800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySingapur, Malajsie a pobyt na ostrově Penang

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den:

odlet z Prahy (s mezipřistáním) do Singapuru.

2. den:

přílet do Singapuru, transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností fakultativní výlety.

3. den:

snídaně, půldenní prohlídka Singapuru (výhled na Padang, Cricket Club, Parlament, radnice, chrám Tukan Hock Keng). Dále cesta přes Čínskou čtvrť na horu Faber – panoramatický výhled na město. Následuje návštěva manufaktury a odjezd do botanické zahrady. Odpoledne možnosti fakultativních výletů, nocleh v Singapuru.

4. den:

ráno po snídani odjezd vlakem do Tampinu. Cesta povede mezi plantážemi a místními vesničkami. Příjezd do Malaccy, města zařazeného na UNESCO seznam. Prohlídka města: Bukit China, Port de Santiago, kostel St. Pavla, Chen Hoon Teng klášter a další, procházka po Junker street. Nocleh v Malacce.

5. den:

po snídaní odjezd do Kuala Lumpur, prohlídka města počínaje u soutoku dvou řek, Královského paláce, Národního památníku, jezera a parků, Národní mešity, pokračování k železniční stanici, jež byla postavena v romantickém maurském slohu, návštěva ústředního náměstí Merdeka, zastávka na focení u dvojice mrakodrapů, které patří ropné firmě Petronas, China Tlen, Majsid Jamek, starý a nový královský palác, městská galerie. Ubytování v hotelu a nocleh v Kuala Lumpur.

6. den:

snídaně. Odjezd do Kuala Gandah Elephant Sanctuary – středisko, kde se starají o slony, budete mít možnost seznámit se s nimi z těsné blízkosti. Návrat do Kuala Lumpur, dle časových možností individuální program. Nocleh.

7. den:

snídaně, odjezd do pohoří Cameron Highlands - až do výšky 1542 m n. m., kde se pěstuje proslulý čaj, první zastávka bude u hinduistického kláštera postaveného u jeskyní Batu. Dále zastávka u vodopádů Iskandar. Cesto po Cameron Highlands nabízí překrásné výhledy na plantáže, čajové manufaktury, místní trhy a jahodové plantáže. Nocleh v Cameron Highlands.

8. den:

snídaně a brzy ráno odjezd na ostrov Penang. Po cestě několik zajímavých zastávek – Sam Poh Tong – jeskynní klášter, královské město Kuala Kangsar, které je častým námětem fotografů s jeho mešitou Ubudiah, Iskandariah palác a Istana Kenangan. Pokračování mangrovníkovým pralesem, který hraje důležitou roli v místním ekologickém systému a chrání pobřeží před erozí. Procházka pralesem. Z dřeva mangrovníků se zpracovává uhlí, zastávka v místní „výrobně“ uhlí. Zastávka u jezera Bukit Metan, známého svým rehabilitačním centrem pro orangutany. Na ostrov Penang se dostanete nejdelším mostem na světě, který je přezdívaný Perla Orientu. Nocleh v Georgetown.

9. den:

snídaně, dopoledne prohlídka Penangu - objevováním nejslavnějších památek a kostelů, např.: muzeum Fort Cornwallis, čínské město Little India, Khoo Kongsi Clan House a Reclining Buddha. Poté pokračování objížďky pohoří a chrámů, výjezd lanovkou na horu Penang 830 m n. m. a s panoramatickou vyhlídkou na Georgetown a poté návštěva chrámu Kek Lok Si, který je největším buddhistickým chrámem v Malajsii. Po prohlídce transfer do hotelu na pobřeží a ubytování.

10.-11. den:

individuální program u moře, koupání, odpočinek.

12. den:

snídaně, odjezd na letiště a přelet z Penangu do Kuala Lumpur, následně odlet do Evropy.

13. den:

přílet do Prahy.

Minimální obsazení

Minimální počet účastníků: 15

Počasí

Kuala Lumpur

27°C Převážně oblačno

Kuantan

22°C Slabý déšť

×