800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupiny



Středomoří - Egypt - Libanon

"

Janov – Sorrento – Pireus-Atény – Kos – Limassol-Kypr – Bejrút – Port Said-Alexandrie– Zakynthos – Janov

Do nejvýchodnějších částí Středomoří za krásami řeckých ostrovů, na Kypr, do libanonské metropole Bejrút i proslulé Alexandrie míří jedinečná plavba lodí, nabízená pouze ve čtyřech termínech.

"

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

JANOV (ITÁLIE)
Vlastní doprava do přístavu (na vyžádání zajistíme letenky a transfery), nalodění. Po nalodění (zpravidla možné již po 10.00) lze začít čerpat plnou penzi.

2. den

SORRENTO (ITÁLIE)
V tomto útulném letovisku známém panoramatickým výhledem na Neapol, Capri a Vesuv možno absolvovat výlet na Vesuv nebo do jeho nejznámější oběti Pompejí.

3. den

PLAVBA NA LODI

4. den

PIREUS – ATÉNY (ŘECKO)
Toto místo určil roku 493 před Kristem Themistokles jako přístav pro město Atény; dnes je třetím největším přístavem Středomoří. V Aténách by žádný cestovatel neměl opomenout návštěvu Akropole a staré části Plaka (fakultativně).

5. den

KOS (ŘECKO)
Nevelký ostrov i jeho hlavní město mají velmi bohatou, díky své poloze především válečnou historii. Do dějin ovšem vešel jako rodiště „otce medicíny“ Hippokrata. Ve městě se neobyčejně prolíná moderní architektura s antickými památkami.

6. den

LIMASSOL (KYPR)
Druhé největší město Kypru bylo byzantským hájemstvím, dokud guvernéra Izáka Komnenose nevyhnal během třetí křížové výpravy král Richard Lví srdce. Dnes je proslulé vínem, které se pěstuje a vyrábí v jeho okolí.

7. den

BEJRÚT (LIBANON)
Libanonská metropole povstala z válečného popela minulého století, aby navázala na tradici křižovatky tří kultur – africké, blízkovýchodní a evropské. Libanon je nábožensky nejpestřejší země Středního východu.

8. den

PORT SAID, ALEXANDRIE (EGYPT)
Zastávka v Port Said je výchozím bodem pro výlety do Alexandrie, k pyramidám v Gize, do pouště nebo do Káhiry (vše fakult.). Návrat je do Alexandrie, kde se znovu nalodíte. (Den můžete strávit i relaxací na lodi).

9. den

PLAVBA NA LODI

10. den

ZAKYNTHOS (ŘECKO)
Stejnojmenné hlavní město ostrova nezapře přes silný benátský vliv svůj řecký charakter - je vybudováno do podoby divadelního amfiteátru. Zakynthos to jsou ovšem také čarokrásné pláže, na nichž budete mít pocit, že jste se ocitli v ráji.

11. den

PLAVBA NA LODI

12. den

JANOV (ITÁLIE)
Snídaně. Vylodění, vlastní doprava zpět do ČR (případně máte-li zajištěno: transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy).

Technická data lodě MSC Melody

Délka: 205 m, šířka: 30 m, palub: 8, posádka: 535, hosté: 1.064 (1492 s přistýlkami), rychlost:18 uzlů, výtlak: 35.200 t.
Vybavení lodě : různě tematicky zaměřené bary, diskotéka, obchody duty free, casino, divadelní a koncertní sál, zábavní program a prostory pro děti a mládež, kosmetický salon, lázně, okruh na běhání, fitness centrum, bazény, vířivky, čistírna.
Vybavení kajut : WC/sprcha, šatník, TV/satelit, telefon, zásuvky 110/220 V.
Stravování : restaurace s mezinárodní kuchyní.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Ayia Napa

23°C Jasno

Larnaca

23°C Jasno

Limassol

21°C Skoro jasno

Pafos

21°C Skoro jasno

Polis

21°C Skoro jasno

×