800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyJižní okruh Marokem

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Agadir
Příjezd na letiště v Agadir. Přesun do hotelu. Večeře a nocleh.

2. den

Agadir/Taroundant/ Taliouine/Ouarzazate
Cesta povede přes Souss od pomerančových až po olivové háje do Taroundant. Nejvýznamnějším lákadlem tohoto starobylého města, které je přezdíváno také jako „malý Marakech“ jsou jeho působivé hradby, které byly po celou dobu udržovány v dobrém stavu. Tsroudantský trh stojí za návštěvu, místní řemeslníci jsou dobře známý pro své kamenářské práce. Cesta povede dále přes Talouine, vesnicí obklopenou krásnou přírodou s všudypřítomným rozkvétajícím šafránem. Příjezd do Ouarzazate. Večeře a nocleh.

3. den

Ouarzazate/ Zagora
Příjezd do Zagora přes vesnici Agdz. Objevíte zde fascinující zelené údolí Draa s mnoha palmovými háji, sady a poli, pěstované v Ksour (opevněná vesnice) s překrásnými přírodními scenériemi. Večeře a nocleh.

4. den

Zagora/ Slnit/Rissani/Erfoud
Cesta povede přes Tazzarine a Alnif podél hornaté krajiny s kamenou pouští před pouštním městem Rissani. Dále je pokračování do Erfoud, do veledůležitého místa setkání karavan. Nepovinný výlet: jízda na terénních čtyřkolkách místní krajinou do vesnice Merzougi, která se nachází asi 50km od Erfoud na úpatí pohádkově písečné duny Erg Chebbi, kde objevíte neskutečné kouzlo samotné Sahary!

5. den

Erfoud/ Tinghir/ Oujarzazate
Příjezd do Tinghir, toto město se nachází v nádherném palmovém háji. Soutěska Todra – je obklopená palmami a berberskými vesnicemi, kterou tvoří masivní puklina v náhorní plošině, kde z ní vyvěrá křišťálově čistá řeka. Okolní scenérie jsou ohromující svými přírodními úkazy. V nejužším bodě soutěsky se vypínají stěny kaňonu až do výšky 300 m. Po tomto nezapomenutelném zážitku cesta dále povede přes krásné palmové pohoří Dales, přes Kelaa M’gouna (známé pro tak nádherné růžové zahrady) do Ouarzazate. V této zemi byly natočeny mnohé filmy z mezinárodních filmových trháků, poněvadž krajina nabízí nespočet překrásných dechberoucích přírodních úkazů. Večeře a nocleh.

6. den

Ouarzazate/ Marakech
V ranních hodinách se uskuteční výprava do bývalého sídla Pasha el Glaoui z Marakeche kde uvidíte uložený Kasbah Taourirt. Pokračování do slavné vesnice Ait Ben Haddou s Kasbah, která byla zapsána do světového kulturního dědictví UNESCO. Poté přejedeme do Mataly přes vysoké pohoří Atlas, kde jejím nejvyšším bodem je ,, Col Tizi-n-Tichka´´ v nadmořské výšce 2260m, navštívíte zde nezapomenutelné náměstí Djemaa el Fna, kde si užijete jedinečnou atmosféru s tanečníky, akrobaty, vyprávěči a krotiteli hadů… Večeře a nocleh.

7. den

Marrakech
Návštěva oblasti Marrakech a jeho pozoruhodných památek: pozoruhodnou Saadian hrobku, hradby, mešitu Kotoubia, luxusní palác Bahia a zahrady Menáda. Toto starobylé královské město, přezdívané také jako ,, Perla Jihu ´´ bylo založeno v 11. století. Objevíte zde rušné trhy, které jsou největšími v Maroku. Marrakech je fascinující svými etnickými skupinami, islámskou a arabskou architekturou plnou barev. Večeře a nocleh.

8. den

Marrakech/ Agadir
Návrat do města Agadir přes úpatí vysokého Atlasu. Poté přesun na letiště.

Počasí

Agadir

28°C Jasno

×