800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySeverní Maďarsko s výletem do jeskyní Aggtelek

Hajdúszoboszló | Hortobágy | Miskolc | Aggtelek | Tokaj | Szerencs | Budapešť

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program

1. den: odjezd ve večerních hodinách po trase.
2. den: ráno příjezd do Mekky revmatiků Hajdúszoboszló, příjemná relaxace v termální vodě lázní, o teplotě 32-38°C. Léčivá voda obsahuje chlorid sodný, křemík, jód, má blahodárný vliv na bolesti a záněty kloubů, páteře, kožní choroby, neplodnost. Po vykoupání odjezd přes maďarskou pusztu, pojmenovanou podle vesnice Hortobágy, zastávka u proslulého kamenného mostu s 9 oblouky přes řeku Hortobágy. Odjezd do Miskolce, třetího největšího města v Maďarsku, které leží na úpatí pohoří Bükk. Nejvýznamnější stavební památkou je řecko-ortodoxní kostel s nádhernou 16 metrů vysokou ikonostas a obrazem milosrdné „Černé Panny Marie z Kazán“, kterou darovala carevna Kateřina II. Na hoře Avas stojí symbol města - reformovaný kostel, nádherná gotická síňová stavba se zvonicí ze 16. století. V blízkosti se nacházejí vinné sklepy a rozhledna. Ubytování a večeře v Miskolci, nebo blízkém okolí.
3. den: po snídani odjezd do městečka Aggtelek. Zde jsou jedny z největších krápníkových jeskyní v Evropě, jeskyně Baradla a Aggtelek - jsou součástí světového kulturního dědictví. Sedmnácti kilo - metrový úsek na území Maďarska uchovává tajemný pohádkový svět s podzemními potůčky, skalními dvoranami a krápníky udivujících rozměrů. Jeskynní systém je podzemní říčkou Styx spojený s jeskyní Domica na slovenské straně. Archeologické naleziště dokazují, že v některých jeskyních bydlel už i pračlověk. Svět pod zemí je útočištěm pro 500 různých druhů zvířat. Jeskyně Baradla má výbornou akustiku, v neobvyklém koncertním sále se pořádají i jeskynní koncerty vážné hudby. Muzeum u jeskyně u vchodu do Aggtelek informuje o zvláštnosti bohatého světa zvířat a rostlin na 20 000 ha velkém krasovém území v Aggtelek, které bylo v roce 1979 vyhlášeno biosférickou rezervací. Prohlídka jedné z přístupných tras. V případě času možnost koupání v unikátních termálních jeskynních lázních v Miskolc-Tapolci. Večeře a nocleh v hotelu v Miskolci, nebo okolí.
4. den: po snídani odjezd do vinařského centra Tokaje. V malebném městečku mezi řekou Tisou a horou Tokaj se pěstují z vín především Furmint, Muškát a Lipovina, z nichž se potom vyrábí suchá, polosuchá, sladká a polosladká vína. Prohlídka vinného sklepa s ochutnávkou místního vína. Krátká zastávka ve městě Szerencs, které proslulo čokoládovnou, založenou v roce 1923 a udivuje svými bohatými památkami včetně zachovalého hradu, kde je možné v zámeckém hotelu i přespat. Návrat do Miskolce, večeře a nocleh
5. den: po snídani odjezd do Budapešti, zastávka u světoznámé budapešťské tržnice. Následuje příjezd na hradní vrch s nádherným výhledem na celou Budapešť. Odpoledne odjezd do ČR po trase. Návrat ve večerních hodinách.

Doprava

Plzeň, Rokycany, Beroun (dálnice), Praha, Jihlava (dálnice), Brno, Břeclav (dálnice)

Počasí

Budapešť

9°C Slabý déšť

×