800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyBorneo - Sabah - Sarawak

Vydejte se s námi do nedotčených koutů malajského deštného pralesa pozorovaného nejen z korun stromů a poznejte unikátní zachovalé domorodé kultury.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy
Odlet do Kota Kinabalu s mezipřistáním.

2. den

Kota Kinabalu
Přílet do Kota Kinabalu, hlavního měs­ta malajského státu Sabah, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města nově přestavěného po 2. světové válce s návštěvou nočního trhu a večeří spojenou s typickým tanečním vystou­pením.

3. den

Poring - Kinabalu Park
Časně ráno po snídani odjezd k horkým sirným pramenům Poring, po cestě zastávka ve vesnici Nabalu s možností nákupu tradičních výrobků. Následuje unikátní pozorování pralesa na tzv. závěsném chodníku v korunách stromů a možnost koupání v pramenech obklo­pených krásnou scenérií. Po obědě procházka Národním parkem Kinabalu, který je na seznamu UNESCO. Park byl založen v roce 1964 a jedná se o na­prostý botanický ráj s velmi různoro­dou flórou i faunou, kterou nenalez­nete na jiných místech. Nocleh v Kota Kinabalu.

4. den

Sandakan – Sepilok – Kinabatangan River
Po snídani odlet do Sandakanu, přesun do orangutaního útulku v Sepiloku, odkud bývají převedeni zpět do volné přírody, možnost jejich pozorování při krmení v pralese. Následuje přejezd do přístaviště a projížďka lodí po deltě řeky Kinabatangan podél mangrov­níkového lesa, kde žijí opice nosaté, různí plazi a ptáci. Po obědě se pokračuje lodí po deltě a poté po řece Menanggul v objevování další fauny a flóry. Ubytování, večeře.

5. den

Sandakan – Kota Kinabalu
Po snídani návrat lodí do Sandakanu na prohlídku města s návštěvou buddhis­tického chrámu Puh Jih Syh s panora­matickým výhledem. Po obědě transfer na letiště a odlet zpět do Kota Kina­balu. Volno, nocleh.

6. den

Ostrov Manutik nebo Manukan
Snídaně. Jen 15 minut lodí od Kota Kinabalu se nachází překrásné korálové ostrůvky Tunku Abdul Rahman nabí­zející původní bílé pláže, průzračnou vodu a korálové útesy. Možnost kou­pání, šnorchlování (vybavení možno za­půjčit) včetně oběda na místě. Od­po­ledne návrat do hotelu v Kota Kinabalu.

7. den

Kota Kinabalu – Kuching
Po snídaní transfer na letiště a odlet do Kuchingu ve státě Sarawak. Ubytování. Odpoledne volný program. Nocleh.

8. den

Kuching
Po snídani začne prohlídka Kuchingu, města plného zeleně, založeného sirem Brookem, prvním bílým rádžou Sarawa­ku. Město je plné všudypřítom­ných čínských chrámů, barevných trhů na každém rohu a příjemnou prome­nádou podél řeky. Obchody nabízejí nejlepší výběr tradičních výrobků z celého Bornea. Návštěva nejzná­mějšího zdejšího muzea, odpoledne volný program. Nocleh.

9. den

Kuching – Národní park Bako
Snídaně. Odjezd do vesnice Bako, poté lodí do parku situovaného na polo­ostrově. Bako je jedno z nejlepších míst na pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí: spousty druhů opic, ještěrek a divočáků žijí v tomto koutu deštného pralesa zahrnující pískovcové skály, močály, skalní útesy či mangrovníky. Procházka po krásných stezkách, nabízí se zde i možnost koupání na odlehlé pláži teplého Jihočínského moře. Nocleh v Kuchingu.

10. den

Kuching – Nanga Sumpa Longhouse
Po snídani odjezd autobusem k národ­nímu parku Batan Ai, cesta míjí země­dělské oblasti s plantážemi pepře, kakaa a kaučuku. Zastávka v městečku Serian s nabídkou místního ovoce, bambusu, divokých orchidejí a návště­va pepřové zahrady. Po obědě přejezd lodí do rezervace Nanga Sumpa. Ubytování v lodži, tzv. longhouse = dlouhé chýše. Po večeři se přejde přes řeku k Ibáncům, tvořícím největší procento obyvatel Sarawaku, setkání s místní komunitou při sklence rýžového vína. Přenocování v lodži.

11. den

Vodopád Enseluai – Nanga Sumpa Longhouse
Snídaně. Následuje pěší túra džunglí podél řeky a poté lodí k scénickému vodopádu, kde je možnost odpočinku, koupání, objevování pralesa či rybaření. Po obědě návrat do lodže. K večeři jsou servírované místní speciality. Po večeři možnost nákupu různých tradičních tkanin a ručních výrobků Ibánců. Nocleh.

12. den

Nanga Sumpa Longhouse – Kuching
Po snídani odjezd lodí, poté busem do Kuchingu. Po cestě oběd. Volno. Ubytování v blízkosti pláže.

13. - 14. den

Volný program.

15. den

Kuching – Praha
Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kuala Lumpur

34°C Mlžný opar

Kuantan

33°C Převážně oblačno

×