Libanon

Cesta za poznáním Libanonu

  Přidat k oblíbeným

  Poloha a popis

  Náš názor

  Navštívíme nejmenší zemi Blízkého východu, uvidíme památky světového významu, nejvýchodnější pobřeží Středomoří s palmami a plážemi a také hory s luxusními lyžařskými středisky.

  1. den

  Odlet z Prahy do Bejrútu s přestupem. Přílet do Bejrútu v nočních hodinách, transfer do hotelu na krátký odpočinek.

  Přehled

  8denní zájezd
  polopenze a vstupy v ceně
  hvězdicový typ zájezdu

  2. den

  Snídaně. Odjezd směrem k syrským hranicím do Baalbeku, kde se nacházejí pozůstatky města v románském stylu z r. 50–150 n. l., např. chrámy Jupitera a Venuše. Odpoledne při přejezdu do Andžaru zastávka v Zahlé ve vinařství Ksara Caves s ochutnávkou místních vín. Prohlídka sídla ummájovských chalífů Andžaru (UNESCO). Návrat do Bejrútu. Večeře a nocleh.

  3. den

  Snídaně. Trasa celodenního výletu zamíří přes ústí Nahr al-Kalb (starověká řeka Lykos, na jejímž břehu se dochovalo množství nápisů od armád dobyvatelů, které se jí pokusili překročit) k úchvatnému jeskynnímu komplexu Džaíta s víceúrovňovým labyrintem jeskyní dlouhým 9 kilometrů. Přejezd do Harrísa na nádhernou vyhlídku od sochy Panny Marie Libanonské obklopené kostely a katedrálami nejrůznějších církví. Sjezd unikátní kabinovou lanovkou na pobřeží do Džúníje. Výjezd do jednoho z nejlepších soukromých lyžařských letovisek na světě Fakry. Důvodem jeho návštěvy ale bude především prohlídka rozvalin antického města. Návrat do Bejrútu. Večeře a nocleh.

  4. den

  Snídaně. Odjezd do jednoho z nejdůležitějším fénických měst Sidónu - křižácký vodní hrad z r. 1228, karavanseráj Khan El Franj, tržiště. Přejezd do Týrosu, jehož přístavy patřily v dobách Fénické říše k nejvýznamnějším na světě, a prohlídka archeologických lokalit (UNESCO). Při cestě zpět do Bejrútu zastávka u fénického Ešmůnova chrámu a prohlídka přilehlého archeologického areálu. Večeře a nocleh.

  5. den

  Snídaně. Trasa zamíří do jedné z nejkrásnějších horských krajin Libanonu v údolí Kadiša s množstvím starobylých klášterů, které je jednou z nejdůležitějších a nejdříve osídlených křesťanských oblastí na světě. Zastávka v Bšarré - rodišti Chalíla Džibrána, nejvýznamnějšího a nejoslavovanějšího libanonského spisovatele. Výjezd do nejstaršího lyžařského letoviska Cedars, kterému dal jméno cedrový les se stromy starými okolo 1500 let. Starobylé cedry jako pozůstatky tohoto ohromného lesa jsou dnes pod ochranou libanonského patriarchy. Návštěva kláštera sv. Antonia z Qožájá (UNESCO). Návrat do Bejrútu. Večeře a nocleh.

  6. den

  Snídaně. Odjezd do Byblosu - jednoho z nejstarších a nejdéle obývaných měst světa, kterým prošli Egypťané, Féničané, Řekové a nakonec ho v 7. stol. dobyli Arabové. Prohlídka středověkého jádra města a rozsáhlého archeologického areálu, jemuž dominuje křižácký hrad, mohutné hradby a pozůstatky chrámů. Před návratem do Bejrútu zastávka v Annayi a návštěva kláštera sv. Marona. Večeře a nocleh.

  7. den

  Po snídani odjezd do pohoří Šúf, kde se nachází městečko Deir El Kamar, odkud je překrásný výhled na celé údolí i palác Beiteddine s mnoha fontánami a mozaikami. Při návratu do Bejrútu procházka po pobřežní promenádě Kornýš s vyhlídkou na holubí skály. Návštěva Národního muzea a moderního centrálního Bejrútu s náměstím Mučedníků a působivou mešitou Muhammada al-Amína. Večeře a nocleh.

  8. den

  V časných ranních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem.

  Poznámka

  V cestovním pase nesmí být otisk razítka izraelských hraničních orgánů ani razítka z jordánsko-izraelského či egyptsko-izraelského hraničního přechodu.
  Vstupní poplatek 20 USD (platba na místě).
  Spropitné cca 40 USD (platba na místě).

  Cena zahrnuje

  6 nocí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1 zkrácený nocleh (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6 polopenzí, leteckou přepraru Praha-Bejrút-Praha s přestupem, vstupy a dopravu na místě dle programu, průvodce.

  Cena nezahrnuje

  Komplexní pojištění, vstupní poplatek 20 USD.