800 22 88 33

Po-Pá: 7:00-19:00

So-Ne: 9:00-14:00

Nastavení skupinyOkruh severním Marokem

8 denní poznávací zájezd.
Saidia - Tanger - Asilah - Rabat - Meknes - Fes - Chefchaouen - Al Houceima

Je nám líto, Vašim požadavkům nevyhovuje žádný termín.

Popis zájezdu

8 denní poznávací zájezd
Putování severním Marokem od Středozemního moře k Atlantiku a zpět.

Saidia – Fes - Meknes – Chefchaouen – Tanger - Al Hoceima

Program okruhu:

1. den - Saidia
Přílet; ubytování v 5* hotelu se službami AI; volný program.

2. den - Saidia – Fes
Po snídani odjezd do města Fes; duchovního a kulturního centra Maroka. Uvidíte mešitu Karaouine (exteriér); Medersa Attarine; fontánu Najjarine a Medinu s hlučnými trhy; kde jsou některé uličky široké jen tak; aby jimi mohl projít pouze osel. Fes byl založený v 8. století muslimským misionářem; který se jmenoval Moulay Idriss. Fes býval v minulosti také hlavním městem některých dynastií. Vrchol rozvoje zaznamenalo ve 14. století za vlády dynastie Merinovců. Večeře a nocleh.

3. den - Meknes – Chefchaouen - Tanger
Po snídaní odjezd do města Meknes; nazývaného Marocká Versailles; které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim; bránu Bab Mansour a Royal Greenery (královské stáje Moulaye Ismaila). Odjezd do městečka Chefchaouen; známým svými modrobílými domky. Cesta pokračuje do Tangeru přes pohoří Rif. Večeře a nocleh.

4. den - Tanger
Po snídani prohlídka města. Navštívíte Grand Socco; rušné místo s originální architekturou; Medinu a náměstí Little Socco v centru města. Dále navštívíte Kasbu; která dominuje starému městu a přístav. Volné odpoledne nebo možnost fakultativního výletu do malebného městečka Asilah; (cena cca 15 €). Večeře a nocleh.

5.den - Tanger – Al Hoceima - Saidia
Po snídani návrat do Saidie podél pobřeží středozemního moře a pohoří Rif; cesta vede přes malebné pobřežní město Al Hoceima. Ubytování a nocleh.

6. - 7. den - Saidia
Volný program.

8. den - Saidia
Po snídani odjezd na letiště Oujda. Odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků je 20 osob. Změna programu vyhrazena. Ubytování v Saidii v 5* hotelu; během okruhu ve 4* hotelích; ve Fesu ve 3* hotelu.

V CENĚ ZÁJEZDŮ JE ZAHRNUTO
Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků; 4 noclehy v 5* hotelu s programem all inclusive; 1 nocleh ve 3* a 2 noclehy ve 4* hotelích během programu s polopenzí; popsaný program s výjimkou fakultativních služeb; služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce; transfery klimatizovaným autokarem; transfery z/na letiště v cíli zájezdu; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 SB.

V CENĚ ZÁJEZDŮ NENÍ ZAHRNUTO
Doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč/pobyt/dospělá osoba a 340 Kč/pobyt/dítě do 18 let; fakultativní služby; místní pobytová taxa 20 €/osobu/pobyt (při 8 denním pobytu); 40 €/osobu/pobyt (při pobytu nad 8 dní); splatná v hotovosti na místě.

Dále chceme klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů:
Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Není neobvyklé; že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve Vašich rukou; přesto si však dovolujeme Vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu Vašeho poznávacího zájezdu:
Okruh severním Marokem - 100 MAD / osobu / celý okruh.

Počasí

Agadir

25°C Jasno

×