800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyAndalusie a Maroko s českým průvodcem

  • Poznejte historii a krásu Maroka.

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den přílet do Malagy

V podvečerních hodinách odlet do Malagy, přílet večer. Čeká nás asi 30 minutový transfer do hotelu na Costa del Sol. Ubytování a odpočinek.

2. den Granada

Po snídani odjezd do města Granady (asi 140 km) a prohlídka paláce Alhambra, poté volno v centru města. Ubytování a večeře v hotelu Alixares 4* nebo Corona Granada 4*.
Město zalité sluncem pod zasněženými vrcholky Sierry Nevady uprostřed krajiny olivových a mandlových sadů. Místo plné historie a památky opředené legendami. Poslední sídlo maurských vládců na Pyrenejském poloostrově a symbol dokončení reconquisty v roce 1492. Ulice plné umělců, kteří hrají tradiční hudbu španělských cigánů (Los Gitanos) i moderní rock a folk. Flamenco, rušný život v ulicích, zábava dlouho do noci. To všechno je Granada.
Palác nazývaný Alhambra, který byl pevností, sídlem králů, a vlastně takovým malým městem ve městě, patří mezi nejnavštěvovanější památky na světě. Míří sem i prakticky všechny poznávací zájezdy do jižního Španělska. Žádný cestovatel, který přijede do Granady, ji neopomene navštívit. A stojí to rozhodně za to! Její první dochované významnější stavby pochází z poloviny 13. století. V průběhu věků zde ale přibývalo paláců, opevnění, domů i zahrad. Dnes se jedná o komplex plný zahrad exotických květů, palem, fontán a chladivého stínu, starobylých hradeb a ukázek vrcholného období středověké arabské architektury. Především je to ale neuvěřitelně precizní výzdoba Násridských paláců, elegantní Nádvoří lvů a zahrady Generalife (Rajské zahrady), které ročně přitahují miliony návštěvníků do této unikátní historické stavby.

3. den Cordoba

Po snídani odjezd do města Cordoba (asi 200 km), prohlídka s oficiálním průvodcem. Poté večeře a ubytování v hotelu Selú 3* nebo podobném. V Córdobě si pochutnáte na skvělém andaluském víně či chuťovkách "tapas", poslechnete si drsné i vášnivé flamenco v podání místního zpěváka a kytaristy.
To, co město v zákrutu líně plynoucí řeky Guadalquivir nabízí navíc, je především dotek historie. A skutečně slavné. Kdo by si pomyslel, že právě Córdoba se kdysi, když Londýn, Paříž či Madrid byly ještě v plenkách, pyšnila tím, že byla největším a nejvýznamnějším městem Evropy a hlavním městem velkého chalífátu Al-Andalus, který dal jméno dnešní autonomní oblasti Španělska? Nejvýznamnější stavbou ve městě je zcela určitě katedrála Mezquita de Cordoba. Emír Abd ar-Rahman začal s výstavbou této původně mešity v roce 785, poté byla několikrát rozšířena a dnes je s rozlohou 23.000 m2 třetí největší na světě. Asi 860 mramorových sloupů v souběžných řadách, z nichž každé dva naproti nesou oblouky, a nabízejí tak zvláštní hru světla a stínu.
Puente Romano (v překladu Římský most), nazývaný také Puente Viejo (Starý most), je most přes řeku Guadalquivir, postavený Římany po bitvě u Mundy (45 př.n.l.). Má 16 oblouků a byl kdysi součástí římské cesty Via Augusta.

