Malta | Ostrov Malta | Valleta

Malta - srdce Středomoří - 2021

   Přidat k oblíbeným

   Poloha a popis

   Náš názor

   Velice oblíbený pobytově-poznávací zájezd v srdci Středomoří. Malá rozloha skýtá návštěvníkům Malty výhody - nic tu není daleko, každou lokalitu zvládnete navštívit během jednoho dne a zase se vrátit tam, kde bydlíte. Jak říkají Malťané: Merhba! čili Vítejte!

   Přehled

   8denní pobytově-poznávací zájezd
   7x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
   7x večeře
   3x oběd
   mnoho historických památek

   1. den

   Odlet z Prahy pravidelnou linkou Air Malta. Přílet na Maltu. Transfer do hotelu, ubytování ve 3* hotelu, večeře, nocleh.

   2. den

   Snídaně. Polodenní výlet začnete v jižní části ostrova, kde se nachází megalitický chrám Hagar Qim, který patří k nejlépe opatrovaným a nejpůsobivějším maltským prehistorickým památkám. Dále následuje návštěva Jeskyně tmy Ghar Dalam (kosti prehistorických zvířat z období oligomiocénu). Na závěr navštívíte vesnici Marsaxlokk (návštěva rybího trhu), v přístavu uvidíte tradičně barevné rybářské lodě „luzzu“, které se staly jedním z maltských národních symbolů. Odjezd zpět do hotelu, odpoledne individuální volno. Večeře v hotelu a nocleh.

   3. den

   Snídaně. Celodenní individuální volno. Večeře v hotelu, nocleh.

   4. den

   Snídaně. Odjezd z hotelu do hlavního města ostrova Valletta, kde navštívíte nedávno renovované zahrady Baracca s překrásným výhledem na hlavní přístav, navštívíte katedrálu Sv. Jana (jeden z největších pokladů Malty), Palác velmistrů (sídlo maltského parlamentu a kanceláří prezidenta republiky). Pokračování do Rabatu, který je předměstím Mdiny. Oběd v místní restauraci. Po obědě navštívíte Domus Romana – jednu ze starších památek v Rabatu. Jsou zde k vidění odkryté pozůstatky starověké římské rezidence z 1. století př.n.l. zahrnující nádherné mozaiky, nádvoří obklopené sloupovím a další artefakty z období římské správy Malty. Na závěr se přesunete do bývalého hlavního města Malty – Mdiny, kterému se také říká tiché nebo mlčící město, z jehož obranných hradeb je nádherný výhled na více než polovinu ostrova (prohlídka města, návštěva katedrály Sv. Pavla). Odjezd na krátkou foto zastávku k úchvatným útesům Dingli, které jsou pojmenovány podle nejvýše položeného městečka na Maltě a odkud je výhled i na sousední ostrov Filfla. Návrat do hotelu. Večeře v hotelu a nocleh.

   5. den

   Snídaně. Celodenní výlet na sousední ostrov Gozo, kdysi prý obývaný mýtickou nymfou Kalypsó. Zde navštívíte prehistorické chrámy Ggantija, budete moci vidět známý přírodní úkaz Fungus Rock a tzv. Vnitrozemní moře. Oběd v typické vesničce na Gozu, po obědě návštěva hlavního města ostrova Victoria (prohlídka místní citadely a katedrály), volno k nákupům. Návrat do hotelu. Večeře v hotelu a nocleh.

   6. den

   Snídaně. Celodenní výlet začíná návštěvou Trojměstí (Thee Cities) - městečka Senglea, Cospcua a Vittoriosa. Přejezd do Sliemy. Oběd v místní restauraci. Po obědě nalodění na jachtu a projížďka dvěma přírodními přístavy Valletty - Marsamxett Harbour a Grand Harbour. Poté projížďka Sliemou po pobřežní promenádě. Návrat do hotelu. Večeře v hotelu a nocleh.

