800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Středomoří - Egypt - Izrael

"

Janov – Bari – Katakolon/Olympie – Alexandrie – Ashod-Izrael – Limassol-Kypr – Korfu – Split – Benátky

Oblíbená plavba lodí Costa Allegra nabízí skvělou zábavu a úžasná místa Středomoří, zahrnující poklady řecké kultury, egyptský Port Said, či jedno z nejstarších měst světa, izraelský Ashdod.

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

JANOV (ITÁLIE)
Vlastní doprava do přístavu (na vyžádání zajistíme letenky a transfery), nalodění. Po nalodění (zpravidla možné již po 10.00) lze začít čerpat plnou penzi.

2. den

BARI (ITÁLIE)
Obyvatelé Bari jsou na svoje město, které pamatuje pochody římských jednotek, náležitě hrdí a říkají: "Kdyby Paříž ležela u moře, mohla by se jmenovat Malé Bari:". Prohlídku města můžete podniknout na vlastí pěst, ale např. i na kole s průvodcem lodní společnosti (fakult.).

3. den

KATAKOLON/OLYMPIE (ŘECKO)
Katakolon je především vstupní přístav na cestě po moři do Olympie. Místa, která dala základ modernímu olympismu lze navštívit v rámci fakultativních výletů. Den ovšem můžete strávit také na pláži. Najdete zde poklady řecké kultury. Vzdálenost přístav – Olympie: 35 km.

4. den

PLAVBA NA LODI

5. a 6. den

ALEXANDRIE (EGYPT)
Město vladařů, které založil Alexandr Veliký a v němž sídlila poslední panovnice dynastie Ptolemaiovců Kleopatra. Široká nabídka výletů po Alexandrii, k pyramidám v Gize, do pouště nebo do Káhiry (vše fakultativně).

7. den

ASHOD (IZRAEL)
Jedno z nejstarších měst na světě je dnes moderním přístavem a vstupní branou do Svaté země. Doporučujeme jeden z fakultativních výletů do Jeruzaléma, Betléma či ke starověké pevnosti Massada (výlet zahrnuje zastávku na koupání v Mrtvém moři).

8. den

LIMASSOL (KYPR)
Druhé největší město Kypru bylo byzantským hájemstvím, dokud guvernéra Izáka Komnenose nevyhnal během třetí křížové výpravy král Richard Lví srdce. Dnes je proslulé vínem, které se pěstuje a vyrábí v jeho okolí.

9. den

PLAVBA NA LODI

10. den

KORFU (ŘECKO)
Kvůli bujné vegetaci přezdívají Řekové tomuto ostrovu "zelený ostrov". Zastávku můžete využít k lenošení na pláži nebo k návštěvě Achillova paláce (fakultativně).

11. den

SPLIT (CHORVATSKO)
Kdysi malou řeckou osadu pozdvihl k světlým zítřkům římský císař Dioklecián, když si ji roku 293 př. n. l. vybral jako místo svého odpočinku po odchodu z politiky. Jeho palác je nejvýznamnější památkou města, které bylo v 16. st. centrem chorvatského humanismu.

12. den

BENÁTKY (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR (případně máte-li zajištěno: transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy).

Cena nezharnuje

- dopravu z/do přístavu - cestovní pojištění - transfery v Benátkách 900,- Kč/osoba - fakultativní výlety - servisní poplatek 66,- EUR/plavba, 33,- EUR/dítě/plavba - kadeřnický salón, lázeňské služby, kurzy s instruktorem - český delegát/průvodce - jiné služby

Technická data lodě Costa Allegra

Délka: 187 m, šířka: 26 m, palub: 10, posádka: 466, hosté: 820 (1.000 s přistýlkami), rychlost: 20,5 uzlů, výtlak: 28.500 t.
Vybavení lodě : 6 různě tematicky zaměřených barů, diskotéka, promenáda s obchody duty free, casino, galerie umění, divadelní a koncertní sál, knihovna, internetová kavárna, videohry, zábavní program a prostory pro děti a mládež, solárium, lázně, kosmetický salon, fitness centrum, bazény, vířivky, čistírna.
Vybavení kajut : WC/sprcha, šatník, TV/satelit, telefon, zásuvky 110/220 V.
Stravování : 3 restaurace

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Ayia Napa

20°C Skoro jasno

Famagusta

20°C Skoro jasno

Larnaca

20°C Skoro jasno

Limassol

21°C Polojasno

Pafos

20°C Polojasno

Polis

20°C Polojasno

×