800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-20:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyPo stopách dědictví

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

PRAHA / VÍDEŇ – KUALA LUMPUR
Sraz na letišti v Praze nebo Vídni. Odlet do Kuala Lumpur. Občerstvení během letu.

2. den

KUALA LUMPUR - IPOH
Přílet do Kuala Lumpur. Následuje cesta na sever přes malé vesničky, plantáže olejových palem a kokosových hájů do Ipohu. Ubytování v hotelu. Nocleh.

3. den

IPOH – PENANG
Snídaně. Prohlídka nejzajímavějších částí města. Návštěva jeskyních klášterů. Odjezd do městečka Sayong, které je známé svými hrnčířskými dílnami. Dále je zde možno shlédnout výrobu bubnů tzv. rebana, na které se hraje při Malajských festivalech. Další zastávkou bude Kuala Kangsar, proslavené Ubudijskou mešitou a královským muzeem, které je postavené celé ze dřeva. Pokračování v cestě přes třetí nejdelší most Asie do Penangu - „Perly orientu“. Příjezd na ostrov Penang. Ubytování. Nocleh.

4. den

PENANG – KEDAH ( SUNGAI PETANI )
Snídaně. Následuje okruh po ostrově Penang s prohlídkami Katedrály „doměnek“, Carpenter´s Guild, Goldsmiths Guild, Benggali mešity a rezidenci Ku Din Ku Meh, která vzdává čest dobyvatelům, kteří poprvé vstoupili na ostrov. Lodní výlet přes Melacký průliv s výhledem na penangský přístav. Pokračování cesty na sever, do státu Kedah, známé rýžové oblasti. Cesta vede přes rýžová pole, kde si můžete vyzkoušet setbu rýže. Během cesty oběd. Příjezd do hotelu. Ubytování. Nocleh.

5. den

SUNGAI PETANI – KOTA BHARU
Snídaně. Odjezd na archeologický výlet do Bujangského údolí. Zde se vydáte po stopách budhisticko-hinduistické civilizace, která zde existovala od 6. do 13. století n.l. Dále cesta pokračuje na severovýchodní pobřeží Kelantan, podél jezera Temenggor, Perakského jezera vytvořeného lidskou silou s rozlohou 15,200 hektarů, poblíž hranic s Thajskem. Během cesty oběd. Příjezd do hotelu v Kota Bharu, ubytování. Nocleh.

6. den

KOTA BHARU – TERENGGANU
Po snídani prohlídka státu známého jako kolébka kultury a tradic. Návštěva centrálního trhu – kde obchodují převážně ženy, když muži jsou na moři. Po obědě pokračování v cestě na jih po pobřeží přes stát Terengganu. Stát je známý produkcí oleje, ručními pracemi a výrobou tradičních svatebních šatů. Ubytování. Nocleh.

7. den

KUALA TERENGGANU – PAHANG ( CHERATING )
Po snídani pokračování cesty do Rantau Abang – jedno z mála míst na světě, kde každý rok snášejí svá vejce želvy obrovské. Následuje cesta na jih do Pahang, největšího státu Malajsie. Přenocování v Cheratingu s návštěvou umělecké galerie rozptýlené na pláži, dále dílny s ruční výrobou batiky, místních mangkuang – woven košíků, klobouků atd. Ubytování. Nocleh.

8. den

CHERATING
Snídaně. Cherating je znám nejen jako rybářská osada a plážový resort, ale také díky tropickému pralesu. Možnost výletu např. na 200 metrů vysoký vodopád zvaný „duhový“, který se nachází v Gunung Tapis parku. Volný čas na pláži. Nocleh.

9. den

CHERATING – JOHOR BAHRU
Snídaně. Pokračování v cestě do státu Johor. Zde se vydáme po cestě Samurajů a půjdeme po stopách invaze Japonců do Malajsie během druhé světové války. Výlet Vás zavede do městečka Segamat, známé jako město ovoce „Durian“. Návrat do hotelu. Nocleh.

10. den

JOHOR BAHRU – MALAKA
Snídaně, návštěva královského Abu Bakar muzea, kde je možno shlédnout sbírku vzácného pokladu, který věnovali zahraniční hodnostáři sultánovi Johoru. Dále navštívíte mešitu sultána Abu Bakara. Pokračování cesty do Malaky přes Air Hitam (známé hrnčířstvím). Příjezd do Malaky, ubytování v hotelu. Nocleh.

11. den

MALAKA – KUALA LUMPUR - VÍDEŇ
Snídaně, výlet za historií - návštěva rodného města sultána Malay ze 14. století, který přilákal do Malajsie mnoho lidí různých národností např. Portugalce, Angličany, Araby, Čínany atd., kteří částečně ovlivnili kulturu a obchod ostrova. Po obědě pokračování cesty do Malajského obchodního centra – Putrajaya. Odjezd do Kuala Lumpur. Prohlídka města. Transfer na letiště. Odlet do Vídně.

12. den

VÍDEŇ / PRAHA
Občerstvení v letadle, přílet do Vídně ( nebo pokračování cesty do Prahy).

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kuala Lumpur

27°C Převážně oblačno

Kuantan

26°C Převážně oblačno

×