   7. den

   Snídaně. Odjezd na polodenní výlet od města Mosta, kde navštívíte farní kostel Panny Marie, známější jako dóm. Dále se přesunete do vesničky Ta’Qali s ukázkou výroby tradičních maltských výrobků zahrnujících hrnce, sklo a stříbro. Volný čas k nákupům za výhodné ceny. Výlet pokračuje v zahradách San Anton, nacházejících se ve vesnici Attard. Tyto zahrady obklopují Palác velmistra, který byl postaven v roce 1628 a nyní je rezidencí prezidenta Malty. Na závěr se přesunete do městečka Balzan, kde žila známá česká herečka Adina Mandlová v letech 1967-1981. Odjezd zpět do hotelu. Individuální volno. Večeře v hotelu a nocleh.

   8. den

   Snídaně. Transfer z hotelu na letiště. Odlet pravidelnou linkou Air Malta do Prahy. Přílet do Prahy.

   Poznámka

   Pořadí jednotlivých dnů může být měněno dle sitace na ostrově Malta a ročního období. První a poslední den závisí na letových časech, které letecké společnosti upravují během sezóny.

   Valletta - barokní perla

   Maltské hlavní město leží na konci až 60 m vysokého poloostrova Sceberras, který vybíhá mezi zátoky Marsamxett a Grand Habour. V mnoha úzkých uličkách hlavního města se dochovaly staré domy s typickými maltskými arkýřovými verandami. Nový přístav pro obří výletní lodě a nákladě zrekonstruované nábřeží ve Vallettě jsou nejen vstupní branou na ostrov pro tisíce turistů, ale i místem romantických dostaveníček.
   Vallettu založil 28.března 1566 velmistr, jehož jméno město nese - Jean Parisot de la Valette, hrdinný vítěz nad Turky. Až na pár výjimek je Valletta uspořádána šachovnicovitě, její základní síť tvoří devět ulic rovnoběžných s podélnou osou poloostrova a 12 ulic příčných. Poloostrov má tvar protáhlého hřbetu s úbočími, která se svažují k moři.

   Mdina a Rabat - výlet do historie

   Procházka maltskou historií by nebyla úplná bez návštěvy Mdiny a Rabatu. Už z dálky dominuje Mdině silueta katedrály sv. Petra a Pavla. Mdina byla dříve hlavním městem ostrova.
   V dnešní době je Rabat rušné město s více jak 11 000 obyvateli, zatímco v Mdině nežije ani 400 obyvatel. Mdina je město s velmi omezeným automobilovým provozem, jež je doménou pěších turistů.
   Na několika místech dnešního Rabatu se pod obytními domy nacházejí rozlehlé katakomby.

   Dvoulůžkový pokoj

   2-lůžkové pokoje, příslušenství, klimatizace, ventilátor, SAT-TV, trezor (za poplatek).

   Dvoulůžkový pokoj s možností 1 přistýlky

   2-lůžkové pokoje s možností přistýlky, příslušenství, klimatizace, ventilátor, SAT-TV, trezor (za poplatek).

   Jednolůžkový pokoj

   Jednolůžkový pokoj, příslušenství, klimatizace, ventilátor, SAT-TV, trezor (za poplatek).

   Cena zahrnuje

   7 nocí ve 3* hotelu se snídaní, 7x večeři, 3 x oběd, leteckou dopravu Praha – Malta – Praha, letištní taxy a palivové příplatky, transfery, návštěvy a vstupy do objektů (dle uvedeného programu), průvodce.

   Cena nezahrnuje

   komplexní pojištění za 240 Kč. Případné navýšení palivového příplatku. S účinností od 1. 6. 2016 je na všech maltských ostrovech (Malta, Gozo, Comino) zavedena tzv. ekologická daň, kterou hradí osoby ve věku od 18 let ubytované v místních ubytovacích zařízeních všech typů (vč. hostitelských rodin). Poplatek vybírají přímo ubytovatelé v místě pobytu, a to ve výši 0,5 EUR/osoba/noc, max. 5 EUR/osoba/pobyt. Osoby mladší 18 let jsou od tohoto poplatku osvobozeny.

   Poznámka

   Příplatky: jednolůžkový pokoj 3.100 Kč (9.5., 6.6.) a 4.500 Kč (4.7., 12.9.).Slevy: 3. osoba na přistýlce 1.200 Kč (9.5., 6.6.), 2.000 Kč (4.7., 12.9.).

   Vybavení hotelu

   • Pro milovníky okružních cest