800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyCesta jižními městy 15 dní

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

15denní poznávací zájezd – poznejte impozantní přírodu Sahary a Vysokého Atlasu a tradiční berberské pevnosti na jihu Maroka.

Agadir - Taroudant - Zagora - Erfoud - Todra - Ouarzazate - Marakéš - Agadir

Program okruhu

1. den - Agadir
Přílet do Agadiru; ubytování a nocleh.

2. den - Agadir - Taroudant/Talioune – Zagora
Po snídani odjezd do města Taroudant; které se nachází východně od Agadiru a je označováno jako Grandmother of Marrakech; jehož je i díky svým okolním hradbám malou napodobeninou. Cesta pokračuje podél pohoří Antiatlasu do Zagory. Zagora se nachází v údolí řeky Draa a cesta nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu. Na samotném vrcholu hory Zagora se nachází pozůstatky Almoravidského opevnění. Samotné město bylo založeno stejně jako většina měst na jihu Maroka Francouzi. Ubytování; nocleh.

3. den - Zagora – Erfoud
Po snídani následuje odjezd do města Erfoud přes horská městečka Nqob a Alnif. Ubytování v Erfoudu. Večeře; nocleh.

4. den - Erfoud
Fakultativní výlet do pouště k největším dunám Merzouga; kde si můžete užít jízdu na velbloudech. Mimo jiné zde můžete vidět zříceniny starého města Sijilmassa; berberské hrobky a prehistorické skalní rytiny. Večeře a nocleh ve městě Erfoud. (půldenní výlet k dunám; cena cca 30 €; celodenní cena cca 60 €).

5. den - Erfoud – Todra – Ouarzazate
Po snídani odjezd přes město Tinghir do impozantního kaňonu Todra Gorge známého úzkými průchody. Ohromí Vás pohled na velkolepé skály; z kterých některé sahají do výšky až 300 m. Pokračování přes překrásné ;;Údolí Dades a Kelaa Mgouna známé nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate; kde spatříte pevnost Kasbah Taouirt; která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. V tomto městě se vyprodukovalo mnoho mezinárodních filmů; proto je v současnosti nazývané jako ;;mini Hollywood. Večeře a nocleh.

6. den - Ourzazate – Ait Ben Haddou – Marakéš
Po snídani navštívíte velkolepou vesnici Ksar Ait Ben Haddou; která zaujme svojí berberskou architekturou i skutečností; že byla zařazena organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví a sloužila jako filmová kulisa pro spoustu historických filmů. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dech vyrážející scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem je průsmyk Tizi – N – Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéš; ;;červené perly Jihu. Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky; akrobaty předvádějícími cvičené opice; vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.

7. den - Marakéš
Po snídani návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami; opevněním mešity Koutoubia (exteriér); nádherným palácem Bahia. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (souks); které patří k největším v Maroku. Večeře a nocleh.

8. den - Marakéš – Agadir
Po snídani odjezd zpět do Agadiru; ubytování ve 3* hotelu s all inclusive.

9. – 14. den – Agadir
Volný program.

15. den Agadir – Praha
Odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování v 3* hotelích. Stravování dle programu.

V CENĚ ZÁJEZDŮ JE ZAHRNUTO
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; 7 nocí ve 3* hotelech (oficiální marocká kategorie 4*) s polopenzí; zbytek pobytu ve 3* hotelu s all inclusive; popsaný program s výjimkou fakultativních služeb; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; transfery klimatizovaným autokarem; transfery z/na letiště v cíli zájezdu; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 SB.

V CENĚ ZÁJEZDŮ NENÍ ZAHRNUTO
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu); fakultativní služby; místní pobytová taxa 40 EUR/osobu/pobyt; splatná v hotovosti na místě.

SPROPITNÉ
Dále jsme chtěli klienty nově informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé; že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou; přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu: Cesta jižními městy – 160 MAD/osoba/celý okruh

Počasí

Agadir

17°C Jasno

×