800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJižní Maďarsko, termály, chuť klobás

7-denní zájezd.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odjezd večer, noční přejezd.

2. den

Kecskemét, jedno z nejpůvabnějších měst ve Velké nížině, manufaktura slavné Zwack Kecskemeti pálinky s ochutnávkou, pusta Bugac, jezdecké umění čikošů a stáda divokých koní, fakult. jízda drožkou, cesta do Orosházy, ubytování, večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Orosháza, celodenní pobyt v termálních lázních, využití masáží v hotelu nebo fakultativní odpolední výlet do Szarvas, historického městečka se světoznámým arboretem ve stylu zahrad Schönbrunnu. Fakultativně večeře v čárdě. Nocleh.

4. den

Snídaně. Velká uherská nížina, Ópusztaszer, národní historický park, Muzeum přírody a skanzen s lidovou architekturou, Arpádův památník příchodu Maďarů. Univerzitní město na řece Tisze Szegéd „brána Evropy” - monumentální katedrála a secesní synagoga v židovské čtvrti, pravoslavný kostel, termální lázně v původní secesní budově v centru města. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Dopoledne lázně Orosháza. Odpoledne největší slavnosti klobás, Békéscsab a oblast jižního Zátisí, klobásová metropole Maďarska, muzea a termály, slovenská kultura, soutěž řezníků z celého kraje, hospůdky s cikánskou hudbou, tance v lidových krojích. Nocleh.

6. den

Snídaně. Békes, exkurze do palírny a výrobny košíkářského zboží, Gyula, secesní město na rumunských hranicích, středověký hrad, tradiční kuchyně a gyulajské klobásy, pověstná 200 let stará cukrárna ve stylu biedermayer a koupel v termálních lázních. Fakultativně večeře na rozloučenou, noční přejezd do ČR.

7. den

Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy

70 Eur.

Počasí

Budapešť

19°C Převážně oblačno

×