800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPutování za krásami Laosu na kole s českým průvodcem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Luang Prabang
Na letišti si nás vyzvedne průvodce a dopraví do hotelu. V klidu se ubytujeme a v případě času si s průvodcem uděláme zahřívací jízdu po městě Luang Prabang, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.
Ubytování: Villa Chidara
Náročnost: lehké
Strava:

2. den

Luang Prabang
Ráno vyrazíme prozkoumat úchvatné město Prabang. Nejprve zamíříme na místní trh, abychom si prohlídli, jak zdejší obyvatelé začínají každé nové ráno. Nabiti energií z trhu se přesuneme k národnímu muzeu, kde se dozvíme o historii Laosu a královstvích, které se nacházeli na jeho současném území. Na oběd se zastavíme v jedné z nejlepších restaurací ve městě a pochutnáme si na některém z tradičních laoských pokrmů. Po obědě se zaměříme na současnou laoskou kulturu, umění a etnickou rozlišnost. V podvečer si vyšlápneme na Phousi Mountain, odkud budeme pozorovat jedinečný západ slunce. Poté se již vydáme zpět do hotelu.
Ubytování: Villa Chidara – ROH
Náročnost: lehké 25 km Strava: Snídaně, Oběd

3. den

Luang Prabang – Ban Longlanh – Kuang si Fall – Luang Prabang
Po snídani se vydáme na další část naší cesty. Dopoledne se budeme projíždět po kopcích okolo Ban Longlanh, které sloužilo jako útočiště pro H´mong a Khmu etnické minority. Tyto kmeny jsou známé především díky barevnému oblečení. Odpoledne se zajedeme podívat na vodopád Kuang Si. Tato část cesty bude více, než ostatní dny, protkána množstvím stoupání a klesání. Jako odměna za nastoupané metry se nám naskytne možnost vykoupat se v osvěžující čisté vodě v jezírkách pod vodopády. Cestou zpět se zastavíme v tradiční Laoské textilce a pronikneme do tajů výroby textilu, jeho barvení a zpracování.
Ubytování: Villa Chidara – ROH,
Náročnost: středně těžké 60 km
Strava: Snídaně, Oběd

4. den

Luang Prabang – Phon sa Vanh – Xiang Khoang (plain of jars)
Po snídani nasedneme do auta a zkrátíme si dnešní etapu transferem. Po sundání kol z auta se pustíme do šlapání po malé silničce, klikatící se skrz zvlněnou krajinu s množstvím zatáček. Náš dnešní cíl je planina hrnců. Celá okolní oblast je zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO a i proto je zajímavé se sem vypravit a vše prozkoumat.
Ubytování: Hotel
Náročnost: středně těžké 70-75 km
Strava: Snídaně, Oběd

5. den

Xiang Khoang – Muang Kham
Dopoledne pošlapeme nejopuštěnější částí východního Laosu - Muang Kham. Cestou si užijeme výhledy na exklusivní scenérie, rozsáhlé hory a hluboká údolí. Navštívíme některé malé vesnice a budeme se moci dát do řeči s místními obyvateli a lépe tak poznat zdejší venkovskou kulturu. Zastavíme u horských pramenů a jeskyně Tham Piew, která je smutnou památkou na období bojů, kdy americké bomby zmařily životy stovek místních obyvatel, při tajných operacích. Po příjezdu do Muang Kham se ubytujeme v hotelu a průvodce nás ještě vezme na procházku po městě s návštěvou místních krámků a trhu.
Ubytování: Standart Hotel
Náročnost: středně těžké 50 km
Strava: Snídaně, Oběd

6. den

Muang Kham – Nam Neun
Dnešek bude nejnáročnější den v sedle. Čeká nás mnoho kilometrů v kopcích, daleko od města, ale v krásné přírodě. Nahlédneme do opravdové džungle a cesta nám ukáže tento odlehlý kout země. Ubytování bude jednoduchého tipu, protože jiné v dané oblasti není k dispozici.
Ubytování: Standart Guest house
Náročnost: středně těžké 80 km
Strava: Snídaně, Oběd

7. den

Nam Neun – Vieng Thong
Dopoledne navážeme na předchozí den a budeme pokračovat odlehlou částí Laosu, po méně kvalitním asfaltu s množstvím výmolů a stoupání, obklopeni přírodou až do menšího města Vieng Thong.
Ubytování: Standart Guest house
Náročnost: středně těžké 65 km
Strava: Snídaně, Oběd

8. den

Volný den v Vieng Thong
Po mnoha náročných dnech v sedle si dneska uděláme odpočinkový den a kolo necháme zaparkované doma. V okolí Vieng Thong se nachází množství přírodních lokalit a v nich bezpočet teplých pramenů, ve kterých je možné relaxovat a nasbírat novou energii pro další jízdu.
Ubytování: Standart Guest house
Náročnost: lehké 0 km
Strava: Snídaně

9. den

Vieng Thong- Muang Mouay
Po snídani nás dnešní cesta zavede do venkovské krajiny plné plantáží, džunglí a cestiček. Uvidíme strhující scenérie a stoupání přes tu nádhernou přírodu nebudeme snad ani vnímat. Jaké pak bude naše potěšení ze sjezdů do údolí, které zvládneme bez vynaložení větší námahy. Ubytování je dneska zajištěno v jednoduchém malém rodinném “Guesthouse“.
Ubytování: Standart Family Guest house
Náročnost: středně náročné 70 km
Strava: Snídaně, Oběd

10. den

Muang Mouay – Vieng Kham
Dnešek si pro nás připravil kratší etapu, která svoji délku bude kompenzovat počtem nastoupaných výškových metrů. Čeká nás cesta především vlnitým terénem, ale s množstvím extra nádherných výhledů po krajině. Závěrečný sjezd do města Vieng Kham pro nás bude jedno velké potěšení.
Ubytování: Standart Guest house
Náročnost: středně náročné 50 km
Strava: Snídaně, Oběd

11. den

Viang Kham – Nong Khiau
Dnešek je náš poslední den v pedálech kola zato snad s nejdramatičtějšími výhledy a scenériemi po krajině. Čeká nás sice množství velkých kopců, ale až se s nimi vypořádáme, budeme sotva lapat po dechu když se nám naskytne pohled na řeky Nam Keng a Nam Ou.
Ubytování: Nongkiau Riverside hotel
Náročnost: středně náročné 45-48 km
Strava: Snídaně, Oběd

12. den

Nong Khiau – Luang Prabang
Po snídani se vydáme na relaxační vyhlídkovou plavbu po mystické řece Nam Ou a majestátním Mekongu. Zpět se vrátíme odpoledne a zbytek dne je možné využít k odpočinku a volnému programu.
Ubytování: Villa Chidara – ROH, www.villachitdara.com
Náročnost: lehké 0 km
Strava: Snídaně, Oběd

13. den

Odjezd
Odjezdový den. V klidu si sbalíme své věci, rozloučíme se s Laosem a na vybraný let bude zajištěn transfer na letiště.
Strava: Snídaně

Počasí

Laos

26°C Jasno

×