800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyTajemný Madagaskar - 12ti denní zájezd

    Vydejte se do oblastí ostrova, jehož poloha a velikost umožnily vznik samostatné v mnohém výjimečné flory a fauny.

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz skupiny na letišti Václava Havla v Praze 2 hodiny před odletem. Odlet z Prahy do Antananariva. Po příletu ubytování. Nocleh.

2. den ANTANANARIVO

Po příletu a vyřízení vstupních formalit přivítání zástupcem partnerské cestovní kanceláře, transfer do hotelu, ubytování. Po krátkém odpočinku podvečerní procházka městem, návrat do hotelu, večeře, nocleh.

3. den ANTANANARIVO – ANTSIRABE

Snídaně. Dopoledne prohlídka centra města se zastávkou na místním trhu a posvátného vrchu Rova, bývalého sídla králů. Poté odjezd typickou krajinou náhorních plošin s příjemným klimatem do Antisirabe. Prohlídka Antsirabe, lázeňského městečka s termálními prameny a vulkanickými jezery. Rovněž navštívíte dílnu na zpracování drahých kamenů – gemstones. Nocleh v Antsirabe.

4. den RANOMAFANA

Snídaně. Průjezd pitoreskní krajinou náhorních plošin s barevnou mozaikou rýžových políček se scénickými vesničkami. Zastávka v malebném městečku Ambositra, které je centrem uměleckých sochařů a řezbářů. Prohlídka místních dílen, možnost nákupu vyřezávaných suvenýrů. Příjezd do Ranomafany – národního parku, kde je stále možné spatřit mnoho druhů vzácných ptáků, chameleonů a především stále vzácnějších lemurů. Ubytování v hotelu. Večerní procházka s pozorováním nočních druhů lemurů. Nocleh v Ranomafana.

5. den FIANARANTSOA

Snídaně. Ranní procházka národním parkem s pozorováním lemurů, chameleonů, mnoha druhů orchidejí a dalších exotických rostlin. Po obědě odjezd do Fianarantsoy, hlavního centra kmene Betsileo. Nocleh ve Fianarantsoe.

6. den RANOHIRA

Snídaně. Brzký odjezd do Ranohiry se zastávkou v Ambalavao – komerčním centru jižní oblasti Betsileo, známé především díky lidové tvořivosti místních obyvatel. Zastávka na netradiční místní vinařské farmě a ochutnávka místního vína. Další zastávkou bude dílna Antemoro, kde se tradičním způsobem vyrábí papír a papyrus ze speciálního stromu Avoha. Pozorování nejznámějšího druhu lemurů – Ring-tail lemurs ve volné přírodě v malé přírodní rezervaci. Příjezd do Ranohiry, nocleh.

7. den RANOHIRA

Snídaně. Celodenní návštěva masívu Isalo. Pěší túra národním parkem Isalo, tvořeného pískovci. Procházka unikátními kaňony s endemickou flórou a faunou. Možnost koupání u přírodního jezírka v národním parku. Pozorování západu slunce na romantickém místě, zvaném Okno do Isala. Nocleh v Ranohiře.

8. den TULEAR – IFATY

Snídaně. Odjezd autobusem do Tulearu. Cesta rovnou, polopouštní krajinou, lemovanou majestátnými baobaby, národními stromy Malgašů. Podél cesty rovněž spatříte pestře dekorované hrobky kmene Mahafaly. Průjezd centrem města Tuleár a pokračování k jihozápadnímu pobřeží do Ifaty. Příjezd do přímořského centra Ifaty, chráněného korálovým útesem. Nocleh.

9. den IFATY

Snídaně. Pobyt u moře. Volno na koupání, opalování, šnorchlování či vodní sporty. Nocleh v Ifaty.

10. den IFATY – ANTANANARIVO

Snídaně. Přejezd zpět do Tuleáru a odlet zpět do Antananariva. Přílet do Antananariva, transfer do hotelu v centru města. Volno na individuální procházku městem. Nocleh.

11. den ANTANANARIVO

Snídaně. Prohlídka paláce Ambohimanga, hlavního sídla králů Imerinské říše, který se nachází na Modrém vrchu nad městem s výhledem na okolní kopcovitou krajinu. Večer transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

12. den PŘÍLET DO PRAHY

Tento zájezd lze za příplatek prodloužit o pobyt u moře v Tuleár nebo Nosy be na Madagaskaru, případně na Mauritiu. Tento zájezd lze prodloužit o návštěvu národního parku Vakona (2 dny/1 noc – 6.800,- Kč/dosp. ve dvoulůžkovém pokoji). Tento zájezd lze absolvovat i individuálně v libovolném termínu s anglicky hovořícím řidičem/průvodcem při uplatnění slevy 8.000,- Kč/dospělá osoba ze základní ceny.

Možnosti ubytování

Počasí

Madagaskar

39°C Jasno

×