800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTo nejlepší z Kypru

Limassol | Koloseu | Paphos | pohoří Troodos | Nikósie | Famagusta

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1.den: Odlet z Prahy do Larnaky, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
2.den: Snídaně, odjezd do hlavního města Nikósie s prohlídkou katedrály Sv. Jana, procházka starým městem Laiki Yitonia, odpoledně překročíme hranici oddělující řeckou a tureckou část ostrova a vydáme se na sever do městečka Kyrenia. Po cestě zastávka u hradu St. Hilarion, který byl vystavěn v 10.století. prohlídka Kyrenie včetně malebného přístavu a místní pevnosti. Návrat zpět do Larnaky a nocleh.
3.den: Snídaně, odjezd do Famagusty s prohlídkou citadely (Otheova věž), mešity Sinan Paša a velkolepých ruin Lusignauských gotických kostelů. Návrat zpět do Larnaky, nocleh.
4.den: Snídaně, odjezd na jih ostrova do Limassolu. Po cestě uvidíme kostel sv. Lazara, vesnici Kiti s kostelem Angeloktistos, kde jsou vzácné byzantské mozaiky, pokračování kolem solného jezera k mešitě Hala Sultan Tekke, jenž je důležitým muslimským poutním místem. Návštěva typické kyperské vesnice Lefkary, kde se ručně vyšívají světoznámé krajky a neolitického sídliště (jedno z nejstarších na světě) Chirokitia. Nocleh v Limassolu.
5.den: Snídaně, návštěva kláštera Panayia Chrysoroyiatissa a malebné vesničky Pano Panayia, rodiště arcibiskupa a prvního prezidenta Kypru Makaria. Dále si prohlédneme klášter ve skalách Ayios Neophytos a lázně bohyně Afrodity v Latsi. V Paphosu nás čekají nejlépe zachované římské mozaiky na světě a nekropole. Nocleh v Limassolu.
6.den: Po snídani se vydáme do centra Kypru, nádherného pohoří Troodos, kde se zastavíme u největšího a nejdůležitějšího kláštera Kypru - Kykkos a Makariova hrobu.  Podnikneme vycházku (cca 2 hodiny) k romantickým Kaledonským vodopádům. Nocleh v Limassolu.
7.den: Snídaně, prohlídka středověkého hradu Kolossi, dále antického města Kourionu - areál s divadlem, lázněmi  a chrámem boha Apollóna. Zastávka na útesu Petra tou Romiou - místo zrození bohyně Afrodity a u byzantského kostela Ayia Paraskevi v Jeroskipou. Nocleh v Limassolu.
8.den: Snídaně, transfer na letiště v Larnace a odlet zpět do Prahy.

Poznámky k dopravě

K odletu a příletu přeprava autokarem Čedok Expres z Čech: Benešov, České Budějovice, Chomutov, Kladno, Louny, Most, Písek, Slaný, Tábor, Teplice, Ústí nad Labem Účtujeme jednotnou cenu 290,- Kč za obousměrnou a 190,- Kč za jednosměrnou jízdenku. realizaci přepravy garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.

Počasí

Ayia Napa

28°C Skoro jasno

Famagusta (Severní Kypr)

28°C Skoro jasno

Larnaca

28°C Skoro jasno

Limassol

28°C Skoro jasno

Pafos

27°C Skoro jasno

Polis

27°C Skoro jasno

×