800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTajemný Madagaskar

Vydáte se do oblastí ostrova, jehož poloha a velikost umožnily vznik samostatné v mnohém výjimečné flory a fauny.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Antananariva.
2. den: Po příletu do Antananarivo a vyřízení vstupních formalit, transfer do hotelu, ubytování. Po krátkém odpočinku procházka městem, návrat do hotelu, večeře, nocleh.
3. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka centra města se zastávkou na místním trhu a posvátného vrchu Rova, bývalého sídla králů. Poté odjezd typickou krajinou náhorních plošin s příjemným klimatem do Antisirabe. Prohlídka Antisirabe, lázeňského městečka s termálními prameny a vulkanickými jezery. Rovněž navštívíte dílnu na zpracování drahých kamenů – gemstones. Nocleh v Anitsirabe.
4. den: Snídaně. Průjezd pitoreskní krajinou náhorních plošin s barevnou mozaikou rýžových políček se scénickými vesničkami. Zastávka v malebném městečku Ambositra, které je centrem uměleckých sochařů a řezbářů. Prohlídka místních dílen, možnost nákupu místních vyřezávaných suvenýrů. Příjezd do Ranomafany – národního parku, kde je stále možné spatřit mnoho druhů vzácných ptáků, chameleonů a především stále vzácnějších lemurů. Ubytování v hotelu. Noční procházka s pozorováním nočních druhů lemurů. Nocleh v Ranomafana.
5. den: Snídaně. Ranní procházka národním parkem s pozorováním lemurů, chameleonů, mnoha druhů orchidejí a dalších exotických rostlin. Po obědě odjezd do Fianarantsoy, hlavního centra kmene Betsileo. Nocleh ve Fianarantsoe.
6. den: Snídaně. Brzký odjezd do Ranohiry se zastávkou v Ambalavao – komerčním centru jižní oblasti Betsileo, známé především díky lidové tvořivosti místních obyvatel. Zastávka na netradiční místní vinařské farmě a ochutnávka místního vína. Další zastávkou bude dílna Antemoro, kde se tradičním způsobem vyrábí papír a papyrus ze speciálního stromu Avoha. Pozorování nejznámějšího druhu lemurů – Ring-tail lemurs ve volné přírodě v malé přírodní rezervaci. Příjezd do Ranohiry, nocleh.
7. den: Snídaně. Celodenní návštěva masívu Isalo. Pěší túra národním parkem Isalo, tvořeného pískovci. Procházka unikátními kaňony s endemickou flórou a faunou. Možnost koupání u přírodního jezírka v národním parku. Pozorování západu slunce na romantickém místě, zvaném Okno do Isala. Nocleh v Ranohiře.
8. den: Snídaně. Odjezd autobusem do Tulearu. Cesta rovnou, polopouštní krajinou, lemovanou majestátnými baobaby, národními stromy Malgašů. Podél cesty rovněž spatříte pestře dekorované hrobky kmene Mahafaly. Průjezd centrem města Tuleár a pokračování k jihozápadnímu pobřeží do Ifaty. Příjezd do přímořského centra Ifaty, chráněného korálovým útesem. Nocleh.
9. den: Snídaně. Pobyt u moře. Volno na koupání, opalování, šnorchlování či vodní sporty. Nocleh v Ifaty.
10. den: Snídaně. Přejezd zpět do Tuleáru a odlet zpět do Antananariva. Přílet do Antananariva, transfer do hotelu v centru města. Volno na individuální procházku městem. Nocleh.
11. den: Snídaně. Prohlídka paláce Ambohimanga, hlavního sídla králů Imerinské říše, který se nachází na Modrém vrchu nad městem s výhledem na okolní kopcovitou krajinu. Večer transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
12. den: Přílet do Prahy.

Počasí

Madagaskar

28°C Skoro jasno

×