výstupem na King´s Hill, pokud se výstup vynechá, obtížnost střední - dle složení a sil účastníků).

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.

Počasí

Ayia Napa

18°C Skoro jasno

Famagusta

18°C Skoro jasno

Larnaca

18°C Skoro jasno

Limassol

19°C Skoro jasno

Pafos

19°C Převážně oblačno

Polis

19°C Převážně oblačno

×