4. den Sevilla

Po snídani odjezd do Sevilly (asi 135 km), prohlídka města. Ubytování a večeře v hotelu Don Paco 3* nebo podobném.
Mimo to, že je hlavním městem Andalusie je také hlavním městem flamenca a býčích zápasů. Sevilla jako by zůstala v těch starých andaluských časech a moderní doba snad čeká někde před branami města. Atmosféru umocňují místní lidé, kteří jsou na svou Sevillu náležitě pyšní, koně projíždějící městem a všudy přítomná vůně pomerančovníků. Nejvýznamnější památkou je bezesporu katedrála La Giralda, která patří mezi největší na světě. Její původní podoba byla gotická, ale po přestavbě získala renesanční vzhled. Přestože není na venek příliš elegantní, v jejich interiérech se uchovávají cenné poklady. Například hlavní oltář, jehož výroba trvala 35 let, obsahuje 2,4 tuny zlata, jež bylo ukořistěno v Mexiku a Peru. Katedrále dominuje věž La Giralda z roku 1198, která dříve sloužila jako minaret mešity Aljama. V 16. století byla doplněna o renesanční zvonici s 25 zvony. Pokud se na 98 metrů vysokou věž vypravíte, bude vám odměnou úžasný výhled na město. Centrum města protíná široká Avenida de la Constitución na jejímž konci se rozkládá široké náměstí Plaza Nueva. Ve městě je postaven také komplex královských paláců s kombinací maurských technik a katolických symbolů. Jde o palác Alcázar, který je dokonalým příkladem mudéjarské architektury. Tento palác patřící k nejstarším v Evropě, používal a stále používá španělský král. Společně s Archivo de Indias, kde jsou uloženy veškeré dokumenty týkající se objevení Ameriky, patří mezi světové kulturní památky. V novoandaluském barokním slohu je vystaven Španělský národní pavilon stojící na náměstí Plaza de Espaňa. Náměstí je zdobeno pestrými glazurovanými dlaždicemi – tzv. „azulejos“.

5. den Jerez de la Frontera - Algeciras/Tarifa

Po snídani se podíváme do městečka Jerez de la Frontera, kde si projdeme jeho historické centrum. Poté se podíváme do slavných Bodegas de Jerez, kde ochutnáme místní víno. Pak již pojedeme do hotelu v blízkosti Algericas nebo Tarifa, večeře a ubytování a odpočinek.
Historické centrum Jerezu je v současnosti vyhlášeno kulturní památkou, ukrývá totiž množství významných historických staveb. Jednou z nich je například budova Palacio Duque de Abrantes, která byla postavena v 19. století pod vedením francouzského architekta Garniera. Dnes v budově sídlí Královská škola jezdeckého umění, která je obdobou slavné jezdecké školy ve Vídni. Kromě koňských stájí si mohou návštěvníci města prohlédnout také četné vinné sklípky. Jerez je známý produkcí vynikajícího vína a brandy.

6. den Tarifa/Algeciras - Tanger - Tetouan

Po snídani transfer do přístavu a lodní přejezd do Maroka - přístav Tanger. Zde na nás bude čekat minibus s místním průvodcem. Odtud pojedeme do města Tetouan, prohlídka města, ubytování v hotelu 4* a večeře
Město se rozkládá na úpatí pohoří Rif. Zároveň se jedná o jediný otevřený marocký přístav u Středozemního moře. Historie města sahá až do 3. století př. n. l. kdy bylo založeno Římany, ještě předtím zřejmě oblast osídlili Féničané. Tetouan se rozrostl počátkem 14. století zásluhou krále Abu Thabita. Později se dostalo pod vládu Španělů, španělština je zde velmi rozšířenou řečí. Medína, tedy staré město Tetouanu, se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Poblíž vstupu do medíny se nachází královský palác. Necelých 10 km od Tetouanu se nachází krásná pláž zvaná Martil. Ulice Tetouanu jsou plné života, říká se, že místní lidé byli velmi ovlivněni živelnými Berbery z pohoří Rif, a tak se připravte na neustálé obtěžování nejrůznějšími naháněči. Jakmile si ale zvyknete, začne se vám v Tetouanu líbit.

