Zobrazit všechny nabídky
Maroko

Okruh královskými městy a Jižním Marokem


  Poloha a popis

  Informace o hotelu

  Program zájezdu

  1. den – Agadir
  Přílet, ubytování v 4* hotelu s polopenzí, volný program.

  2. den - Agadir – Essaouira – Casablanca
  Po snídani odjezd do města Casablanka se zastávkou ve městečku Essaouira, které se dříve nazývalo Mogador, což znamená malá tvrz obklopená zdmi. Návštěva přístavu, staré Mediny, židovské čtvrti Mellah a pevnosti Scala. Cesta pokračuje do Casablanky, průmyslově nejvyspělejšího města v Maroku. Večeře a nocleh.

  3. den - Casablanka – Rabat – Meknes
  Po snídani možnost návštěvy mešity Hassana II. (volitelné – 12 €) a bulvár La Corniche lemovaný restauracemi a jazzovými kluby. Pokračování směrem na Rabat, bílé sultánské město a hlavní administrativní sídlo v Maroku. Návštěva Královského paláce, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays. Následně cesta pokračuje do Meknesu, večeře a nocleh.

  4. den - Meknes – Fes
  Po snídani prohlídka města Meknes, nazývaného "Marocká Versailles", které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery (královské stáje Moulaye Ismaila). (Možnost fakultativního výletu do Volubilis cena cca 20 Euro) Pokračování do nejstaršího marockého sultánského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem do marocké kultury. Večeře a nocleh.

  5. den – Fes
  Po snídani bude celý den věnován prohlídce krásného islámského města Fes. Navštívíte středověkou Medinu, školu koránu (tj. medresu), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte řemeslníky používající dávné techniky výroby předmětů. Budete mít také možnost zakoupit si některý z výrobků. Večeře a nocleh.

  6. den - Fes – Midelt – Erfoud
  Po snídani cesta dále povede cedrovými a bukovými lesy přes pohoří středního Atlasu. Tento region je harmonicky zelený a svěží. Zastávka v městečku Ifrane, které leží v nadmořské výšce 1 650 m nad mořem a které je také zimním lyžařským střediskem. Odjezd do Erfoud přes Midelt. Večeře a nocleh.

  7. den – Erfoud
  Fakultativní výlet do pouště k největším dunám Merzouga, kde si můžete užít jízdu na velbloudech. Mimo jiné zde můžete vidět zříceniny starého města Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalní rytiny. Večeře a nocleh ve městě Erfoud. (půldenní výlet k dunám cena cca 30 Euro, celodenní cena cca 60 Euro)

  8. den - Erfoud – Todra Gorge – Tinghir – Ouarzazate
  Po snídani odjezd přes město Tinghir do impozantního kaňonu Todra Gorge známého úzkými průchody. Ohromí Vás pohled na velkolepé skály, z kterých některé sahají do výšky až 300 m. Pokračování přes překrásné ,,Údolí Dades" a Kelaa Mgouna známé nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde spatříte pevnost Kasbah Taouirt, která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. V tomto městě se vyprodukovalo mnoho mezinárodních filmů, proto je v současnosti nazývané jako ,,mini Hollywood". Večeře a nocleh.

  9. den - Ourzazate – Ait Ben Haddou – Marakéš
  Po snídani navštívíte velkolepou vesnici Ksar Ait Ben Haddou, která zaujme svojí berberskou architekturou i skutečností, že byla zařazena organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví a sloužila jako filmová kulisa pro spoustu historických filmů. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dech vyrážející scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem je průsmyk Tizi – N – Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéš, ,,červené perly Jihu". Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.

  10. den – Marakéš
  Po snídani návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami, opevněním mešity Koutoubia (exteriér), nádherným palácem Bahia. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (souks), které patří k největším v Maroku. Večeře a nocleh.

  11. den - Marakéš – Agadir
  Po snídani odjezd do Agadiru. Odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy nebo ubytování ve 4* hotelu s all inclusive. Volný program.

  12. Agadir
  Volný program.

  13. –14. den – Agadir
  Volný program.

  15. den – Agadir - Praha
  Transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy.

  Upozornění: Změna programu vyhrazena. Termíny a ceny poznávacího zájezdu jsou uvedeny v ceníku. Minimální počet účastníků je 10 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování během okruhu ve 4* hotelech, ve Fesu ve 3* hotelech. Stravování polopenze.Dále jsme chtěli klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytovaných služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. I přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu. Okruh královskými městy a jižním Marokem – 260 MAD/osoba/celý okruh

  V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 14 nocí ve 3* a 4* hotelech s polopenzí, popsaný program s výjimkou fakultativních služeb, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery klimatizovaným autokarem, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

  V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě do 18 let (podrobnosti o pojištění naleznete na úvodních stránkách katalogu), fakultativní služby, místní pobytová taxa 20 EUR/osobu/pobyt (při 8denním pobytu), 40 EUR/osobu/pobyt (při pobytu nad 8 dní), splatná v hotovosti na místě. Spropitné.