800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyKuala Lumpur a Borneo

Kuala Lumpur • Borneo • Kota Kinabalu

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy do Kuala Lumpur.

2. den

Přílet do Kuala Lumpur, transfer do hotelu, ubytování.

3. den

Snídaně, celodenní prohlídka Kuala Lumpur.

4. den

Snídaně, transfer na letiště a přelet na Borneo, přílet na letiště do Kota Kinabalu. Transfer do hotelu Beverly Hotel Kota Kinabalu. Odpoledne odjezd směr Beaufort, po dvou hodinách cesty příjezd k řece Klias, kde si vychutnáte vesnickou pohodu, projížďka lodí po spletitém systému přítoků, které přispívají ke kráse řeky Klias. Uvidíte známé opice nosaté skákající ze stromu na strom i jiné druhy opic a ptáků. Cesta potrvá do západu slunce, po kterém, budete-li mít štěstí, uvidíte milióny světlušek. Návrat do přístavu, jednoduchá večeře. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den

Snídaně, odjezd na molo Jesselton Point. Po příjezdu do přístavu, nalodění se na 20minutovou projížďku lodí na ostrov Manukan, zde 10–15 min. zastávka. Ostrov Manukan je druhý největší z pěti tropických ostrovů Tunku Abdul Rahman parku. Pokračování na ostrov Mamutik, který je další z ostrovů parku, na němž jsou skvělé podmínky pro plavání a potápění. Volno na koupání nebo vlastní aktivity. Možnost krátké procházky, jízda na banánovém člunu, parasailing, kánoe a windsurfing. Přepychový barbecue oběd servírovaný na pláži. Volno do cca 15.00–16.00 hod. kdy bude návrat do hotelu. Nocleh

6. den

Snídaně, návštěva Kinabala parku, malajské přírodní památky. Cestou minete vesnice a rýžová pole, pojedete podél horských cest, které se vinou kolem národního parku Crocker range. Krátká zastávka v Nabalu, kde domorodí stánkaři prodávají ovoce, zeleninu, místní produkty a řemeslnou výrobu. Příjezd do parku Kinabalu, při dobrých podmínkách velkolepý pohled na horu Kinabalu, nejvyšší horu JV Asie. Procházka parkem s průvodcem. Kinabalu park se může pochlubit odhadem na 4500 druhů rostlin, které zahrnují 1500 druhů orchidejí. V parku je také 289 druhů ptáků a 290 druhů motýlů. Oběd v místní restauraci. Po obědě pokračování k dalšímu přírodnímu zázraku, the Poring Hot – pramen horké, sirnaté vody, prostupující na povrch. Jsou zde japonské lázně, kde si můžete odpočinout. Můžete také navštívit "baldachýnovou cestu", visuté mosty z kterých se můžete pokochat džunglí z výšky. Návrat do hotelu, nocleh.

7. den

Snídaně, odhlášení z hotelu, odjezd na letiště Kota Kinabalu a přelet do Sandakanu, odjezd do Sepiloku. Návštěva největšího světového rehabilitačního centra pro orangutany. Pokračování do Sukau, cestou minete olivové plantáže a vesnice. Pozdní odpoledne plavba lodí po řece Kinabatangan. Můžete spatřit opice nosaté. Návrat na ubytování a přenocování v hotelu Kinabatangan Riverside Lodge.

8. den

Brzy ráno odjezd k jezeru Ox Bow na pozorování divoké přírody. Návrat na snídani. Volno. Po obědě odhlášení z hotelu a návrat do Sandakanu do údolí Danum. Cestou krátká zastávka v jeskyních Gomantong. Pokračování do údolí Danum, které leží cca 70 km západně od Lahad Datu, Sabah. Ubytování v hotelu, odpočinek. Odpoledne cesta do lesa, turistickou stezkou a dále na visutých mostech. Návrat do hotelu na večeři a později instruktáž a prezentace, odjezd na noční jízdu a pozorování nočních živočichů. Přenocování v Borneo Rainforest Lodge.

9. den

Snídaně, procházka se zkušenými průvodci divokým okolím řek džungle. Skvělá příležitost k fotografování divoké přírody. Individ. program. Nocleh.

10. den

Po snídani volno nebo prohlídka stezek Segama nebo Hornbill s průvodcem (dle časových možností a aktuálního let. řádu). Odjezd na letiště, přelet do Kuala Lumpur, ubytování, volný program.

11. den

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy.

Fakultativní příplatky

1lůžkový pokoj (5990 Kč) • pojištění léčebných výloh (364 Kč) • pojištění storna – výhodně s balíčkem dalších služeb (316 Kč).

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kuala Lumpur

35°C Převážně oblačno

Kuantan

31°C Bouřky

×