800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCesta jižními městy

  • Návštěva města Marakéš
  • Fakultativní výlet do pouště

Vybrané termíny zájezdů s konečnou cenou za skupinu:

Informace o hotelu

8denní poznávací zájezd – poznejte impozantní přírodu Sahary i Vysokého Atlasu a tradiční berberské pevnosti na jihu Maroka.

Agadir–Taroudant-Zagora-Erfoud-Todra-Ouarzazate-Marakéš-Agadir

Program zájezdu

1. den: Agadir
Přílet do Agadiru, ubytování a nocleh.

2. den: Agadir – Taroudant / Talioune –Zagora
Po snídani odjezd do města Taroudant, které se nachází východně od Agadiru a je označováno jako "Grandmother of Marrakech" – jehož je i díky svým okolním hradbám malou napodobeninou. Cesta pokračuje podél pohoří Antiatlasu do Zagory. Zagora se nachází v údolí řeky Draa a cesta skýtá jedinečný pohled na okolní krajinu. Na samotném vrcholu hory Zagora se nachází pozůstatky Almoravidského opevnění. Samotné město bylo založeno, stejně jako většina měst na jihu Maroka, Francouzi. Ubytování, nocleh.

3. den: Zagora–Erfoud
Po snídani následuje odjezd do města Erfoud přes horská městečka Nqob a Alnif. Ubytování v Erfoudu. Večeře, nocleh.

4. den: Erfoud
Fakultativní výlet do pouště k největším dunám Merzouga, kde si můžete užít jízdu na velbloudech. Mimo jiné zde můžete vidět zříceniny starého města Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalní rytiny. Večeře a nocleh ve městě Erfoud (půldenní výlet k dunám, cena cca 30 EUR, celodenní cena cca 60 EUR).

5. den: Erfoud–Todra–Ouarzazate
Po snídani odjezd přes město Tinghir do impozantního kaňonu Todra Gorge, známého úzkými průchody. Ohromí Vás pohled na velkolepé skály, z nichž některé sahají až do výšky 300 metrů. Pokračování přes překrásné "Údolí Dades" a Kelaa Mgouna, známé nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde spatříte pevnost Kasbah Taouirt, která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. V tomto městě se vyprodukovalo mnoho mezinárodních filmů, proto je v současnosti nazývané jako "mini Hollywood". Večeře a nocleh.

6. den: Ouarzazate – Ait Ben Haddou – Marakéš
Po snídani navštívíte velkolepou vesnici Ksar Ait Ben Haddou, která zaujme svojí berberskou architekturou i skutečností, že byla zařazena organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví a sloužila jako filmová kulisa pro spoustu historických filmů. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dechberoucí scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem je průsmyk Tizi – N – Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéš – "červené perly Jihu". Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.

7. den: Marakéš
Po snídani návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami, opevněním mešity Koutoubia (exteriér), nádherným palácem Bahia. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (souks), které patří k největším v Maroku. Večeře a nocleh.

8. den: Marakéš–Agadir–Praha
Po snídani odjezd zpět do Agadiru. Prohlídka města a přístavu, po prohlídce odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Upozornění: Minimální počet účastníků je 11 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování během okruhu ve 3* hotelech, stravování dle programu. Dále jsme chtěli klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytovaných služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. I přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu. Cesta jižními městy - 160 MAD/osobu/celý okruh.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 7 nocí ve 3* hotelech s polopenzí, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), fakultativní služby, místní pobytová taxa 20 EUR/osobu/pobyt (při 8denním pobytu), 40 EUR/osobu/pobyt (při pobytu nad 8 dní), splatná v hotovosti na místě.

Možnosti ubytování

Počasí

Agadir

16°C Jasno

×