800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh Malta a Gozo

Poznejte živý ostrov malta s velkým množstvím památek a bohatou kulturou, místo, kde je neustále co poznávat a objevovat, a naproti tomu klidný a panenský ostrov Gozo.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Náš názor

Poznejte živý ostrov malta s velkým množstvím památek a bohatou kulturou, místo, kde je neustále co poznávat a objevovat, a naproti tomu klidný a panenský ostrov Gozo.

V blízkosti

1. DEN - PRAHA - MALTA
Odlet z Prahy ve večerních hodinách. Přílet do destinace a následný transfer do hotelu Plaza, ve kterém bude zajištěno ubytování po celou dobu pobytu.

2. DEN - VALLETTA
Půldenní výlet do hlavního města ostrova Valletty s pěší procházkou městem. Návštěva archeologického muzea, katedrály sv. Jana, paláce Velmistrů a zahrad Barracca s překrásným výhledem na velký přístav. Individuální volno.

3. DEN - GOZO
Celodenní výlet na sousední ostrov Gozo (přejezd lodí cca 20 minut), kdysi údajně obývaný mytickou nymfou Kalypsó. Návštěva komplexu prehistorických chrámů Ggantija a hlavního města ostrova Victorie s jeho citadelou a katedrálou. Dále prohlídka malebných rybářských vesnic v zálivech Marsalforn nebo Xlendi.

4. DEN - TROJMĚSTÍ (SENGLEA, COSPICUA A VITTORIOSA)
V dopoledních hodinách odjezd do městečka Senglea a procházka starým městem. Dále projížďka městem Cospicuaa s následnou zastávkou ve městě Vittoriosa, návštěvou kostela sv. Vavřince a památníku Svobody. Procházka po pobřežní promenádě až k pevnosti St. Angelo. Ze všech tří měst je možno si vychutnat překrásné výhledy na opevnění hlavního města Valletta. Po obědě návrat do hotelu a individuální volno.

5. DEN - MDINA - RABAT - MOSTA
Návštěva bývalého hlavního města ostrova Mdiny, prohlídka starého města včetně katedrály sv. Pavla. Z hradeb města je překrásný výhled na velkou část ostrova. Po polední přestávce odjezd do Rabatu s návštěvou katakomb sv. Pavla, kde údajně žil sv. Pavel během svého tříměsíčního pobytu na ostrově. Následný odjezd do vesnice Attard a známých zahrad San Anton, které obklopují nynější rezidenci prezidenta Malty (dříve palác Velmistrů). Prohlídka chrámu ve městě Mosta s třetí největší kupolí na světě a následné zakončení výletu ve vesničce Ta'Qali s ukázkou výroby tradiční maltské keramiky, skla a stříbra.

6. DEN - INDIVIDUÁLNÍ VOLNO
Volný den určený k odpočinku nebo individuálnímu poznávání ostrova.

7. DEN - TARXIEN - MARSAXLOKK
Výlet do jižní části ostrova s prohlídkou vykopávek z více historických epoch od doby kamenné až po dobu bronzovou. Návštěva megalitických chrámů v městečku Tarxien a jeskyně tmy Ghan Dalam. Po polední přestávce jízda k Modré jeskyni (fakultativní možnost lodního výletu do jeskyně) a do rybářské vesnice Marsaxlokk s přístavem.

8. DEN - MALTA - PRAHA
Individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do Prahy nebo prodloužení pobytu v destinaci.

Počasí

Gozo

22°C Skoro jasno

Mellieha

22°C Skoro jasno

Sliema

22°C Skoro jasno

×