800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyThajsko, Barma, Laos

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z ČR.

2. den

přílet do Bangkoku, ubytování.

3. den

Bangkok, prohlídka města: královský palác, chrám Smaragdového Budhy, Wat Po, chrám rozbřesku War Arun (pagoda kmérského stylu), uměle navršená Zlatá hora Golden Mountain, vrcholový Wat Saket – pozlacené čedí a svaté relikvie Budhy. Projížďka lodí po exotických vodních cestách, podle časových možností China Town, tradiční masáže, večerní návštěva Pat Pongu, chrám zlatého Budhy Wat Traimit. Nocleh v Bangkoku.

4. den

odjezd komfortním autobusem na thajský sever. Starobylé město Chiang Mai, království Lana s opevněním, vodním příkopem, hradbami. Wat Chiang Man krále Mengrai, křišťálová fi gura Setang Kmamani, tajemný kámen Phra Sila. Wat Chedi Luang s masivní chedí, návštěva vesniček a tradičních dílniček thajských skvostů: keramika, řezbáři, zlatnící, výroba hedvábí a další. Muzeum horských kmenů.

5. - 7. den

třídenní trek v národním parku mezi horskými kmeny thajského severu – Lisu, Lahu, Karen, Hmong, Akha. Tropická džungle i rýžová políčka, vodopády, možnost jízdy na slonech a splavování řeky na bambusových vorech. Exotický nocleh v domorodé vesnici, noční bazar, stylová večeře s hudbou a tanečnicemi, návštěva thajského boxu.

8. den

Doi Suthep – kouzelná hora s nejmalebnějším budhistickým chrámem a krásným výhledem. Sloní tábor, koupel slonů, farma orchidejí a motýlů. Večerní Thaton a romantika nad řekou.

9. den

východ slunce nad řekou Kok. Pro zájemce výprava k „dlouhým krkům“ Long Nec. Žirafí ženy kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim vytahují krk do neuvěřitelné délky. Exotická plavba lodí „long tail“ do Chiang Rai. Zastávky ve vesničkách horských kmenů, rýžoviště, termální prameny s koupáním. Přírodní vývěr – gejzír vařící vody s „vaječnými rybáři“. Sloní vesnice i šance na foto s osmimetrovou krajtou. Malebnými horami a osadami horských kmenů do čínského Mae Salongu. Sídlo opiového mangáta Khun Sa a Šanské spojenecké armády. Idylické horské městečko s čajovými plantážemi. Malá Čína na barmském pomezí. Čínská architektura a výborná čínská kuchyně, ochutnávky a koupě čajů a vín.

10. den

výlet do Barmy – swedagonská pagoda, čínský chrám uklidňujícího taoismu, monument barmského krále. Plavba po „Otci vod“ řece Mekong do Zlatého trojúhelníku na rozmezí tří států. Návštěva Opiového muzea, historické Chinang Saen s mystickými stavbami z nepálených cihel. Nocleh v Chiang Mai.

11. - 18. den

Laos – království „miliónů slonů“. Snaha ukázat maximum z odlišného živoat specifi cké kultury. Zeme plná budhismu, pálenky lao-lao, rýžového vína, příjemných lidí a památek nepřeválcovaných turismem. Plavba po řece Mekong, budhistické jeskyně Pak Ou. Královský Luang Prabang – obrovský komplex chrámů a pagod, památka UNESCO. Vang Vieng – trek v oblasti krasových skalních útvarů, budhistické jeskyně Than Poukham. Královské město Vientiane a okolí. Pha That Luang – velká zlatá pagoda. Wat Si SAket – nejstarší chrám. Královský palác. Komplex Národního muzea. Nejpodstatnější atrakce z okolí. Noční přesun do Bangkoku.

19. den

letecký návrat do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Laos

25°C Skoro jasno

×