800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká asijská cesta – Thajsko, Barma, Laos, Malajsie, Singapur

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

odlet z ČR.

2. den

přílet do Bangkoku, ubytování.

3. den

Bangkok, prohlídka města: královský palác, chrám Smaragdového Budhy, Wat Po, chrám rozbřesku War Arun (pagoda kmérského stylu), uměle navršená Zlatá hora Golden Mountain, vrcholový Wat Saket – pozlacené čedí a svaté relikvie Budhy. Projížďka lodí po exotických vodních cestách, podle časových možností China Town, tradiční masáže, večerní návštěva Pat Pongu, chrám zlatého Budhy Wat Traimit. Nocleh v Bangkoku.

4. den

odjezd komfortním autobusem na thajský sever. Starobylé město Chiang Mai, království Lana s opevněním, vodním příkopem, hradbami. Wat Chiang Man krále Mengrai, křišťálová fi gura Setang Kmamani, tajemný kámen Phra Sila. Wat Chedi Luang s masivní chedí, návštěva vesniček a tradičních dílniček thajských skvostů: keramika, řezbáři, zlatnící, výroba hedvábí a další. Muzeum horských kmenů.

5. - 7. den

třídenní trek v národním parku mezi horskými kmeny thajského severu – Lisu, Lahu, Karen, Hmong, Akha. Tropická džungle i rýžová políčka, vodopády, možnost jízdy na slonech a splavování řeky na bambusových vorech. Exotický nocleh v domorodé vesnici, noční bazar, stylová večeře s hudbou a tanečnicemi, návštěva thajského boxu.

8. den

Doi Suthep – kouzelná hora s nejmalebnějším budhistickým chrámem a krásným výhledem. Sloní tábor, koupel slonů, farma orchidejí a motýlů. Večerní Thaton a romantika nad řekou.

9. den

východ slunce nad řekou Kok. Pro zájemce výprava k „dlouhým krkům“ Long Nec. Žirafí ženy kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim vytahují krk do neuvěřitelné délky. Exotická plavba lodí „long tail“ do Chiang Rai. Zastávky ve vesničkách horských kmenů, rýžoviště, termální prameny s koupáním. Přírodní vývěr – gejzír vařící vody s „vaječnými rybáři“. Sloní vesnice i šance na foto s osmimetrovou krajtou. Malebnými horami a osadami horských kmenů do čínského Mae Salongu. Sídlo opiového mangáta Khun Sa a Šanské spojenecké armády. Idylické horské městečko s čajovými plantážemi. Malá Čína na barmském pomezí. Čínská architektura a výborná čínská kuchyně, ochutnávky a koupě čajů a vín.

10. den

výlet do Barmy – swedagonská pagoda, čínský chrám uklidňujícího taoismu, monument barmského krále. Plavba po „Otci vod“ řece Mekong do Zlatého trojúhelníku na rozmezí tří států. Návštěva Opiového muzea, historické Chinang Saen s mystickými stavbami z nepálených cihel. Nocleh v Chiang Mai.

11. - 18. den

Laos – království „miliónů slonů“. Snaha ukázat maximum z odlišného živoat specifi cké kultury. Zeme plná budhismu, pálenky lao-lao, rýžového vína, příjemných lidí a památek nepřeválcovaných turismem. Plavba po řece Mekong, budhistické jeskyně Pak Ou. Královský Luang Prabang – obrovský komplex chrámů a pagod, památka UNESCO. Vang Vieng – trek v oblasti krasových skalních útvarů, budhistické jeskyně Than Poukham. Královské město Vientiane a okolí. Pha That Luang – velká zlatá pagoda. Wat Si SAket – nejstarší chrám. Královský palác. Komplex Národního muzea. Nejpodstatnější atrakce z okolí. Noční přesun do Bangkoku.

19. - 20. den

cesta na jih – Surat Thani. Lodí na Koh Pha Ngan – jedno z nejhezčích míst. Čisté pláže, křišťálová voda, tvrdé i měkké korály. Výlet na vodopády.

21. - 22. den

plavba na ostrov Ko Samui. Písečné pláže lemované porostem kokosových palem. Mořský národní park Ang Thong. Desítky panenských ostrůvků porostlých bujnou vegetací. Ostře tvarované sklaní útvary připomínající nejrůznější druhy zvířat. Mořská rezervace s příjemnými plážemi a smaragdovou vodou.

23. - 24. den

přejezd do Malajsie, cesta na ostrov Penang. Barmské, čínské a hinduistické chrámy. Pevnost Cornwallis, mešita kapitána Klinga, hadí chrám.

25. den

Kuala Lumpur – vyhlášená modrá mešita Masjid Negara. Botanická zahrada. Nejvyšší mrakodrapy světa. Odpolední tržnice v čínské čtvrti.

26. den

Malaka – příjemné exotické město plné historie. „Portugalské doteky“. Čínské chrámy.

27. den

Singapur – asijská obchodní metropole. Vyhlídková plavba Singapurem. Čínská komunita, malá Indie, arabská čtvrť. Hinduistické a čínské chrámy.

28. den

odlet domů.

29. den

přílet do ČR.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Laos

31°C Polojasno

×