800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinySingapur–Malajsie–Borneo–Brunei–Sarawak

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. - 4. den

letecky do Singapuru: Lví město, hlavní atrakce ostrova kontrastů. Jediné noční safari světa. Kuriózní „koulovaná“. Tep malé Indie. Největší ptačí park světa Jurong. Ostrov Sentosa – podmořské akvárium. Letecky do Kuchingu – „Kočičího města“ – nejkrásnějšího města Malajsie. Malebné nábřeží a staré město s koloniální architekturou. Vyhlídka „Čtvercové věže“. Plavba tamgangem k pevnosti Margherita. Sarawacké muzeum je opravdovým skvostem. Trofeje lovců lebek, tetování, … Barevné chrámy taoismu, hinduismu, chrám sikkhů, velkorysé mešity. Čínské muzeum, Muzeum koček, tepna života Jalan Carpenter, podvečerní vyhlídková jízda. Pozorování orangutanů v Semenggoh Wildlife. Získávání delikatesy vlaštovčích hnízd a jejich odlišnosti. Pepřové a durianové ochutnávky, pepřové víno. Keramické dílny s možností vlastních výtvorů na hrnčířském kruhu.

5. - 7. den

NP Bako. Plavba mangrovemi. Sedm odlišných druhů pralesa. Šance na pozorování „nosatých opic“. Trek rozmanitou džunglí, masožravé láčkovky, liány. Koupání v romantické zátoce, plavba rozervaným pobřežím se skalními výjevy. Výprava za Long house – nekonečně Dlouhé chýše (i pro 80 rodin najednou). Plavba lodí do vzdálených končin. Dostaneme se ke kořenům lovců lebek? Poznávání odlišností života domorodců. Tetovaná těla, ušní boltce krásek vytahané mohutnými náušnicemi. Šance spatřit rafl esii, největší květinu světa.

8. - 9. den

Sarawacké vesnice na úpatí Gunong Santugong. Střelba z foukaček, tanečky. Pompézní divadelní show. Vodopády v džungli a prehistorické malby. Honosné pláže Damai. Letecky do Miri. Tamu muhibah, kam chodí za nákupy Danajové. Tua Pek Kong, největší chrám taosmu v JV Asii. Rybí tržnice s přehlídkou žraloků.

10. - 14. den

plavba lodí do Marudi. Pevnost Hose s vyhlídkou, muzeum. Long Tarawan, nejdelší dům na světě. Podmanivá hudba dajackého nástroje sapeh? Plavba do NP Gunung Mulu. Po visutých lávkách k jeskyním Deer a Lang’s. Barevná kouzla stalagnitů, jezírek a říček. Skalní portrét Lincolna. Mračna netopýrů. Západ slunce s unikátní podívanou – miliony netopýrů vylétají v nekonečném proudu z jeskyně. Jak si porozumí ochutnávka rýžového vína s visutým mostem? Plavba ke křišťálové jeskyni Clearwater a Wind cave. Plavba lodí „dlouhým ocasem“ až do Long Berar. Trek džunglí do Melinau. Dvoudenní horský trek na Pinacles – vápencové skalní útvary na vrcholu horského plata – jeden z „životních pohledů“. Obtížný výstup s pomocí 17 žebříků. Letecký návrat do Miri.

15. - 17. den

Brunei – nejbohatší stát světa. Zlaté hlavní město Bandar Seri Begavan. Pohádkové paláce a mešity zdobené ryzím zlatem. Kampung Ayer – Benátky Východu. Vesnice na pilotech se svérázným vodním životem. Honosné Muzeum Bruneje plné exkluzivních exponátů. Peníze zde všude tečou proudem. Vodní vesničky. Královský trůn a korunovační klenoty. Centrum historie. Záplava zlata a jeho zpracování v Centru umění. Dílny stříbrotepců, tkadlen, řezbářů. Právě zde se rodí nejvzácnější skvosty nejen pro sultána, ale i dary pro státníky a prezidenty. Plavba mangrovemi za nosatými opicemi. Ještěři na zemi i na stromech. Královské hrobky. Sultánův palác je nejhonosnější stavbou světa. Kolosální stavba Empire. Přehršle zlata a bohatství. Jerudong Park je údajně největším zábavním areálem na světě. Pompézní vodní fontána. Výprava lodí do NP Temburong. Unikátní primární prales. Visuté lávky ve výšce 80 metrů. Možná uvidíme i orangutany.

18. - 19. den

plavba na ostrov Labuan. Financial Park – skleněný palác. Legendární bezcelní zóna, kam jezdí za nákupy nejen Brunejci. Zábavní centra, bary, herny, děvčata… Alkohol teče proudem, zde hasí žízeň Brunej. Mořský park. Možnost potápění k vrakům… Plavba do Kota Kinabalu.

20. - 23. den

Kota Kinabalu. Hlavní atrakce města. Filipino market s kuriozitami Indonésie i Filipín. Vodní kolonáda, orgie darů moře. Desítky živých akvárií s langustami, humry. Taneční vystoupení Dajaků. Muzeum Sabahu i Vědecké centrum určitě stojí za vidění. Kampumg Air – vesničky nad vodní hladinou ptačí rezervace s visutými lávkami nad mangrovemi. Monsopia. Odlišné tradice domorodců. Chýše lebek. Zasvěcení do zvyků i místních nápojů. Potápění v NP Andul Rahman. Letecký návrat.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Kuala Lumpur

29°C Převážně oblačno

Kuantan

28°C Převážně oblačno