800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyVelká cesta Malajsií a Singapurem

Singapur • Sentosa • Kuala Lumpur • Malacca • Penang • Camerong
Highlands • Langkawi

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1.den

odlet z ČR.

2.den

přílet do Singapuru, transfer do hotelu, ubytování.

3.den

snídaně, půldenní prohlídka Singapuru (výhled na Padang, Cricket Club, Parlament, radnice, chrám Tukan Hock Keng). Dále cesta přes Čínskou čtvrť na horu Faber – panoramatický výhled na město. Následuje návštěva manufaktury a odjezd do botanické zahrady. Odpoledne výlet na ostrov Sentosa, projížďka lanovkou, návštěva podmořského akvária. Na závěr prohlídka a poslech hrající fontány, návrat do hotelu.

4.den

snídaně, transfer na letiště, odlet do Malajsie. Přílet do Kuala Lumpur, transfer do hotelu, ubytování, navečer odjezd z hotelu na noční okružní jízdu, chrám Sri Mahamariamman – vůně rozkvetlých jasmínů, neustálé opěvování hinduistických kněží a mystická aura tohoto náboženství, kousek odtud je večerní tržnice v čínské čtvrti kolem uličky Jalan Petaling, dále návštěva úchvatné restaurace Malay s místními specialitami, u jídla vás zabaví tanečníci malajských národních tanců. Návrat do hotelu, nocleh.

5.den

snídaně, návštěva památek města počínaje u soutoku dvou řek, Královského paláce, Národního památníku, jezera a parků, Národní mešity, pokračování k železniční stanici, jež byla postavena v romantickém maurském slohu, návštěva ústředního náměstí Merdeka, zastávka na focení u dvojice mrakodrapů, které patří ropné firmě Petronas, poté projížďka okolím města, návštěva Batika a sledování, jak bavlněné oblečení ruční prací dostává barevné vzory, dále pokračování do cínové továrny a k jeskyním Gua Batu, které ročně navštíví půl milionu lidí. Na závěr prohlídka tradiční malajské vesničky a zastávka u obchodu s hmyzem a motýly. Návrat do hotelu, nocleh.

6.den

snídaně, odjezd z hotelu na celodenní výlet do Malaccy, kde začala historie Malajsie, plantáže s olivovým olejem, gumovníkový velkostatek a malajská vesnice. Největší atrakce Malaccy jsou nejstarší čínský palác Cheng Hong Teng a uličky poskytující pohled na sultánské, portugalské, holandské a britské období. Odpoledne návrat do hotelu, volný zbytek dne a nocleh.

7.den

snídaně, transfer se zavazadly do Cameron Highlands 1542 m n. m., pěstuje se tu proslulý čaj, z města Tapah výstup na pohoří, návštěva malajských domorodců známých jako Orang Asli a zastávka na focení u Iskandarských vodopádů. Ubytování v hotelu, nocleh.

8.den

snídaně, sestup do Tapahu a pokračování směrem k městu Penang, po cestě návštěva královského města Kuala Kangsar ve státě Perak, návštěva starého paláce dnes sloužícího jako muzeum krásných složitých řezbářských prací a zastávka u ubudské mešity s typickou cibulovitou kopulí. Dále přes Penangský most, který je nejdelší v Asii a pátý nejdelší na světě. Příjezd a ubytování v hotelu, nocleh.

9.den

snídaně, dopoledne půldenní výlet do města Penang, po cestě návštěva hlavního města Penangského státu Georg Townu, objížďka Penangu s objevováním nejslavnějších památek a kostelů, např.: muzeum Fort Cornwallis, čínské město Little India, Khoo Kongsi Clan House a Reclining Buddha. Poté pokračování objížďky pohoří a chrámů, výjezd lanovkou na horu Penang 830 m n. m. a s panoramatickou vyhlídkou na George Town a poté návštěva chrámu Kek Lok Si, který je největším buddhistickým chrámem v Malajsii.

10.den

snídaně, přejezd lodí na Langkawi, transfer do hotelu, volný zbytek dne, nocleh.

11.den

snídaně, odjezd na objevnou okružní jízdu do Langkawi, jízda začíná návštěvou centra řemesel Atma Alam, jsou zde k vidění všechny ukázky talentů v batiku, dalším zážitkem je Kota Mashuri, kde byla legendární kráska Mashuri neprávem obviněna z cizoložství a byla popravena bez spravedlivého soudu. Videozáznam přenese do historie se všemi emocemi příběhu krásné Mashuri. Ukázky z flóry a fauny a vzorky keksů, které se vyrábějí z rýže. Poté projížďka krajinou, kde se střídají vesničky, pole s rýží, ovocné sady a plantáže s gumovníky, na jedné této plantáži je zastávka s informacemi o gumovém průmyslu. Poté pokračování do města Kuah. Zastávka v duty free shopu na nákupy a následovně návrat do hotelu. Volný program a nocleh.

12.den

snídaně, odjezd na letiště v Langkawi, přelet to Kuala Lumpur a odlet do ČR.

13.den

přílet do ČR.

Počasí

Kuala Lumpur

27°C Převážně oblačno

Kuantan

25°C Převážně oblačno

×