800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySingapur, Malajsie, Thajsko

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.

den: odlet z Prahy (s mezipřistáním) do Singapuru.

2. den:

přílet do Singapuru, transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností fakultativní výlety.

3. den:

snídaně, půldenní prohlídka Singapuru (výhled na Padang, Cricket Club, Parlament, radnice, chrám Tukan Hock Keng). Dále cesta přes Čínskou čtvrť na horu Faber – panoramatický výhled na město. Následuje návštěva manufaktury a odjezd do botanické zahrady. Odpoledne možnost fakultativního výletu na ostrov Sentosa. Pojedete lanovkou, odkud je krásný výhled na město, návštěva podmořského akvária, kde jsou i delfíni. Na závěr představení s řadou efektů (lasery, vodní skútry, ohňostroje, hudba). Návrat do Singapuru, nocleh v Singapuru.

4. den:

snídaně, odjezd do Johor Bahru. Volno a nocleh.

5. den

: ráno po snídani odjezd do Malaccy. Cesta povede mezi plantážemi a místními vesničkami. Příjezd do Malaccy, města zařazeného na seznamu UNESCO. Prohlídka města: Bukit China, Port de Santiago, kostel Sv. Pavla, Chen Hoon Teng klášter a další, procházka po Junker street. Nocleh v Malacce.

6. den:

po snídani odjezd do Kuala Lumpur, prohlídka města u soutoku dvou řek, Královského paláce, Národního památníku, jezera a parků, Národní mešity, pokračování k železniční stanici, jež byla postavena v romantickém maurském slohu, návštěva ústředního náměstí Merdeka, zastávka na focení u dvojice mrakodrapů, které patří ropné firmě Petronas, China Tlen, Majsid Jamek, starý a nový královský palác, městská galerie. Ubytování v hotelu a nocleh v Kuala Lumpur.

7. den:

snídaně, odjezd do pohoří Cameron Highlands - až do výšky 1542 m n. m., kde se pěstuje proslulý čaj, první zastávka bude u hinduistického kláštera postaveného u jeskyní Batu. Dále zastávka u vodopádů Iskandar. Cesta po Cameron Highlands nabízí překrásné výhledy na plantáže, čajové manufaktury, místní trhy a jahodové plantáže. Nocleh v Cameron Highlands.

8. den:

snídaně a brzy ráno odjezd na ostrov Penang. Po cestě několik zajímavých zastávek – Sam Poh Tong – jeskynní klášter, královské město Kuala Kangsar, které je častým námětem fotografů s jeho mešitou Ubudiah, Iskandariah palácem a Istana Kenangan. Pokračování mangrovníkovým pralesem, který hraje důležitou roli v místním ekologickém systému a chrání pobřeží před erozí. Procházka pralesem. Z dřeva mangrovníků se zpracovává uhlí, zastávka v místní „výrobně“ uhlí. Zastávka u jezera Bukit Metan, známého svým rehabilitačním centrem pro orangutany. Na ostrov Penang se dostanete nejdelším mostem na světě, který je přezdívaný Perla Orientu. Nocleh v Georgetown.

9. den:

snídaně, dopoledne prohlídka Penangu - objevování nejslavnějších památek a kostelů, např.: muzeum Fort Cornwallis, čínské město Little India, Khoo Kongsi Clan House a Reclining Buddha. Návštěva přístavu Cornwallis, kde první přistál lodí kapitán Francis Light v roce 1786. Prohlídka městečka, kostelů a chrámů, návrat do hotelu. Nocleh.

10.

den: snídaně. Přejezd do Butterworth a odjezd vlakem do Bangkoku. Nocleh ve vlaku s lůžkovou úpravou.

11.

den: příjezd v ranních hodinách do Bangkoku, transfer do hotelu, ubytování a odpočinek.

12. den

: snídaně, celodenní prohlídka Bangkoku. Dopoledne navštívíte chrám Wat Traimit s překrásnou sochou Buddhy z ryzího zlata, chrámový komplex Wat Po, gigantická socha ležícího Buddhy vás okouzlí stejně jako krásná chrámová architektura. Prohlídka pokračuje v královském paláci s chrámem smaragdového Buddhy. Poté se přeplavíte přes řeku k chrámu ranních červánků Wat Arun, který je zdoben porcelánem a naskýtá jedinečné výhledy na Bangkok. Večeře s typickým představením. Noc v Bangkoku.

13. den:

ráno se vydáte na sever od Bangkoku, první zastávkou bude romantický komplex královského letního paláce s mnoha letohrádky. Vaše cesta bude pokračovat do královského města Ayutthaye, odkud vládli thajští králové od roku 1351 více než 400 let, prohlédnete si památky jedinečného významu. Navštívíte chrámy Wat Si Sampet a Wat Mahathat. Návrat do Bangkoku.

14. den:

snídaně, transfer na letiště dle letových časů a odlet; v případě zájmu možnost prodloužení v Thajsku – pobyt u moře.

15. den:

přílet do Prahy.

Počasí

Kuala Lumpur

28°C Klidno

Kuantan

25°C Převážně oblačno

×