800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMadagaskar - tajemná země baobabů a lemurů

17-denní kombinovaný zájezd.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

1. den

Praha - Antananarivo
Odlet z Prahy do Antananarivo na Madagaskaru. Po příletu Vás přivítá náš místní partner a dopraví do hotelu. Přenocování.

2. den

Antananarivo - Isalo National Park (snídaně, večeře)
Ráno Vám průvodce pomůže s odbavením na krátký přelet do města Toliara na jihu ostrova. Odjezd s vozem 4x4 k pískovcovému masivu v NP Isalo. Zde Vás s průvodcem čeká dvoudenní objevování caňonů a náhorních plošin v jedinečné madagaskarské přírodě. Ubytování v krásném 4* resortu Jardin du Roy s kamennými bungalovy a bazénem a spa.

3. den

Isalo National Park (snídaně, večeře)
Dnes budete mít fantastickou příležitost trekovat s průvodcem a objevovat krásné kaňony s dramatickými útesy, přetvořenými během nekonečného toku času za působení vetru a vody do fantastických tvarů. Během výletu také dojdete k "La Piscine Naturelle", přírodnímu bazénu pod vodopádem, ukrytému v divoké přírodě mezi skalami a palmami, kde se můžete vykoupat a odpočinout si. odpoledne se můžete třeba výlet na koni, další trek do jiných částí masivu či jen relaxovat ve Vašem rezortu. Není lepší závěr dne, než pozorovat západ slunce skrze skalní formaci ve tvaru okna, známou jako "La Fenêtre".

4. den

Ranomafana National Park (snídaně, večeře)
Dnes Vás čeká odjezd do vyšších poloch, k Národnímu parku Ranomafana. Cestou se ale ještě zastavíte v rezervaci Anja Reserve, kde spatříte lemury v přiřozeném prostředí, chameleony, různé druhy hadů a ptáků. Po příjezdu do NP Ranomafana ubytování v 3* lodži, která se nachází nedaleko vstupu do NP.

5. den

Ranomafana National Park (snídaně, večeře)
S průvodcem se vydáte do NP Ranomafana, který pokrývá 41.000 ha deštného lesa s množstvím vodopádů a peřejí. Je také domovem 12 druhů lemurů včetně zlatého bambusového a také 118 druhů ptáků. Množství turistických cest a stezek Vás provede hustým pralesem s množstvím různých druhů orchideí, palem, kapradin, ještěrek, chameleonů malých barevných žabek.

6. den

Antsirabe (snídaně, večeře)
Dnešní cesta povede dále na sever k NP Andasibe. Přenocování na půl cesty ve 2* hotelu v Antsirabe.

7. den

Andasibe National Park (snídaně, večeře)
Cesta vede přitažlivou madagaskarskou krajinou plnou travnatých kopců a baobabů. Po odpoledním příjezdu do 3* lodže se ubytujete a můžete odpočívat po dlouhé cestě.

8. den

Andasibe/Perinet National Park (snídaně, večeře)
Dnes budete mít celý den na objevování okolní přírody s Vaším průvodcem. V tento horské národním parku budete mít možnost spatřit různé druhy plazů, ptáku a obvzlášť velké množství lemurů, zejména pak lemury Indri, který je největším druhem a připomíná spíše medvídka. Inri uslyšíte také "zpívat" a právě dnes se brzy ráno, za mlhy, vypravíte do míst, kde se tento druh vyskytuje nejhojněji a jedinci spolu komunikují zpěvavým hlasem. Určitě také spatříte další druhy jako red-bellied lemur, brown lemur, lesser bamboo lemur, noční lemury - brown mouse
lemur, greater dwarf lemur (září/říjen - květen), Eastern woolly lemur, sportive lemur, nebo vzácný aye aye.

9. den

Pangalanes Canals (snídaně, večeře)
Dnes zamíříte k východnímu pobřeží k Pangalanes Canals. Zde se nachází množství vzájemně propojených jezer, zasahujících až k pobřeží oceánu. Po 45 min plavbě se dosanete k Vašemu hotelu. Ubytování ve 3* hotelu a relax na pláži.

10. den

Pangalanes Canals (snídaně, večeře)
Dnes navštívíte s průvodcem soukromou přírodní rezervaci Palmarium. Na tomto poloostrově, na rozloze 46 ha, se nachází typická madagaskarská flóra a fauna. Odpoledne návraz zpět do hotelu a odpočinek na pláži.

11. den

Tamatave - Antananarivo (snídaně)
Dopoledne odjezd kolem tradičních vesnic, kde uvídíte bežný život místních obyvatel, koupající se a hrající si děti, opočívající muži nebo lovící ryby a ženy, jako skoro kdekliv jinde na světě, težce pracující. Po příjezdu do Tamatave transfer na letiště a odlet do Antananarivo. Ubytování v hotelu.

12. den

Antananarivo - Nosy Be (snídaně, oběd, večeře)
Odlet do Nosy Be. Vyhlášeného letoviska na severozápadě Madagaskaru. Ubytování ve 4* resortu na pláži.

13. - 15. den

ostrov Tsarabanjina (snídaně, oběd, večeře)
Ráno vás čeká transfer do přístavu a pak již plavba lodí na krásný idilický soukromý ostrůvek Tsarabanjina. Ubytování v luxusním 4* resortu.
Tsarabanjina se nachází v souostroví Mitsio a je to malý hornatý ostrůvek s bílýmí písečnými plážemi. Po skoro dvou týdnech intenzivního poznávání vnitrozemí Madagaskaru, bude pro Vás odpočinek na tomto výjmečném místě, zcela jistě zasloužený.

16. den

Tsarabanjina - Nosy Be - Antananarivo (snídaně)
Návrat lodí zpet do Nosy Be a odlet do Antananariva. Ubytování ve 3* hotelu.

17. den

Antananarivo - Praha
Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje:

- mezinárodní i vnitrostátní letenky vč. letištních tax
- ubytování v hotelech kategorií 2*-4* včetně stravování dle programu
- transfery vozem s řidičem a lodí
- soukromého průvodce 2.-11. den, v ostatních dnech pobyt na pláži - doprovod s malou skupinou turistů
- vstupy do NP
- základní pojištění léčebných výloh
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

- vízum: 60 EUR - platba na letišti
- volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) – 990,- Kč

Poznámka:

Madagaskar - stále tajemný a turisticky nezatížený ostrov. Jedinečné místo, kombinující přírodu i kultury Afriky, Indie i Tichomoří. Pokud jste duší dobordruzi, hledáte neprobádaná místa a chcete si nakonec odpočinout na pláži s minimem turistů, pak bude Madagaskar pro Vás dobrou volbou.

Možnosti ubytování

Počasí

Madagaskar

39°C Jasno

×