800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyMaroko - křižovatka různých kultur

    9-denní poznávací zájezd

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

1. den

Odlet z Prahy. Setkání s místním průvodcem na letišti v Casablance, největším městě v severní Africe a ekonomickém centru království. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

2. den

Snídaně. Okružní jízda největším městem v Severní Africe a také hlavním ekonomickým městem království. Uvidíme náměstí United Nations Place, náměstí Mohammed V. Square, obytnou čtvrť Anfa. Vnější prohlídka jedné z největších mešit světa - famózní mešity Hassan II. Mosque, která je jako jedna z mála v zemi otevřena i pro nemuslimy (platí se vstupné).  Uvidíme také nádhernou přímořskou promenádu Ain Diab, centrum nočního života města, lemovanou restauracemi a plaveckými bazény na plážích, které budeme míjet při průjezdu pobřežní silnicí podél Atlantiku  směrem na návštěvu hlavního města Maroka – Rabatu. Toto město splní ve všech směrech Vaše očekávání. Navštívíte pevnost Kasbah of the Oudayas, nádhernou hrobku Mohameda V. a impozantní Hassanovu věž, která byla postavena v roce 1196. Prohlédneme si pevnost ze 14. století Necropolis of Chellah a rovněž opevnění a hradby Mechouaru obklopující královský palác. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den

Snídaně. Dopoledne návštěva Meknes - Královský palác, medina, židovská čtvrť. Po obědě přes svaté město Moulay Idriss, kde je pohřbený zakladatel marockého islámu Moulay Idriss. Toto městečko je neskutečně malebné díky své zeleni a také poloze na vrcholku skály a skýtá jeden z nejhezčích pohledů na život Maročanů. Pro islámské věřící je také významným poutním místem. Další zastávkou bude římské město Volubilis, které se může pochlubit nejlépe zachovanými vykopávkami v této části severní Afriky, které jsou datovány do období Římské říše. Odjezd do Fez. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně. Celodení rohlídka města Fez, nejstaršího z císařských měst (1200 let starému), jež je známé svým duchovním a vzdělanostním přínosem pro marockou kulturu. Poznáme středověkou Medinu s jejími klikatícími se uličkami arabsko-maurské architektury, vychutnáme vůni koření, pomerančových květů, prskajících jehněčích kebabů a uvidíme scény nezměněné po celá staletí:  od oslů obtěžkaných zbožím až po děti nesoucí chlebové těsto do společné pece. Navštívíme famózní tržiště, kde řemeslníci a umělci dodnes pracují podle prastarých orientálních tradic. Místo starověkých škol koránu a prastarých koželužen, budete se zde cítit, jako by jste vstoupili zpět do jiné éry. Volný čas na oběd (možno společně v jedné ze starých tradičních marockých restaurací). Poté dokončíme objevování utajených pokladů tohoto starého města. Odjezd do hotelu, večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do Erfoud přes hory a cedrové lesy středního Atlasu, přes berberské vesnice a města jako Imouzzer, Azrou a Ifran, okouzlující lyžařský resort, známý svým  řezbářstvím. Říká se, že Ifran byl ve vzdálené minulosti hlavním městem Židovského království. Zastavíme v malém městě Midelt na oběd, poté budeme pokračovat do Erfoud přes Errachidia a údolí Ziz Valley, které je poseté palmami, které se staly důvodem každoročního festivalu v Erfoudu. Zde se setkáme s naprosto odlišnou tváří země. Uvidíte zde ohromné písečné duny Merzouga, saharské dunové pole nejblíže Evropě, kde se můžete posadit a zírat na vyprahlou krásu, vystoupat a projít se po některé z dun. Odjezd do hotelu, večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Po úchvatném a dech beroucím východu slunce pokračujeme v cestě přes údolí Dades Valley cestou tisíců kasbahů (pevností), které se zvedají jako věžovité písečné hrady podél starodávné cesty obchodních karavan. Příjezd do velké vesnice Mgouna, proslulé svými růžemi a každoročním festivalem růží, navštěvovaným stovkami lidí ze všech koutů světa. Cestou Tinjdad do oázy Tinghir. Návštěva nádherného kaňonu Todra, kde můžeme žasnout nad silou přírody, která vyhloubila tuto tichou oázu Berberů. Pokračování do Ouarzazate, marockého Hollywoodu, údolím Dades Valley. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Ráno na naší cestě do Marakéše zastavíme nejprve v pevnosti Kasbah Tourirt, starém paláci Glaoui Palace,který se nachází směrem k Ait Ben-Haddou – vesnici, zapsané na listině světového kulturního dědictví UNESCO a jedné z nejvíce zajímavých a malebných vesnic jižního Maroka. Poté začneme sjíždět z pohoří Vysoký Atlas podél typických vesnic s opevněním a kamennými domy s hliněnými střechami. Na náhorní rovině Tichka přejedeme průsmykem pastvin Pass of the Pastures (2260 m. n. m.). Příjezd do Marakéše pozdě odpoledne. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Celodenní program bude věnován poznávání Marakéše, druhého nejstaršího císařského města, které bývá označováno jako „Perla Jihu“. Seznámíme se s fascinující historií a bohatým kulturním dědictvím tohoto prastarého města. Navštívíme Saadské hrobky (Saadian Tmbs), mešitu Kou toubia, která je nejvyšší budovou ve městě, palác Bahia a zahrady Menara. Po obědě navštívíme trhy a náměstí Djemaa El Fna Place, které nabízí různé druhy zábavy (vypravěči příběhů, akrobati, zaklínači hadů, muzikanti, umělci s henou, prodejci vody, pomerančových džusů, barbecue pod širým nebem). Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně. Brzy ráno transfer na letiště do Casablanca. Odlet zpět do ČR.

Počasí

Agadir

20°C Polojasno

×