7. den Tetouan - Chefchauen - Fez

Po snídani se vydáme přes horskou vesničku Chefchauen do královského města Fez (cca. 270 km). Večeře a ubytování v hotelu 4* (např. Menzeh Zalagh).
Malebné městečko v pohoří Rif je častou zastávkou mnoha cestovatelů. Známá modrá mešita je symbolem vesnice a najdete ji v prakticky jakékoliv sbírce fotografií z Maroka.
Fés je tradiční arabské město s bohatou historií. Skládá se ze tří částí. Nejstarší medina, tzv. "Staré město" (Fes-al-Bali) je obehnána hradbami. Dalšími dvěma částmi jsou "Fes-Djedid" ("Nový Fes") a Francouzi vybudovaná Ville Nouvelle.V dnešní době nabízí Fés mnoho kulturních památek, je obecně považován za jedno z nejzachovalejších muslimských měst s krásnými medínami. Zároveň je centrem rukodělných prací, koupíte tady snad všechno. Uprostřed medíny narazíte na krásnou mešitu Karaouiyne. Labyrint starobylé medíny Fes el-Bali je také největší bezautomobilovou městskou zónou na světě. Uličky jsou tak úzké, že se tam auta prostě nevejdou. Jednou z nejznámějších atrakcí Fésu jsou barviči kůží.

8. den Fez - Meknes - Rabat

Po snídani odjezd do Marockého Versailles - města Meknes, které bylo založeno v 17. století. Meknés pak vzniknul především díky pevnosti ("Kasbah") postavené v 8. století. Berberský kmen Maknassa osídlil tuto oblast v 10. století a kolem původní pevnosti se rychle začalo rozrůstat město. Zlaté časy zažil Meknés v době Marockého sultanátu za vlády Moulay Ismaila, když se stal hlavním městem.
Mezi nejzajímavější místa patří náměstí Place Hedim, které kdysi zápasilo s náměstím Djemaa el Fna v Marrakéši o statut "nejživějšího místa Maroka". Rozhodně stojí za to navštívit palác muzea Dar Jamai v zadní části náměstí Place Hedim. Brána Bab Mansour je největší a nejkrásnější branou ve městě, vede přímo na Place Hedim.
Poté budeme pokračovat do města Rabat, které si samozřejmě také prohlédneme. Večeře a ubytování v Rabatu.
Hlavní město Maroka rozkládající se na pobřeží Atlantického oceánu a zároveň v ústí řeky Bou Regreg. Mezi největší památky patří Tour Hassan (nedokončený minaret), mauzoleum Mohammeda V., pevnost Kasbah des Oudaias, starověké město Salé na druhém břehu řeky Bou Regreg, Archeologické muzeum a Jardins Triangle de Vue, což je centrální park. Ve městě také sídlí Univerzita Mohammeda V. Na sever a na jih od města se rozkládají krásné pláže.

9. den Rabat - Tanger - Tarifa/Algeciras

Po snídani se vydáme zpět do přístavu Tanger, který si prohlédneme. Poté se rozloučíme s marockým průvodcem a přejedeme lodí zpět na území Španělska. Zde nás bude čekat minibus odveze nás do hotelu v oblasti Algeciras. Večeře a odpočinek.

10. den Algeciras - Ronda - letiště Malaga

Dnes nás cestou na letiště čeká poslední zastávka - město Ronda. Poté transfer na letiště v Malaze a kolem 10. hodiny večerní odlet do Prahy.
Ronda je jedinečné andaluské město, které bylo vystavěno na okraji 100 metrů vysoké rokle, nad řekou Guadalevín. Přes tuto rokli nesoucí název El Tajo, se klene most Puente Nuevo, který je spojnicí mezi starou a novou částí města.Ve staré čtvrti Rondy se můžete procházet úzkými klikatými uličkami, které vyúsťují na malá utajená náměstí ukrývající krásné paláce. Mezi ty nejhezčí patří Palacio de Mondragón, v němž dnes sídlí malé muzeum. Palác vystavěný v roce 1314 původně sloužil jako rezidence velkého maurského krále Abb el Malika. Východní části města dominuje minaret postavený v nazarénském stylu, který náleží ke kostelu San Sebastián. Jih Rondy je obklopen pozůstatky starých arabských hradeb, ze kterých se dochovaly dvě hlavní brány – maurská Puerta de Almocabar a renesanční Puerta de Carlos V. V novém městě najdete uctívanou býčí arénu Plaza de Toros, na které probíhají zápasy toreadorů s býky už od roku 1785.

Stravování

Polopenze.

Počasí

Agadir

24°C Jasno

×