800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh jižním Marokem

15 denní poznávací zájezd. Poznejte krásu historických památek na jihu Maroka.
Saidia • Fes • Midlet • Erfoud • Todra Gorge • Ouarzazate • Ait Ben Haddou • Marrakech • Fes

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

15 denní poznávací zájezd

Saidia - Fes - Midelt - Midlet - Erfoud - Todra Gorge - Ouarzazate - Ait Ben Haddou - Marakéš - Meknes

PROGRAM OKRUHU

1. DEN - Saidia
Přílet; ubytování v 5 * hotelu se službami all inclusive; volný program.

2. DEN - Saidia – Fes
Po snídani odjezd do Fesu. Nejstarší ze čtyř královských měst leží v hornatém prostředí obklopeném planinou Sais. Fes byl založen v 8. století Moulayem Idrissem. V minulosti byl hlavním městem za dob vlády různých dynastií. Vrcholného období dosáhl za vlády Merinovských sultánů ve 14. století. Navštívíte Medinu s její středověkou atmosférou a s hlučnými trhy; kde jsou některé uličky široké jen tak; aby jimi mohl projít pouze osel. Medina byla zařazená organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví. Následuje návštěva Mešity Karaouine (exteriér); Mausoleum Moulaye Idrisse (exteriér); Medressu Attarine; bránu Bab Bou Jeloud; fontánu Najjarine a barvírnu kůže. Večeře a nocleh.

3. DEN - Fes – Midelt– Erfoud
Po snídani cesta dále povede cedrovými a bukovými lesy přes pohoří středního Atlasu. Tento region je harmonicky zelený a svěží. Zastávka v městečku Ifrane; které leží v nadmořské výšce 1 650 m nad mořem a které je také zimním lyžařským střediskem. Odjezd do Erfoud přes Midelt. Večeře a nocleh.

4. DEN - Erfoud
Fakultativní výlet do pouště k největším dunám Merzouga; kde si můžete užít jízdu na velbloudech. Mimo jiné zde můžete vidět zříceniny starého města Sijilmassa; berberské hrobky a prehistorické skalní rytiny. Večeře a nocleh ve městě Erfoud. (půldenní výlet k dunám; cena cca 30 €; celodenní cena cca 60 €).

5. DEN - Erfoud – Todra Gorge – Tinghir – Ouarzazate
Po snídani odjezd přes město Tinghir do impozantního kaňonu Todra Gorge známého úzkými průchody. Ohromí Vás pohled na velkolepé skály; z kterých některé sahají do výšky až 300 m. Pokračování přes překrásné ;;Údolí Dades a Kelaa Mgouna známé nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate; kde spatříte pevnost Kasbah Taouirt; která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. V tomto městě se vyprodukovalo mnoho mezinárodních filmů; proto je v současnosti nazývané jako ;;mini Hollywood. Městu dominuje Večeře a nocleh.

6. DEN - Ourzazate – Ait Ben Haddou – Marakéš
Po snídani navštívíte velkolepou vesnici Ksar Ait Ben Haddou; která zaujme svojí berberskou architekturou i skutečností; že byla zařazena organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví a sloužila jako filmová kulisa pro spoustu historických filmů. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dech vyrážející scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem je průsmyk Tizi – N – Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéš; ;;červené perly Jihu. Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky; akrobaty předvádějícími cvičené opice; vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.

7. DEN - Marakéš
Návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami; mešitou Koutoubia (exteriér) a nádherným palácem Bahia. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (Souks). Marakéš; nazývaný také jako Červená perla; je fascinující rozdílností etnických skupin; islámskou a arabskou architekturou a svojí barevností. Večeře a nocleh.

8. DEN - Marakéš – Beni Mellal – Meknes
Po snídani odjezd do Fesu pohořím Středního Atlasu přes Beni Mellal; velmi rapidně se rozvíjející polnohospodářské a obchodní centrum regiónu; ležící v nadmořské výšce 625 m. Fakultativní návštěva vodopádů Ouzoud. Dále cesta povede cedrovými lesy přes středisko Ifrane a horskou berberskou vesnici Azrou. Večeře a nocleh v hotelu v Meknesu.

9. DEN - Meknes – Saidia
Návrat do Saidie; ubytování v 5* hotelu se službami all inclusive; volný program.

10. – 14. DEN - Saidia
Ubytování v 5* hotelu se službami all inclusive; volný program.

15. DEN - Oujda – Praha
Odjezd na letiště Oujda. Odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování v Saidii v 5* hotelu; během okruhu ve 4* hotelích; ve Fesu ve 3* hotelu.

V CENĚ ZÁJEZDŮ JE ZAHRNUTO
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; 7 noclehů v 5* hotelu s programem all inclusive; 1 nocleh ve 3* a 6 noclehů ve 4* hotelích během programu s polopenzí; popsaný program s výjimkou fakultativních služeb; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; transfery klimatizovaným autokarem; transfery z/na letiště v cíli zájezdu; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 SB.

V CENĚ ZÁJEZDŮ NENÍ ZAHRNUTO
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě do 18 let; fakultativní služby a místní pobytová taxa 20 €/osobu/pobyt (při 8denním pobytu); 40 €/osobu/pobyt (při pobytu nad 8 dní); splatný v hotovosti v místě pobytu.

SPROPITNÉ
Dále jsme chtěli klienty nově informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé; že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou; přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu.

Okruh jižním Marokem – 160 MAD za osobu (celý okruh).

Počasí

Agadir

16°C Převážně oblačno

×