800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyHOTEL Napříč Malajským poloostrovem

2 památky UNESCO (Malacca, Georgetown), výstavné hlavní město Malajsie, posvátné jeskyně, sídlo bývalých vládců (Kuala Selangor), horské výhledy, čajové plantáže, buddhistické, hinduistické i islámské památky, koupání v moři.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Program zájezdu

1. den

Odlet z ČR/SR do Singapuru.

2. den – Malacca (oběd)

Přílet do Singapuru, následuje cesta přes Johor Bahru do historického města Malacca s neopakovatelnou koloniální atmosférou. Prolínají se zde nejrůznější kultury – portugalská a holandská architektura se snoubí s islámskými mešitami, buddhistickými a hinduistickými chrámy a řadou domů ve viktoriánském stylu. Návštěva známého Baba-Nyonya muzea s výstavou keramiky, umístěného v typickém peranakanském domě z 19. století v Čínské čtvrti. Ubytování v Malacce (Renaissance Hotel / City Bayview nebo podobný).

3. den – Kuala Lumpur (snídaně, večeře)

Prohlídka hlavního města Kuala Lumpur (moderní centrum i koloniální domy). Večer prohlídka Čínského města (Petaling Street, možné nákupy), večeře v místní restauraci s malajskou kuchyní + kulturní show. Ubytování v Kuala Lumpur (Corus Hotel / Swiss Garden Hotel nebo podobný).

4. den – Batu / Kuala Selangor (snídaně, večeře)

Návštěva vápencových jeskyní Batu, cca 15 km od Kuala Lumpur. Nachází se zde hinduistická svatyně. Odpoledne královské město Kuala Selangor s mauzolei místních vládců. Cestou se zastavíte v malé výrobně olejových lamp z jílu. Po večeři krátká noční plavba po Kampung Kuantan, cca 9 km od Kuala Selangor, kde je možno vidět velké množství světlušek. Nocleh v Kuala Lumpur.

5. den – Cameron Highlands (snídaně, večeře)

Cesta na sever do malého městečka Tapah, které je vstupní branou do Cameron Highlands, rozsáhlé rekreakční oblasti cca 220 km od Kuala Lumpur. Návštěvníky láká nádhernou vegetací s množstvím vodopádů a příjemným ovzduším (přes den 21 °C). Nacházejí se zde i rozsáhlé čajové plantáže. Kromě továrny na zpracování čaje navštívíte i Rose Valley, kde se pěstují růže a další květiny. Ubytování v Strawberry Park Resort nebo podobném.

6. den – Sam Poh Tong / Kuala Kangsar (snídaně)

Budete sjíždět z Cameron Highlands do města Ipoh. Zastávka v Sam Poh Tong, což je čínský chrám ve vápencové jeskyni s želvím jezírkem uprostřed. V Kuala Kangsar uvidíte pozlacenou mešitu Ubudiah a palác Iskandariah, který je směsicí Art Deco a islámských motivů. Přejezd přes 13kilometrový most na ostrov Penang. Ubytování v Holiday Inn Resort nebo podobném.

7. den – Penang (snídaně, oběd)

Okruh ostrovem, při němž uvidíte hlavní město Georgetown (nádherné koloniální budovy, např. holandská pevnost Cornwallis, památník královny Viktorie atd.), Khoo Kongsi Clan House (místo, kde se natáčel slavný film Anna a král), Kek Lok Si (buddhistický chrám v kopcích nad Georgetown).

8.–12. den

Pobyt u moře na Penangu.

13. den

Přílet do ČR/SR.

V ceně programu

veškeré transfery, anglicky mluvící průvodce, 4x ubytování se snídaní během poznávacího okruhu (vč. 3x oběd + 2x večeře) a 6x ubytování se snídaní u moře (vč. 1x oběd), zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax

Počasí

Kuala Lumpur

26°C Převážně oblačno

Kuantan

26°C Převážně oblačno

×