800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyFascinující Maroko během 5 dnů

Casablanca • Rabat • Volubilis • Meknes • Fes • Beni Mellal • Ouzoud • Marrakeš • Casablanca

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

dle letového řádu odlet z Prahy. Přílet do Casablanky, transfer na ubytování. Následuje návštěva centrálního tržiště, dále vás čeká residenční čtvrť Anfa, prohlédnete si nábřeží Ain Diab. Dále úchvatná návštěva dominanty města – mešity Hassana II. (vstup do mešity není v ceně). Návrat na hotel, večeře a nocleh.

2. den

po časné snídani se vydáte do politického hlavního města Maroka – Rabatu. Následuje jeho prohlídka – stará medina, dominanta Rabatu – věž Hassana II. a ruiny sloupů, mauzoleum Mohameda V., kasbah des Oudayas. Nevynecháte ani královský palác (z venku). V cestě budete pokračovat do Volubilis. Zde navštívíte antické pozůstatky z římských dob s dosud zachovalými mozaikami. Dále pojedete do Meknes a objevíte krásy tzv. „města sultána Moula Ismaila“, které chrání opevnění v úctyhodné délce 25 mil. Prohlédnete si slavnou bránu Bab Mansour a zdejší krásnou medinu. Den zakončíte v hotelu v Meknes večeří. Nocleh.

3. den

po snídani v hotelu se vydáte na další část objevování fascinujícího Maroka – tentokrát povedou vaše kroky do Fesu. Toto město je nazýváno spirituálním hlavním městem Maroka a byl založen již v 8. století Moulayem Iddriss (v minulosti byl za éry několika dynastií přímo hlavním městem Maroka). Prohlédnete si zdejší slavnou medinu, která je od r. 1981 zapsána rovněž na prestižním seznamu UNESCO, dále uvidíte překrásnou mešitu Karouiine (pouze exteriér) a také Medersa Bouinaniya s nádhernou výzdobou (jednalo se o vzdělávací centrum a zároveň shromažďovací mešitu), prohlédnete si slavnou fontánu Najjarine a zavítáte na zdejší rušné tržiště, které je centrem živého obchodu a smlouvání o cenách. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

4. den

po snídani odjezd směrem do Marrakeše. Při přejezdu Středního Atlasu vás cestou čekají fascinující a uchvacující výhledy na marockou krajinu a okolní scenérie. Nemůžete vynechat zastávku u oblíbených vodopádů u Beni Mellal – Ouzoud. Voda padá z úctyhodné výšky 110 m a dno vodopádu je přístupné díky cestám, lemovaným olivovníky. Právě ty daly Ouzoud jeho jméno, které je berberským názvem pro olivu. Po prohídkách rušných měst bývá tato zastávka balzámem pro duši každého cestovatele. Přejezd do Marrakeše, fascinujícího města, kde žije řada zcela odlišných etnických skupin. Vybudováno bylo ve fascinující lokalitě - přímo v srdci palmového háje a v obklopení zasněžených vršků pohoří Atlasu. Nachází se zde nespočet architektonických klenotů jak islámských, tak arabských. Vydáte se k mešitě Koutoubia (z venku) a projdete se po nejslavnějším marockém náměstí Jemaa el-Fna. Zdejší představení pod širým nebem jsou naprosto úchvatná (o zábavu kolemjdoucích se starají břišní tanečnice, plivači ohně, zaklínači hadů, akrobati, kejklíři, vypravěči pohádek atpod.). Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. den

snídaně a dokončení prohlídek v Marrakeši. Uvidíte věhlasný palác velkovezíra Bahía, Saadské hrobky, zahrady v Menaře a labyrinty místních tržišť. Po dokončení prohlídek následuje transfer zpět do Casablancy na letiště. Dle letového řádu odlet zpět do ČR.

Počasí

Agadir

17°C Jasno

×