800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMaroko – Královská cesta

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

přílet do Agadiru, transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.

2. den

snídaně, prohlídka města (ruiny staré kasby) a následná panoramatická cesta vysokým Atlasem, (cca 2000 m vysoký hřeben Tizi-n- -Test), opuštěná horská pevnost Tagoundaf, Tinmel-almohadská mešita z 12. stol., ve večerních hodinách příjezd do Marrákeše, ubytování, večeře a nocleh.

3. den

celodenní prohlídka Marrákeše (zahrada Menara, mešita Kutubia – skutečný klenot vrcholného almohadského stylu, palác Badía, Medina s tržnicí, hrobky Saaditů), volno, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

4. den

snídaně, návštěva kasby a ksaru Ait Ben Haddou (zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO), panoramatická cesta údolím Draa, údolí tisíce kasb, příjezd do Ouarzazate, města pod svahy Vysokého Atlasu, prohlídka města (trhy s ručně tkanými koberci, velká kasba), ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. den

snídaně, odjezd do Erfoud, cesta údolím Dades (zastávka v El- -Kelaa M´Gouna, oázy u Tinerhiru, soutěsky řeky Todra, ukázky čisté berberské architektury), zastávka v Erfoudu, výchozího místa velkých karavan, ležícího v oblasti Tafi lat, zvané Malou Mezopotámií, omývanou řekami Rhénis a Ziz, ubytování v hotelu, možnost fakultativního výletu do pouště na západ slunce (džíp, orientační cena 250 DRH), večeře v hotelu a nocleh.

6. den

snídaně, přejezd přes Vysoký a Střední Atlas, zastávka ve vysokohorském městě Midelt (1488 m n. m.) – panoramatická prohlídka, příjezd do starobylého centra islámské víry, kterým je Fés, ubytování, večeře a nocleh.

7. den

snídaně, prohlídka Fésu, která bude zahrnovat mimo jiné královský palác, židovskou čtvrť Mellah, medinu, medersu (muslimská theologická kolej), odjezd do Meknes, prohlídka města (medina, brána Bab Mansur, Bab Jamaa, medersa Filala a Bou Inaia), ubytování, večeře a nocleh.

8. den

snídaně, celodenní výlet – Volubilis (ruiny antického města), Moulay Idriss (jedno z marockých poutních míst), příjezd do Rabatu v odpoledních hodinách, prohlídka města (okružní jízda městem – věž Hassan, mauzoleum Mohammeda V., brána královského paláce Bab Ar- -Rouah), ubytování večeře a nocleh.

9. den

snídaně, cesta podél pobřeží Atlantiku – El Jadida, opevněné město založené portugalskými mořeplavci (staré město, portugalská cisterna, hradby), Essaouira (bývalý Mogador) Francouzi navržené přístavní město (přístav, medina s typickými marockými tržišti), odjezd do Agadiru, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

10. den

snídaně, volný den v Agadiru s možností individuální prohlídky města, večeře a nocleh.

11. den

snídaně, transfer na letiště, odlet.

* Následující text má pouze informační charakter. Závazný popisek najdete u konkrétního termínu zájezdu.

Počasí

Agadir

19°C Jasno

×